Skocz do zawartości
tomb2

Do użytkowników SAME, LAMBORGHINI i DEUTZ-FAHR !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Może mnie źle zrozumiałeś

Nie chodzi o jakieś daleko idące porównanie tylko o to który będzie lepszy aby zastąpić c-360 który pracował jako najmocniejszy ciągnik w 25 ha gospodarstwie

No to może powiem tak.

To jest jak porównanie C-360 do MF255. Mówią że MF255 zrobi to samo co C-360 ale przy tym miej spali paliwa. I tak może być też w twoim przypadku. Co prawda Zetor mógłby nadawać się lepiej do gospodarstwa 25ha. Ja osobiście użytkuje Rollera 50 i zastąpił on u mnie C-330 na 15ha gospodarstwie, pali 50% więcej od C-330 ale ciągnie 3 skibowy pług a nie 2 skibowy, a co do spalania na ha to nie wiem bo nie mierzyłem dokładnie.

No nie to jest naprawdę trudny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym wybrał Proxime zawsze 4 gary.

 

I sie nie zgodze mam dwa c 360 od nowości z tym ze jeden to 3p i czterocylindrowy orginał nie ma do niej zadnego porownania silnik (teoretycznie słabszy 3p) jest nie do przełamania - nie można go łatwo zdusić nawet w ciężkiej pracy. Wiec wybór 3 czy 4 cylindry nie jest taki prosty porównój nie tylko moc ale głownie moment obrotowy i jego zapas.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszyscy tylko o małych ciągnikach piszecie a może ktoś mi napisze coś o silwerze albo o R4 bo mam zamiar taki kupić i niewiem jak sie sprawoją te maszyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uważaj wogóle na lamborghini jeśli chcesz się coś dowiedzieć to zrób tak: zadzwoń do dealera i udawaj że interesują cię te ciągniki i rozmawiaj a pożniej zapytaj o deutza to wymieni ci wszystkie wady tych ciągników. Znam osobiście ludzi którzy kupili Championy i wstawili je z powrotem w komis i wzieli Detz Fahry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znam czlowieka ktory sciagnal 2 agrotrony z niemiec, bo niby te sprzedawane na polske sa gorsze,

cos mu skrzynia w 165 zaczela szwankowac, niemiaszki jak sie zwieli za serwis to robili pare dni, pozniej bylo gorzej a teraz nie jestem pewien, ale juz chyba jezdzi MF

 

/edit

oczywiscie oba funkiel nowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DEUTZ FAHR AGROPLUS JEST ZBUDOWANY NA PODZESPOŁACH SAME SILWER A TO PRZECIERZ TO SAMO CO LAMBORGHINI R4 I NA ZACHODZIE SOBIE CHWALOM SOBIE TE AGROPLUSIKI TO CO WY CHCECIE OD TYCH WLOSKICH MASZYN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DEUTZ FAHR AGROPLUS JEST ZBUDOWANY NA PODZESPOŁACH SAME SILWER A TO PRZECIERZ TO SAMO CO LAMBORGHINI R4 I NA ZACHODZIE SOBIE CHWALOM SOBIE TE AGROPLUSIKI TO CO WY CHCECIE OD TYCH WLOSKICH MASZYN
Właśnie to że są WŁOSKIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego Deutz-e mniej się sypią niż Samy i pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To że są Włoskie to znaczy że mają być gorsze a przecierz oni połączyli sie z niemiecką fabryką i chyba jakość się poprawiła. A co byście woleli Same Silwer 110 czy zetora Forterre 110 KM prosze o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dlaczego Deutz-e mniej się sypią niż Samy i pozostałe.

Bo jak ktoś kupi Deutz-a to się nie przyzna że coś się psuje w takim ciągniku przecież to Deutz, tylko po 2-3 latach patrzysz a on jeździ innym ciągnikiem.

Osobiście wybierałem między Deutz-e a Same i podło na Same bo był o 20% tańszy.

A dlaczego Zetor Forterra 11741 jest wyposażony w silnik grupy Same-deutz fahr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maverickt4, czy już wymieniałeś filtr powietrza w swoim rollerze?

Podobno niezłym patentem na przedłużenie żywcia orginalnego filtra jest zamontowanie dodatkowo filtra cyklonowego od C-385.

Co Ty na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domyslam sei ze w rolerze jest filtr suchy 2 stopniowy tak jak np. w moim zetorze 7341. według instrukcji wymienia sie go co 1000-1200mth, a powinno sie czyscic co 200-250, w praktyce to co dwa dni jak w tym roku było bardzo sucho i non stop sie kurzyło. mam 920mth i do 1000mth jescze pochodzi, ale pózniej to juz wymiana na 100% mam juz zamówiony w serwisie, ciekawe ile mi krzykną ??? Może ktos zna cene ??? Czyszczenie jest bardzo proste wystrczy uzyc kompresora lub obstukiwac reka lub uderzajac o np. opone. Mysle ze zakładanie dodatkowych filtrów to nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maverickt4, czy już wymieniałeś filtr powietrza w swoim rollerze?

Podobno niezłym patentem na przedłużenie żywcia orginalnego filtra jest zamontowanie dodatkowo filtra cyklonowego od C-385.

Co Ty na to?

