Skocz do zawartości
Moderator

Programy komputerowe

Rekomendowane odpowiedzi

Czy programy komputerowe pomagają Ci w pracy w Twoim gospodarstwie rolnym?

Najpierw trzeba te programy mieć . Którego przeciętnego rolnika na nie stać ?

Bo mnie nie, a bardzo chiałabym móc korzystać z takich programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem do prowadzenia rachunkowoci rolnej istnieje tylko PORR który w gruncie rzeczy jest dość mało przejrzysty, przydatny i ma niewielki możliwości dokonania przy jego pomocy analiz.

Być może ktoś ma informacje na temat programów przydatnych do prowadzenia ewidencji VAT. Przydały by się informacje o programach pomocnych w hodowli, prowadzeniu stada, oraz w agrotechnice upraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

Czy ktoś może podać nazwy programów przydatnych do prowadzenia gosp. rolnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy program do prowadzenia gospodarstwa? CZy ma to być ewidncja i rozdysponowanie pasz, kalkulacja produkcji, mini książka wpłat/wypłat. Co do PORR'a - to program jest fajny - bo uporządkowany, a nie fajny bo niewiele w nim widać na bieżąco, jedynie tworząc raport koncowy po przeprowadzeniu bilansu ma sie zestawienie całościowe.

A druga rzecz - mozna samemu zrobić sobie arkusz kalkulacyjny, pogłówkować nad nim (to jest najbardziej twórcze i rozwijające), i efekt jest najlepszy do własnych potrzeb. Proste to narzędzie i czytelne. Sam robie sobie je na własne potrzeby i czegóż więcej trzeba ?

A z innych programów to wiem że jest taki sobie probram Agronom, i jeszcze jeden widziałem, ale niepamiętam jego nazwy. A Agronoma można "zastać na stronie KCDRiOW w poznaniu.

P.S. Znaczy sie programy darmowe, bo za inne nie bedziecie chceli zapłacić ?? Nie ma lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z gawelmi, ale dodatko poleciłbym jakiś program bazy danych (np. MS Access) i macie program w sam raz do waszych potrzeb. naprawdę można zrobić wszystko (wystarczy jakaś książka i jasno sprecyzowane potrzeby) i idealny program gotowy i co ważne za darmo. A z wartych polecenia (kupowanych) Księga Rejestracji Stada (górny prawy róg KRZ) i do oceny mleczności zeto olsztyn (niepamiętam strony) system OBORA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-tom - Akcess i "akseso-podobne programy to "wyższa szkołajazdy", Ale żeczywiście jak to ma ktoś opanowane, da sobie radę. JA robię wiekszość w arkuszu kalk (głównie Excel) , i jestem zadowolony, nie tylko ja. Znajomi którzy z tego kozystaja również. Ino co z tego , że bedzie łądny program, ja nie bedzie co do niego wpisać., bo zbieranie kwitów, czy tez spisanie zwierzaków ze stanu lub rozpisanie spasionej paszy, faktór; dla rolnika jest juz obciązeniem. program sam się nie bedzie prowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sądzisz że wyższa szkoła jazdy? Nigdziej nie uczyłem się tego programu (może nie zanm nawet połowy funkcji) ale metodą prób i błędów stworzyłem sobie księgę rejestracji stada taką jak chciałem. teraz ją trochę "dopieszczę" i będzie komercyjne cudo

Czasami sam dziwię się co można jeszcze zrobić? Chyba zainwestuję w jakiś poradnik, to będzie mi łatwiej.

a propo Excela, chyba trochę z tym roboty, sam też próbowałem, masa tabel, często coś nie tak liczy, a do bazy można wprowadzać jakimś własnym formularzem cała masę dokumentów (niekoniecznie codziennie np. raz w tygodniu).

Tylko jedna wada 1 i 2 trzeba jednak przy tym trochę posiedzieć!

A efekt: niejasności w księdze w agencji, jedno druknięcie całej bazy (u mnie 43 pozycje to 2 strony!, z wersją opisową do każdej sztuki) i sprawa jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś program do układania dawek pokarmowych dla bydła albo wie gdzie coś takie można dostać oczywiście darmo szukałem i nigdzie nie mogę znaleść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-tom-ku - zgadzam się. Wychodzi na to, że "po pierwsze primo" jesteś kawalerem, albo "po drugie primo" masz kupę czasu by bawić się w dopieszczanie formularzy, relacji itp rzeczy.

 

A program do układania dawek pokarmowych - zadzwoń do przedstawiciela " lepszejszej" firmy paszowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gawelmi:

1. nieźle kombinujesz, (ale...)

2. niestety jestem już zajęty (to jest ona-żeby rozwiać Twoje wątpliwości), więc nie masz już szans

3. a jesli chodzi o dokładność w formularzach: jeśli sam wprowadzasz dane to się z Tobą zgadzam, szkoda zachodu . Ale jak ma to robić także ktoś inny, to chyba trzeba zrobić to tak żebyś nie musiał każdego uczyć, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z programów które ja wykorzystuje i lub testowąłem polecam:

1)INRATION (układanie dawek paszowych)

2)WINPASZ (również pasze nawet lepsze, polskie:-) ale w wersji czasowej).

3)"DOPŁATY BEZPOŚREDNIE 2005" ver. 2.4.0.0 http://www.doplaty.pl super program do generowania wnisków o płatnosci obszarowe

4)KRZ - Księga Rejestracji Zwierząt http://www.krz.cees.pl/

5)Plano Pro do tworzenia planów nawożenia w sytsemie rolnictwa zintegorowanego

..

..

6)Excel - tworzenie dowolnych raportów,analiza i rozliczenie VAT, tworzenie dwek paszowych i planów nawożenia (arkusz kalkulacyjny jest .. super warto znać Solvera i i choc troszke Visual Basica i robimy na bazie Excela dowolną aplikacje:-)) jak ktoś jest ciekaw niech pisze polszu@listonosz.ppr.pl

7) Access mozliwości j.w.

 

Pozdrawiam "e-rolników"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następcą PORR jest FADN, tylko nie wiem jak jest z jego dostępnością....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy ktos pogrywa z Was w gre jak w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy ma ktoś może pełną wwersję tego programu lub cracka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gościu i farmerku - natura obdazyła nas zdolnościa wysławiania się. O co wam chodzi, o jaki program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

może jest napisane w temacie co? "EKSIĘGA"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pogrywa z Was ktos w John Deere American farmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO JASNE ZE POGRYWA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

przez (słowo zostało usunięte) 60 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...