Skocz do zawartości
Roki152

Pasze firmy schaumann dla bydła

Rekomendowane odpowiedzi

Tam brakło wyrazu "szatni" między "wielkości" a "schaumanna".

A żywi np. Kamieniec Ząbkowicki . Jeśli wiesz gdzie to jest.Reszty nie podaje bo wy i tak dużych nie znacie.

]

Proszę nie przypisywać firmie Schaumann zasług w osiąganiu wysokich wyników w produkcji w OHZ Kamieniec. To zwyczajne nadużycie. Schaumann jest jedną z kilkunastu firm dostarczających produkty do żywienia bydła w Ośrodku. Gwoli ścisłości ośrodek stosuje również produkty De Heus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariolu. O ile mi wiadomo to skuteczność 2 porcje nasienia to wynik Schaumanna. Było 4. Jeśli się mylę to proszę popraw mnie. Jasne ze w OHZ etach siedzi po kilka firm. A co do Grzesia . Wspólnego piszemy o z kreską. Mylisz pojęcia. Nie ważne po czym. Akurat nie po PGR. Ważne że na nowym parku maszynowym. I co najważniejsze na dodatkach Schaumanna. Powtarzam raz jeszcze, pojedz na międzynarodowe targi rolne do Hanoweru w listopadzie.

Limousin ma recję. Przesadzasz z wychwalaniem swojego de heusa. Nawet chłopcy ze Sano tego teraz nie robią. A Ty:DH najlepszy i DH najlepszy!!! Jak Fanatyk. Nie masz innych zainteresowań? Znaczki, rybki itp? Pasze jak moda, zmieniają się. Prawda Mariolu? Chociaz nie do końca. Bo w Niemczech na Schaumannie żywi obecnie czwarte pokolenie hodowców. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji pojawienia się w bieżącym wątku wielu nieprawdziwych informacji na temat Schaumann`a pozwolę sobie na małe podsumowanie informacji.

1. Schaumann w Niemczech i Schaumann w Polsce to ta sama gama produktów i usług czyli, MPU mineralno-witaminowe, probiotyki, zakiszacze, zakwaszacze, preparaty mlekozastępcze, środki higieniczne, konserwanty paszowe oraz związane z tym doradztwo.

2. Firma RolPol to nie jakaś tam popegeerowska mieszalnia tylko duży zakład zajmujący się wytwarzaniem MPU - białkowych i pasz pełnoporcjowych na bazie receptur i komponentów z Schaumanna i pod jego nadzorem.

3. Pojawił się zarzut że w Schaumannie nie ma włókna Pomojając irracjonalność kierowania takiego zarzutu pod adresem jakiegokolwiek producenta preparatów mineralno - witaminowych informuję że firma ma w ofercie zarówno koncentrat włókna surowego jak i biologiczne zakiszacze Bonsilage do produkcji kiszonek (może się mylę ale to jedyny biologiczny preparat z certyfikatem grupy 2b DLG).

4. Często pisano o poziomie energii w paszach, wszystkie produkty pełnoporcjowe dla bydła z Schaumann-Rolpol mają min. 7MJ NEL. I to nie z powodu dodawania tłuszczu czy melasy ale przez niepsucie paszy otrębami czy innymi trocinami.

5. W temacie tłuszczu paszowego. W zasadzie jest zbędny jesli mamy idealną baze paszową, precyzyjnie dobrane grupy technologiczne i dawki, nigdy nie zatuczymy krowy przed porodem (BCS > 3,75) a po porodzie będzie ona wstanie pobierać odpowiednią ilość wysookoenergetycznej paszy . A tak realnie to dodatek tłuszczu stanowi jeden z najtańszych sposobów zabezpieczenia krów przed ketozą (bo zasuszenie wszyscy przeprowadzają oczywiście tip-top ).

6. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę (proszę o źródło bo na argumenty "jestś głupi " to odpowiada moja córeczka "kto się przezywa sam się tak nazywa ") ale Schaumann:

a. jako pierwszy wprowadził do standardowej MPU aminokwasy syntetyczne,

b. jako jedyny nie miał zastrzeżeń ze strony instytutu DLG,

c. od 11 lat jest pierwszy w barometrze DLG,

d. posiada najszerszy wybór MPU,

e. posiada najszerszy wybór zakwaszaczy,

f. jako jedyny oferuje wit A w formie chronionej,

 

7. Odnośnie bazy logistyczne Schaumanna to nie wiem jak kolega doliczył się tych 6 aut jeśli firma bazuje na zewnętrznej spedycji. (jak większość firm paszowych)

 

Ps. Na targi w Hanowerze zawsze jeżdze. W tym roku połączone stoiska Sano, Josery, Trow, i LNB nie wypełniły by nawet zaplecza u Schaumanna . Stoisko było pełne rolników. W przeciwieństwie do w/w. A było to jedno z 4 stoisk koncernu Schaumann. Największy obciach dałą chyba Josera bo próby nawiązania rozmowy kończyli zdawkowym "Es tut mir leid, aber wir sprechen Polnisch (Englisch ) nicht .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro wszystko jest tak wspaniałe to czemu jest do dupy ?

 

A stosowałeś?

Jeśli tak to odpisz na priv co i jak.

 

Ja stosuję od 1,5 roku (Premiks, tłuszcz, pójło, zakiszacze i zakwaszacz do mleka a także sporadycznie płynny dodatek energetyczny na okres okołowycieleniowy Tirsana) i jak na razie nie mam powodu do reklamacji (w przeciwieństwie do tego co stosowałem poprzednio).