Nie jeszcze nie wymieniłem ale niedługo się wybieram do serwisu to zamówie. Co do drugiego pytania to powiem tak, Ja narazie nie zakładam dodatkowego filtra, mój filter powietrza jest po 1700mth nadal cały i sprawny, więc chyba nie opłaca się zakładać dadatkowego.

 

Do Bialy2005

Co do instrukcji to jest bardzo ciekawa sprawa. W jednym miejscu jest napisane żę wymniana filtra powinna być po 1000mth, ale dalej jest napisane że też po 6 czyszczeniach bez względu na to w jakim jest stanie. W kolejnym miejscu jest że filter powinnien być czyszczony po zapaleniu się lampki sygnalizującej zapchanie się filtra. Więc u Mnie jest tak:

filter czyszcze co około 250mth i dotej pory lampka kontrolna jeszcze ani razu się nie zapaliła oczywiście co 100mth sprawdzam czy lampka dziąła prawidłowo.

 

Ps. Bialy jak u ciebie jest z mth, ile trwają i przy jakich obrotach Bo Ja sprawdzałem u siebie i po zapaleniu silnika to nabija tak jak zegar około 40-45 minut = 1mth, bez względu na jakich obrotach jest silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mth to nigdy nie sprawdzałem jak leca.

 

U mnie nie ma lampki, ale jest do niej instalacja, tylko sczujnika niema, ale mam taki mechaniczny czujnik

 

mójciagnik bardzo duzo pracuje w polu, a ak wiadomo w zeszłym roku strasznie sie kurzyło. Ty z tego co pisałes to duzo nim łak obrabiałes wiec w mniejszym kurzu pracował, dlatego filtr długo wytrzymał.

 

Mój tez jest cały a czyszczony był juz ładnych kilkarazy. Ale widac juz na dokładnym slady kurzu wiec zaczyna juz przepuszczac ten pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się jak bym więcej w zeszłym roku pracował w polu to filter był by już dawno do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz o filtrach

Właśnie chodzi o te ślady kurzu, bo co z tego, że filtr jest cały skoro bibuła jest już syf.

A o tym filtrze cyklonowym przeczytałem w jednej z rolniczych gazet (bez tytułu bo nie chce robić im reklamy) jest zdjęcie rollera 60 i facet ma ten cyklon demontowany. Kawałek rury PCV i filtr. Zakłada jak pracuje w duzym zapyleniu.

Kiedys rozmawiałem o tym z jednym rolnikiem, no a teraz zobaczyłem, że mozna to zrobić.

Pozostaje tylko cen i mozliwosć zdobycia(nowego) cyklona do C385.

Nowy filtr powietrza do rollera - 220 zł

ja mam jeszcze turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czemu nie. Dodatkowy filter napewno nie zaszkodzi. Jak już to założysz to daj znać jak to się będzie sprawować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja mam pytanko ile spali taki agroplus 60 70?? Ma ktos ktoras z tych maszynek?? Jak sie sprawuja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz o filtrach

Właśnie chodzi o te ślady kurzu, bo co z tego, że filtr jest cały skoro bibuła jest już syf.

A o tym filtrze cyklonowym przeczytałem w jednej z rolniczych gazet (bez tytułu bo nie chce robić im reklamy) jest zdjęcie rollera 60 i facet ma ten cyklon demontowany. Kawałek rury PCV i filtr. Zakłada jak pracuje w duzym zapyleniu.

Kiedys rozmawiałem o tym z jednym rolnikiem, no a teraz zobaczyłem, że mozna to zrobić.

Pozostaje tylko cen i mozliwosć zdobycia(nowego) cyklona do C385.

Nowy filtr powietrza do rollera - 220 zł

ja mam jeszcze turbo

Ja też ten artykuł/ort czytałem w rollerze jest dobrze bo odrazu jest gotowy otwór w masce myślałem coś takiego w MF zrobić ale nie ma gdzie

Ja kupiłem niedawno filtr powietrza zamiennik polski z FILTRONU za 80zł u korbanka 350zł wcześniej kupiłem niemiecki za 150zł

 

A z cyklonem to nie ma żadnego problemu od 385 ale on nie będzie za tani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanko ile spali taki agroplus 60 70?? Ma ktos ktoras z tych maszynek?? Jak sie sprawuja??

Agroplus 60 powinien spalić tyle co Roller czy Lampo, no a Agroplus 70 więc o 30% dlatego że 1 cylinder więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[Agroplus 60 powinien spalić tyle co Roller czy Lampo, no a Agroplus 70 więc o 30% dlatego że 1 cylinder więcej.

 

KOMPLETNA BZDURA!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też ten artykuł/ort czytałem w rollerze jest dobrze bo odrazu jest gotowy otwór w masce myślałem coś takiego w MF zrobić ale nie ma gdzie

Ja kupiłem niedawno filtr powietrza zamiennik polski z FILTRONU za 80zł u korbanka 350zł wcześniej kupiłem niemiecki za 150zł

 

A z cyklonem to nie ma żadnego problemu od 385 ale on nie będzie za tani

 

Dowiedziałem się ile kosztuje cyklon do C385 - kompletny 320zł ale ja potrzebuje tylko ten "grzybek" i kawałek rurki PCV a to będzie kosztowało około 70zł. i jesli w najbliższym czasie FILTRON nie będzie produkował zamieników to mysle że można się nad tym zastanowić.

Co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tutaj użytkownik Agrotrona K100? Proszę o uwagi dotyczące eksploatacji. Co sądzicie o tym ciągniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...