Skocz do zawartości
iza129

ENERGETYCZNE 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dostałem decyzje o przesunieciu daty przesłania decyzji. Niby niektóre powiaty zapóźno wysłały powierzchnie RE i przez to nie będzie 170- kilka złoty do ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja decyzje dostałam przed świetami, ale kasy jak niebyło tak nie ma. czy ktoś dostał juz pieniadze jezeli ma tez energetyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2-3 tygodnie po tym piśnie że dopłatry będą później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem decyzje obszarową i energetyczną i stwierdzili że nie miałem uprawy zadeklarowanej (w powiecie robili zdjęcia a ja już miałem pogrubrowane po rzepaku) w raporcie który doszedł do mnie były kody błędu DR23 DR30 a teraz mi piszą że uprawy deklarowanej nie było więc kara - co jest grane na zdjęciach foto które robili widoczne musiały być ściernie rzepakowe

a UPO i JPO przyznali w całości do wszystkich pól w miedzy czasie po zbiorze te umowy deklaracje ilościowe i de minimus a teraz dakie głupoty piszą że sankcja 4000zł zgodnie z paragrafami UE bo stwierdzili 0.00 RE

mam się odowływać do dyrektora reginalnego - w piśmie

ale kto zawalił sprawę ??? jeżeli coś wiecie naiszcie zaraz kto tu pogrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzmi to tak: ze względu na różnicę między powierzchnią deklarowaną kwalifikowalną działek rolnych zadeklarowaną we wniosku a powierzchnią stwierdzoną, płatność do upraw roślin energetycznych została odmówiona i została nałożona sankcja. pisze że powierzchnia zmierzona w trakcie kontroli administracyjnej/ kontroli * na miejscu wynosiła 0.00 ha.

 

raport z kontroli w powiecie (robili zdjęcia każdej działki )z chorzowa data 18 04 2008 ma kody błędu dla rzepalu DR23 DR 30

rzepak 15 lipca miałem już zebrany i pole uprawine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz faktury za sprzedany rzepak w ramach umowy? Odwoływać się warto jak masz jakieś papiery, a przynajmniej świadków że miałeś posiany rzepak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.mam faktury, 2. odszkodowanie z ubezpieczalni, 3.swiadków oraz była komisja od przymrozków z gminy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten rzepak był na pewno zakontraktowany na cele energetyczne?.Czy była to tylko umowa kontraktacji rzepaku, bo co innego jedno i drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pisał odwołanie i załączył dokumenty. Nic nie tracisz a możesz zyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem w powiatowym biurze nastąpiła pomyłka "komputera" gość od energetycznych uznał decyzję za niebyłą i do piątku wystawią mi właściwą z dopłatami energetycznymi i de minimus

ps. umowa była właściwa energetyczna

ale co taka deczja zdenerwuje człowieka pewnie się domyślacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja niebyła? Nie ma takiej możliwości. na twoim miejscu złożyłbym skargę i zażądał wywalenia na zbity ... tego urzędasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taraz możesz powoli zacząś starać się o odsetki za opóżnienie wypłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po 30 czerwca, bo do tego dnia ARiMR ma czas na wypłatę pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak sprawa powróciła byłem w agencji zapytać co jest grane.

 

nie przyznadzą mi tej pomocy takie pismo mi przyślą jednak a i to sensowniej uzasadnią że deklaracja nie w czasie

 

ale sprawa jest taka że po zbiorze skłądałem deklaracje ilościową w olejarnii pojechałem do ARiMR dodatkowo zapytać o tą deklarację był to lipiec ( i nie bardzo byli przeszkoleni tam okazuje się ) pani powiedziała mi że tu nie muszę składać skoro złożyłem w olejarnii a nawet jak sobie przypomnę to chyba nie mieli tej deklaracji

Sprawę uznałem za wyjaśnioną - w listopadzie przysłali mi pismo że mam uzupełnić czy pobieraqłem de minimis i wtedy to okazoało się że deklaracja musi jednak być złożona więc wypełniłem gość potwiedził że wpisze właściwą datę aby pasowało

a teraz to wszyscy się wypierają i umywają ręce że nie mógł inne daty tylko urzędową albo że takiego czegoś nie powiedziała

a mi doradzają że mam się odwołać od pisma - (ale odkrywcze) do biura Regionalnego poprzeaz powiatowe i jeżeli kierownikm powiatowego rozpatrzy pozytywnie to ok a jeżeli nie to znów odwołanie i do Poznania idzie

