Skocz do zawartości
osa21

Jaka dziś pogoda

Rekomendowane odpowiedzi

Mati - nie denerwuj się... po co mi ręcznik, mam ocet (żeby zamarynować takiego jak ty).

 

Poza tym, na Mazury pojadę wtedy, gdy dostanę cynk od leśniczego, że ryby biorą...

 

Ale i tak w dzikiej i prymitywnej Polsce, gdzie wszyscy miejscowi Polacy/katolicy kradną i kłusują czym się da - ryb już nie ma.

 

Dlatego na takie prawdziwe ryby jeżdżę do Szwecji... tam nie ma polactwa ani katolicyzmu - więc są szczupaki małe, średnie i duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co pacanie ma katolicyzm do ryb?nie mozna go usunąć z tego forum???przecież on wszystkich obraża i denerwuje.zresztą jak mu tu nie pasuje to po co to wchodzi.to jest forum dla normalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pogoda ładna się zrobiła. Wczoraj i dzisiaj walczyłem z ziemniakami. Ogólnie to nawet nie było mokro. No może poza jednym miejscem. Ale na dwa ciągniki poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co pacanie ma katolicyzm do ryb?nie mozna go usunąć z tego forum???przecież on wszystkich obraża i denerwuje.zresztą jak mu tu nie pasuje to po co to wchodzi.to jest forum dla normalnych.

Ignorować ignorować ignorować .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co pacanie ma katolicyzm do ryb?

 

No właśnie sam nie wiem co ma jedno z drugim, ale widać jednak ma... bo szczupaków u nas nie ma, a u tych Szwedów heretyków - są!

 

Tam jakoś mniej kradną... dziwny naród.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji za tydzień łowienia płacisz w zależności od zasobów danego łowiska. Więcej się płaci tam gdzie sa pstrągi, łososie itd.

 

Na największych jeziorach (Wenner, Vetter itd) nie płaci się wogóle...

 

Na typowo szczupakowych jeziorach płaci się 200 - 250 SEK na tydzień, przy czym wypuszcza się wszystkie złowione ryby... taki obyczaj, którego Polactwo nie rozumie.

 

Zwyczajowo jest dozwolone wziąć JEDNĄ rybę na łódkę dziennie. Na ogół bierze się "małego" szczupaka... ot, takiego 2,5 - 3 kg.

 

Zresztą największymi mięsiarzami sa Niemcy... na czas pobytu w Szwecji wynajmują ciężarówkę chłodnię... wszystko co złowią, to filetują i do chłodni... silnik chłodni chodzi cały tydzień! Potem mają kłopoty na granicy... a gospodarz już drugi raz ich nie przyjmie...

 

W moim przypadku, gdy gospodarz zobaczył przy pakowaniu ok. 10 kg zamrożonych filetów (na 4 wędkarzy!) - to był skrzywiony, i mamrotał pod nosem, że to lekka przesada. Gdy widzi większą ilość - może zadzwonić po policję!

 

Ale dzięki temu wszędzie są duże ryby!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałes że "Polactwo" nie rozumie że wszystkie złowione ryby sie wypuszcza ,a niżej piszesz, że jak w twoim przypadku gospodaż zobaczyl filety byl zgorszony..My tego nie rozumiemy ,ale Ty lowisz w Szwecji,piszesz o ich obyczajach ,a łapczywie zabierasz parę rybek ,które można kupić w sklepie za jakieś marne grosze.I jak tu się dziwić rodzimym kłusownikom ,wędkarzom i innej maści biedocie że kradną ,łowią bez umiaru jak tu taki przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ja zabierałem... tylko koledzy z którymi byłem i którzy nie mogli przepuścić "okazji"... fuj!

 

Ja wolę zjeść karkówkę... wszystkie ryby puszczam... tak że nie jestem "przykładem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W moim przypadku, gdy gospodarz zobaczył przy pakowaniu ok. 10 kg zamrożonych filetów (na 4 wędkarzy!) - to był skrzywiony, i mamrotał pod nosem, że to lekka przesada. Gdy widzi większą ilość - może zadzwonić po policję!

 

 

Niech Pan się nauczy czytać i pisać ze zrozumieniem to może będzie mniej głupich pomyłek w AGENCJI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowokator nie trać czujności ,bo jak mówi przysłowie 'z kim obstajesz ,takim się stajesz".A tak po prawdzie w jakiś sposób należy się zemscić za Potop i oblężenie Częstochowy.Moim zdaniem ,bierz szczupaka za skrzela i na patelnię do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś pierwsze nocne przymrozki nas nawiedziły a jeszcze wczoraj jak orałem to zauważyłem że przy rowie bazie kwitną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie takze przymrozek był a teraz pada deszcz ze sniegiem

paskudna pogoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też był "przymrozek" -8*C

u mnei nawet całego stopnia poniżej zera nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już wszędzie slizgo ale jak z Piły na Świnoujście sie leci to mirosławiec masakra pan z Piaskarki "Mobile ja tam nie jade bo i tak nie podjade" i kolejka stoi w Szczecinie na luzie suchutko w Świnoujściu masakra zimno, ślizgo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u nas napadało dzisiaj śniegu, no to mamy zimę

 

No i u nie też napadało tego śniegu aż powyżej kostek. E-7 w pełni przejezdna i suchutko ale wiejskie drogi pozostawiają wile do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w naszej okolicy jest juz ponad 10cm śniegu w dzień było na + teraz jest - na asfalcie szklanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było z 5 cm śniegu, ale gdzieś go wywiało, zostało symbolicznie Drogi suche. W dzień było 0 st. teraz już -4 i wieje czyli picno ogólnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qurde co sie u nas dzieje wczoraj było prawie 30cm sniegu a dziś w nocy dopadało jeszcze i ciągle pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...