Skocz do zawartości
osa21

Jaka dziś pogoda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wczoraj ok.godz.23 -2*c a dziś rano ok.5 tem. na 0 i pierwsze opady deszczu z śniegiem.I tak sobie pada cały czas,że na ziemi już się "zabiela".Ostatni deszcz i to nie wielki był 13 kwietnia.Drzewa owocowe były w kwiatach,to chyba znowu tego roku nie będzie własnych owoców?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp. na + cała noc, deszcz w ciagu 2 miesiecy padał tylko raz i to było około 10l/m2, jak dziś nic nie popada to bedzie bardzo źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy grunice około -9 przemarznięte drzewa owocowe rzepak jary leży przemarznięty nie wiadomo czy w ogóle wstanie nie wspominając o tym ze nie padało już bardzo długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w okolicy kalisza tez nie za mocno ale pada juz z 2 godziny dobrze to wszystko wolno wsiaka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie pada deszcz w nocy troche popadało i teraz pada, wkońcu zacznie sie wszytko zielenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie napadało - od 11 wieczorem wczoraj do 6 rano dzisiaj - z małymi przerwami - normalnie manna z nieba - już nie pamiętam kiedy tak padało - chyba w tym roku jeszcze nie - chyba zboża się uratują no i trawa w końcu ruszy - północno-zach. wielkopolska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas narazie postraszyło bużą i niepada jare zboża już ledwo zipią górki już są popzamiatane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadło dzis u mnie 6 litrow na metr . tak ten deszczyk juz zaschnietych zboz w mojej wiosce nie uratuje. a jak tam u was z opadami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w centralnej już pada. link wyslany przez osa21 sprawdzil sie idealnie:) dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka pogoda u was panowie? bo ciagle zapowiadaja od zachodu opady i burze a tu ciagle zero opadow szystko schnie. byłe leszczynskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas jak do tej pory pogoda jest rewelacyjna.suszy jeszcze nie było. Na sianokiszonki pogoda była fajno .a po skończeniu przez dwa dni mocno loło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym tygodniu spadło łagodnie ok 30 l ale od wtorku w nocy parez środę i noc ze środy na czwartek spadło ok 120 l/m2. Na efekty nie trzeba było długo czekać, mała rzeczka wczoraj od 9 wylała na pola i zalała ok 30 ha zboża i 10 ha kukurydzy. czy ktoś z doświadczenia wie co się stanie z jęczmieniem w którym w tej fazie stanie na 3-4 dni woda? A co z kukurydzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy woda niesie ze sobą madę tzn czy jest bardzo brudna i jak wysoka jest ta woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szopen72 to są Twoje pola, które przecina krajowa 2 między Mińskiem Maz. a Kałuszynem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie moje ale rodziny, ja mam 30 km na północ 1 km w bok od 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za poje... pogoda jeszcze miesiąc temu susza a teraz deszczu za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas składa;liśmy takie wnoski i podawaliśmy straty spowodowane suszą i przymrozkami do gminy przedwczoraj gadałem z gościami co sie tym zajmują że stwierdzili że suszy niebyło hahahaha dostali jakies wytyczne do wyliczania i sie okazuje że suszy niuema rzepaki przemarzły ale cena jest wysoka i to rekompensuje straty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie moje ale rodziny, ja mam 30 km na północ 1 km w bok od 50.

Gdzieś w okolicach Strachówki? Jeździłem czasami tamtędy, muszę się teraz baczniej przyglądać.

A jakie tam są gleby (przy krajowej 2)? Chyba nie za tęgie ale uprawy wyglądają rewelacyjnie. Plony pszenicy to poniżej 8 ton nie schodzą pewnie? Rzepaczek też niczego sobie ale trochę go śnieg majowy przydusił. Zawsze jak tamtędy jadę to podziwiam. Pszenica czyściutka, kłos w kłos idealnie równa, jak most. Twoje pewnie też nie gorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te okolice ale z trasy pól nie zobaczysz bo są 1km w bok. Gleby raczej słabe 4-5 klasa, trochę trójki. Plony nie aż takie dobre. W tym roku liczę na 6-6.5 T pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja tamtędy przejeżdżałem ze dwa razy, bo przecinałem 50 w Strachówce. Tak mi się wydawało, że tam są słabe gleby i zawsze się zastanawiałem jakim cudem na niskiej klasie można mieć takie ładne uprawy, nie wiem czy nie lepsze od tych w zachodniopomorskim (tam zdarza się perz, stokłosy, owies głuchy itp. a tutaj czyściutko, w tamtym roku było trochę ostu ale to na areale może 10 arów a w tym nic oprócz zboża). Co prawda zmianowanie robi swoje (rzepak, pszenica, QQ, jęczmień) ale robi wrażenie. Mimo wszystko jeśli masz taką pszenicę jak ta przy krajowej 2 to trochę chyba zaniżasz oczekiwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...