 

 

ale jakie może mieć podstawy aby rozpatrzyć pozytywnie pytam - doradzcie

bo gość nie umie nic wymyśleć

zasłąnia się że w tej sprawie dzwonili do centrali i że jeżeli deklaracja po terminie to jest to co jest sankcja za brak - deklaracji komputer nazwał to brakiem uprawy

 

nadmienię że w powiecie rzepak mieli ja i jeszcze dalszy sąsiad z innej wsi i też mu to samo sprezentowali gamonie jedne.

powiem jeszcze tyle że między czasie zadzwoli nawet z pytaniem jaki to rzepak był ozimy czy jary bo widocznie w wniosku nie wpisałem - zaczynam sobie to przypominać a mieðzy czasi jeszcze porywane żniwa były

 

przypóćmy złoże skargę za wprowadzenie w błąd przez tą panią - pomoże mi to??

 

narazie czekam na tą opisaną decyzję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cd. czytam teraz instrukcje do dopłat energetycznych - znaleziona na forum i przypomniałem sobie jak doszło do tego wprowadzenia mnie w błąd

pani z agencji udzieliła mi informacji że jeżeli złożyłem w Olejarnii deklarację to tu tu w powiecie ARiMR nie skadam . Składaja tylko u nich te podmioty które same przetwarzaja we własnym zakresie.

czyli na moje podchodziło by to pod złą interpretacje przepisu - będę szukał dalej

 

Tak sobie myslę aby jechać do olejarni wyciagnąc te kopie deklaracji zapieczątkowane przez prezesów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem że gość zabrał mi decyzje i mówił że napisze drugą z włąsciwym umotywowaniem czego w ciągu 2 tygodni nie zrobił - urzędaś a myślałem że u mnie inni

złożyłem więc odowłanie - (decyzje starą odzyskałem)

 

cały błąd teraz to deklaracja złożona po czasie (zgodnie z rozporządzeniem które weszło w życie 2 sierpnia 2007) miałem czas do 15 września złożone przed 15 listopada.

ale zgodnie z prawem unijnym spełniłem wymogi energetyczne - a prawo unijne jest ponad polskim ponadto wina wypłyneła ze złej informacji oraz nie poinformowano mnie o stwierdzonych błędach , nieprawidłowościach

zobaczymy co dalej będzie

 

wniosek jaki wysuwam z tej sprawy zachęcam do przeczytania KPA i śledzenia prawa i mocowań unijnych 1973/2004, 796/2004 ustawy o dopłatach itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy otrzymaliście oprócz tych zredukowanych 45 Euro, przynależne 176zł z de minimus do rzepaku energetycznego

czy było to na jednej decyzji czy przyszło w osobnej

 

czekam na odp.

 

oto co znalazłem na pytania i odpowiedzi na ARiMR

2. Czy w 2008 r. będzie płatność de minimis do rzepaku na tych samych zasadach jak w 2007?

 

Zgodnie z art. 7a ustawy z 26 stycznia 2007 roku o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, rolnik, któremu została przyznana płatność do upraw roślin energetycznych do powierzchni uprawy rzepaku, przysługuje pomoc do rzepaku. W roku 2008 należy złożyć wniosek o przyznanie pomocy do rzepaku wraz z wnioskiem o przyznanie płatności do upraw roślin energetycznych. Wzór formularza wniosku jest udostępniony na stronie internetowej ARiMR. Wraz z wnioskiem rolnik powinien złożyć wszystkie zaświadczenia o pomocy de minimis w rolnictwie, jakie otrzymał w roku, w którym ubiega się o pomoc oraz w ciągu 2 poprzedzających go lat obrotowych albo oświadczenie o otrzymaniu pomocy de minimis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oprócz 45euro de minimis też było, wszystkie decyzje razem z obszrowymi. Tak było za 2007r. a za 2008 nadal brak decyzji podobno program nalicza na koncu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...