Skocz do zawartości
osa21

Jaka dziś pogoda

Rekomendowane odpowiedzi

a u mnie na polach jeszcze po ok. 50 cm śniegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze na jednym polu stoi trochę wody ale i tak jest miękko a nawozów siać nie będe bo mam tylko 2t a potrzebne jeszcze 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosna na calego można powiedziećbo jeszcze mróz w nocy,śnieg już prawie się stopił,czekać z tydzień-dwa i w pole jęczmień siać i nawozy ale wpierw musze naprawić siewnik i złożyć do kupy rozsiewacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poczekamy zobaczymy, według moich prognoz chyba jeszcze nie będzie zbyt ciepło na dłuższą metę.

Wychodzi na to że w tym roku mieliśmy prawie normalną zimę bez wybryków, od paru ładnych lat [tylko jednego dnia na pocz. lutego było u mnie + 8 stopni ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie zima w pelni, po dolkach to pewnie dopiero w maju wejdzie, a tak wogole to jak wejdziemy w pole w polowie kwietnia to bedzie git, i pomyslec ze 6 marca w ubieglym roku jarke posialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś posiałem nawozy na oziminy ,ciapek wszędzie szedł po wierzchu czyli szału wilgoci nie ma .okolice Leszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka wodna ale dziś sypneo sniegiem teraz leży prawie 10 cm śniegu i jest poniżej zera, a było tak fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod wieczor tez tak zaczelo kurzyc ze swiata nie bylo widac ! Teraz lezy z 10 cm sniegu i tez troche na minusie ! I gdzie tu wiosna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano wstałem i zdębiałem,biało,mróz i śniegu powyżej kostek Zdaje mi się że za parę dni będzie początek lutego a nie kwietnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie inaczej było u mnie Wczoraj wieczorem tak śnieg nawalał że dosłownie świata nie było widać do tego silny wiatr. Też spadło z 10 cm, potem wszystko zamarzło także nieciekawie się rano jeździło.

Moja prognoza się sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zima powoli odpuszcza ale za to na mojej pszenicy jeszcze trochę będę miał hodowle łabędzi. Tylko żeby mnie nie władze nie scignely za brak kolczyków albo tatuaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy deszcz juz by sie przydal bo sucho sie robi w polu to kurz jak niewiem co !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas od ostatnich sniegów spadło tylko 5mm deszczu mam nadzieje ze sie troche poprawi bo bedzie gozej niż w zeszłym roku a ubezpieczać sie nie zamierzam bo ostatni zysk z pola oddam ubezpieczalni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo ani kropili deszczu od 29 marca, ale zapewne cały lipiec będzie lało. Jest już tak od kilku lat że rzepak jest koszony koniec lipca początek sierpnia bo od końca czerwca zaczynają się opady co drugi dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też powoli susza , a prognozy do końca kwietnia mówią ,że deszczu nie będzie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nie też susza wschody zbóż nie za równe, przydałby się mały deszczyk, obiecują na jutro i pojutrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecywali atu ani kropli jak tak dalej będzie to kolejna susza,teraz jeszcze przymrozki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w piatek uprawiam pole patrze przez szybe a tu snieg ,pare razy w roku zdarza sie ze widac od nas Babia Gore,to w lini prostej ze 120 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis popadało troszeczke tylko troche za mało ale lepsze to niż nic przynajmiej sie nie kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie susza także... Oziminy sie dobrze trzymają i trawa posiana w zeszłym roku,ale tegorocznie posiana i jęczmień jary to lepiej nie mówić. Deszcz ponoć ma być na początku maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak popadalo gdzies ? Bo u mnie susza jak nie wiem zboza sie zwijaja po gorkach juz powypalane ! Zastanawialem sie nad ubezpieczeniem od suszy ale teraz to pewno juz po ptakach ! Wczoraj tak ladnie sie zachmurzylo ale deszcz do nas nie dotarl !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani kropli.. U mnie też już się robi nieciekawie, trawa ledwie rośnie, żyto na kiszonkę - połowa tego co rok temu, kukurydza posiana ale pole jak pustynia

Z tym ubezpieczeniem to nie jest pięknie, może zależy gdzie. Z tego co nam tłumaczył na szkoleniu wymogiem jest że przez 40 dni nie może spaść ani kropla deszczu, to wtedy będzie dla nich susza a tak jest jednak mało kiedy... [ i nie wiem jak mogą udowodnić że padało lub nie ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zaczyna być niezbyt ciekawie zobaczymy jak to dalej będzie niby zapowiadają opady deszczu od poniedziałku ale wydaje mi się, że nic z tego nie wyjdzie. Chociaż obym się mylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas też susza i do tego zaczynają się coraz większe upały, nie idzie wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...