 

Za jedyny minus uważam fakt że nie mogę wrazie "W" dokupić tych produktów na jakimś punkcie. Muszę brać większą ilość bezpośrednio. Ale w zamian nie dochodzi marża pośredników i termin płatności jest mocno wydłużony.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Schaumann coraz szerzej wchodzi na rynek pasz dla bydła mowa tu o podlaskim . pasza jest świetna robiona bez żadnych otrąb czy DDGS . czy ktoś jeszcze stosuje ta pasze jakie ma z nią doświadczenia????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam już nie długo w ofercie pasz schaumanna będzie 22% białka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam Schaumann coraz szerzej wchodzi na rynek pasz dla bydła mowa tu o podlaskim . pasza jest świetna robiona bez żadnych otrąb czy DDGS . czy ktoś jeszcze stosuje ta pasze jakie ma z nią doświadczenia????

A ja byłem w ub tygodnu u znajomego co daje paszę schaumanowsą którą robi mu jakaś lokalna mieszalnia- niestety w składzie jest ddgs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje premiksy Schaumana do opasów i przyrosty całkiem dobre chociaż trochę krótko bo od maja to sie jeszcze zobaczy po dłuższym okresie żeby coś więcej napisać. Cześć doradców w Schaumanie to byli sanowcy i zachwalają sie że są nr 1 w Niemczech a Sanno to dopiero na 6 pozycji a ja i tak uważam ze niektóre produkty sanno są numer 1 tylko drogi,e bo co mnie tam obchodzi gadanie doradcy ze to jest super jak po stadzie gołym okiem widać efekty inne.

 

W jakiej cenie ten DDGS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam Schaumann coraz szerzej wchodzi na rynek pasz dla bydła mowa tu o podlaskim . pasza jest świetna robiona bez żadnych otrąb czy DDGS . czy ktoś jeszcze stosuje ta pasze jakie ma z nią doświadczenia????

A ja byłem w ub tygodnu u znajomego co daje paszę schaumanowsą którą robi mu jakaś lokalna mieszalnia- niestety w składzie jest ddgs

 

Ciekaw jestem co to za wytwórnia??? Rol-pol??? mógł byś sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu się wzdrygujecie do ddgs-u

Największym producentem i konsumentem ddgs-u w świecie są Stany Zjednoczone. Stosują go w żwyeieniu bydła. trzody, drobiu.

Polecam poczytać

http://www.ksgrains.com/ethanol/ddgs.html

Jak ktoś ma ochotę, posiadam wyniki badań prof Szulca z UP we Wrocławiu

pt. EFEKTYWNOŚĆ WYKORZYSTANIA W ŻYWIENIU ZWIERZĄT MATERIAŁU PASZOWEGO O NAZWIE: SUCHE ZIARNO I SUBSTANCJE ROZPUSZCZALNE

Z GORZELNI (DDGS – DISTILLER`S DRIED GRAINS WITH SOLUBLES)

Badania prowadzone na bydle, trzodzie i drobiu.

Moge wysłać na skrzynkę jak ktoś by chciał poczytać.

Ja go używam już 5 lat i muszę stwierdzić że z roku na rok jest coraz lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to sa jakies bardzo przekonujące i żetelne materiały to poprosze kalisk@op.pl . Będąc na szkoleniach i wykładach ddgs nie przekonał mnie by go stosowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Będąc na szkoleniach i wykładach ddgs nie przekonał mnie by go stosowac.

 

A nie lepiej było napisać - nim handlować?, przecież nie jesteś hodowcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz0859. W moim gospodarstwie jest 10 krów i trochę młodzieży mozna pwoiedziec mini chodowca. DDGS nie sprawdzał się chandlowałem tym ale najwązniejsze jest to by ludzie byli zadowoleni z Tego co kupują a DDGS był przyjmowany z rużnymi reakcjami krów. interesował by CIę np koncentrat białkowy o zawartosci białka 61%?

podane dawki są w g/kg

Metioniuna-16,5

lizyna-12,3

arginina-23,6

histydyna-12,3

i wiele wiele innych sucha masa 93% TŁUSZCZ SUROWY 8% CUKIER 1,3% energia metaboliczna 10,8 MJ/kg

DOBRY PRODUKT JAK CHCESZ SKŁAD TO PRZEŚŁĘ NA EMAIL .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalisk

jak może być 61% białka. Wyżej niż soja? To jest koncentrat na bazie roślinnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncntrat Białkowy produkt roślinny wysoko białkowy mikrogranulat, tak to jest naturalne . przesłać CI całą etykietę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalisk

wysłałem ci na PW prośbę o tę etykietę.

Aż mi się wierzyć nie chce w te 61 % białka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. PW czyli inaczej PM (prywatna wiadomość). Spróbuj http://www.ppr.pl/forum/privmsg.php Ewentualnie w profilu ustaw opcję powiadomienia o PM i wyślij wiadomość do siebie a wtedy w mailu dostaniesz adres do swojej skrzynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. miałem tam już parę wiadomosci ale nie wiedziałem że coś takiego jest na tym forum. te i jeszcze kilka informacji będą dostępne na stronie www.rad-rol.podlasie.pl. strona cały czas jest udoskonalana. jest tam link do schauman jesli ktoś zechce sobie pooglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...