Skocz do zawartości
osa21

Jaka dziś pogoda

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie powoli zaczyna się robic ładna pogoda. Chmurki znikają i słoneczko zza nich wygląda. Ale po trawie na podwórku wciąż się chodzi jak po gąbce...

Marcin-a skąd dokładnie jesteś?? Jak gdzieś niedaleko mnie mieszkasz to reflektowałbym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za daleko żeby na ryby jeździć-Świętokrzyskie okolice Jędrzejowa

 

Ja chętnie wydzierżawie a ode mnie z podwórka do rynku w Jędrzejowie tylko równe 100 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już na szczęście 2 dzień cisza,spokój i bez deszczu. Może w piątek-sobota uda mi się zasiać ale kto to wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja mam święto przez co najmniej kilka dni

 

Od południa zacząłem orać 3ha pod ozime - ziemia sucha jak diabli i twardo, na przepłonach to aż szarpało ciągnikiem i pługiem...tak było po kukurydzy i o dziwo po zbożu też. Po sorgu to tylko się korzenie odwracały a piach tylko się przesuwa... nie wiem jak tam zasieję zboże - chyba rozsiewaczem

 

Ale o 14stej zaczęło siąpić, później jak dolało z jednej chmury to ledwo domordowałem przejazd do końca, taka breja się zrobiła aż woda stanęła tam gdzie twardziej i pada na całego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mazowieckie narescie deszczyk ale ziemia jeszcze na dobre nieprzemiekla

Lubelskie ciągle deszczyk a ziemia już na dobre przemiękła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś nie padało, myślałem że obeschnie a tu znów zaczęło pieprzyć z wieczora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leje jak cholera co dzień jak skonczą sie deszcze to pewnie mróz bedzie...

jesli by tak policzyć średnią rocznę opadów u mnie to pewnie ze 4-5 średnich krajowych bym złapał.. przez całby rok moze ze 3-4 razy ziemia mocniej przeschła..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów mżyło pół dnia... Jak patrzyłem w długoterminową prognozę, to nie napawa optymizmem... cieplej raczej nie będzie, a i pogoda taka sobie.

 

Jasny gwint, u mnie ziemniaki nie wykopane, burak pastewny też czeka, łąka stoi do koszenia - tylko jak ją sprzątnąć?, pole do orania i siania, a i jeszcze muszę do dwóch sąsiadów iść do pomocy przy kiszeniu kukurydzy - nie wiadomo za co się łapać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakby się przejaśniało... Ale ciągle dribny deszczyk pada. Czasami się przejaśni na dobre. Więc gdzieś tak między wódką a zakąska zwożę buraki... Jak jutro i w piątek nie będzie deszczu to może w sobotę uporam się z ziemniakami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie juz sie kurzy.... 2 dni i moze dwie noce tak popadało to pomzyło... tam gdzie samosiewy urosły tam sucha gleba sie wywalała... no ale dzieki za to przynajmniej powschodzi przyzwoicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś znów mżyło pół dnia... Jak patrzyłem w długoterminową prognozę, to nie napawa optymizmem... cieplej raczej nie będzie, a i pogoda taka sobie.

 

Jasny gwint, u mnie ziemniaki nie wykopane, burak pastewny też czeka, łąka stoi do koszenia - tylko jak ją sprzątnąć?, pole do orania i siania, a i jeszcze muszę do dwóch sąsiadów iść do pomocy przy kiszeniu kukurydzy - nie wiadomo za co się łapać

jak to za co złapać albo za flaszk elbo za kobitke;) u mnie jest podobnie jeszcze popryskać rzepak, posiać pszeżyto zaorać pod pszenice i posiać a tu wykopki a na 14 X ma odstawe buraków. a ma 3 ha do kopania neptunem 1rzędowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jeden ma za sucho i łamie lemiesze a drugi topi się w błocie...

 

Znaczy przeciętnie wychodzi na to, że są korzystne warunki meteorologiczne sprzyjające pracom agrarnym na odcinku orania, siania i sadzenia.

 

Ja mam tez kłopot z tą pogodą... nie wiem czy w przyszłym tygodniu mam jechać na Mazury, czy szczupactwo będzie żerować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do południa spokój, nawet Słońce się pokazało... Eh... 10 dzień z rzędu deszcz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tydzień temu lekko padało, wcześniej słońce i teraz słońce przez cały dzień a w nocy temp. w okolicy 0. Suszy ciąg dalszy . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś się ociepliło i słoneczko cały dzień obsuszyło ziemię

Prawie skończyłem orać - niby wiele deszczu nie spadło ale ziemia nawet ładnie namiękła. Tylko piach jaki był taki suchy nadal jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy jeden ma za sucho i łamie lemiesze a drugi topi się w błocie...

 

Znaczy przeciętnie wychodzi na to, że są korzystne warunki meteorologiczne sprzyjające pracom agrarnym na odcinku orania, siania i sadzenia.

 

Ja mam tez kłopot z tą pogodą... nie wiem czy w przyszłym tygodniu mam jechać na Mazury, czy szczupactwo będzie żerować...

Wez ręcznik i mydło...bo na bank nic nie złowisz takiego poj... ryby wyczują ze 1000m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...