Skocz do zawartości
tomb2

Do użytkowników SAME, LAMBORGHINI i DEUTZ-FAHR !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy co sądzicie o zakupie używanego DF Agrotron ok120KM z końca lat 90?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pytanie dotyczące pompy wspomagania układu kierowniczego w SAME CENTURION ,mianowicie może ktoś jest zorientowany ile kasy trzeba wybulić za oryginał (BOSCH)a może jest jakiś tańszy zamiennik.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam lamborghini R5 130 z 2005r dziala doskonale ale ostatnio jak podnosze agregat (okolo 3ton) pognosi bez problemu ale powoli opuszcza co to moze byc olej jest swiezo zmieniony na oryginalny z filtrami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne oryginalny BOSCH między 1100 - 1200 PLN ,zamiennik około 800 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaki powinien być luz na zaworach w Same Laser 90, czterocylindrowy silnik chłodzony powietrzem.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tego same centauron, to części powinny być dostępne bez większego problemu.Większość części jest dostępna u dealerów w przeciągu dwóch ,trzech dni, chyba że jakaś rzadko psująca się część no to wtedy trzeba poczekać dwa trzy tygodnie.Niektóre części dużo taniej jest dorobić. Ale wszystko zależy od stanu tego ciągnika, bo części do same są drogie zresztą tak jak i do innych zachodnich sprzętów.Musisz go dobrze obejrzeć, ale jak by się okazał silnik do roboty albo skrzynia to już kiepsko.ogólnie same to dobra marka, części są wykonane z dobrych materiałów i przy odpowiedniej eksploatacji posłużą długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wierze że nikt nie wie jaki powinien być luz na zaworach w czterocylindrowym Same chłodzonym powietrzem, albo w podobnym deutzu?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

chcialbym zapytac uzytkownikow ciagnkow marki same co sadza o tym??

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B88910

 

 

warto to kupic??

sa do tego jakies czesci jeszcze gdzies??

Od C360 lepszy na pewno bo ma naped przodi wspomaganie , ale podnosnik z tylu ma raczej slaby ,tzn do zawieszania narzedzi i agregatow to moze sie nie nadawac , czesci raczej drogie , sam ciagnik warty uwagi ale tylko do lekkich prac nie jko maszyna glowna zeby nie zylować maszyny ,..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe czy jest jeszcze co żyłować??!! a podnośnik może słaby ale od sześćdziesiątki i tak pewnie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wypowiedz odnosnie tego sama.

u mnie to tylko by chodzil w rozsiewaczu i ten tur by sie czasem przydal tyle...nic moze pojade go obejrzec jak nie sprzeda w tym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się czegoś dowiedzieć na temat deutz fahr agroplus 85 co o nim sądzicie jak się spisuje i ile on pali. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś miał taki ciągnik lub miał styczność z nim niech napisze kilka słów o nim. Byłbym bardzo wdzięczny. deutz fahr agroplus 85 DZIĘKUJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starego traktora same to bym sie troche bal kupic czesci do tego niewiadomo gdzie ! Moj brat jest mechanikiemi kiedys mial przyjemnosc cos takiego naprawiac i mowi zeniechce takiego u siebie juz miec do roboty ! Gosciu juz ma i 2 lata filtru powietrza szuka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem gdzie on tego filtra szuka?! Powiedz jaki to traktor i który rok. a jak nie to bajek nie opowiadaj. ja właśnie zakończyłem remont swojego Same z lat osiemdziesiątych i z częściami większego problemu nie było. a najlepiej podzwonić po dealerach, nawet chyba w tym wątku był link do strony na której były podane kontakty do dealerów w całej Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tym filtrem to przesada:)) w to nie uwierze....

niekiedy dobry stary ciagnik pracuje lepiej niz kilku letni...

znam z przykładu zyciowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same tarus 60 nie przesadzam bo do ogrodnika nie chodzilem ! Nie wiem czy tak latwo jest dostac takie czesci ? Naprawiliscie moze skrzynie ? ja mam kombajn z silnikiem deutza i rozrusznika tez jakos dostac niemoge ! To jak tacy madrzy jestescie to powiedzcie gdzie mozna kupic rozrusznik o symbolu F4L 812D albo F4L 912/912D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ciągnikach same wystepują bardzo często rozbudowane skrzynie biegów i to jest fakt, jak ktoś robi to pierwszy raz to jest to bardzo trudne,bardzo przydatne wtedy są katalogi częsci.skrzynie rzadko się psują więc i płynność obrotu częściami do nich jest mniejsza. ale co do dostepności częsci to przesadzasz, bo wiekszość części jest dostepna w polsce(a napewno filtr powietrza), niektóre tylko trzeba sprowadzać z włoch z fabryki, ale tym zajmuje się dealer jest ich kilkunastu w polsce wtedy okres oczekiwania się wydłuża.ale części są. problem jest tylko i włącznie z cena, czasem czas oczekiwania.co do tego rozrusznika to niewiem(niemam styczności z deutz-ami),ale spróbuj tu spytać 0227963339. być może ten rozrusznik jest jakiś nietypowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś miał lub miał styczność z DF agroplusem mógłby kilka słów o nim napisać jak w nim jest z załączaniem WOM -u bo umie są dwie dźwignie i nie wiem o co w tym chodzi. proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos ty taki pewien tych czesci MACIEK 1987 co tez masz jakiegos sama ? Niepowiem jezdzi sie super , skretny ! Rozrusznik mam oryginalny tylko nowy to napewno bardzo drogi poszukam jak wroce z zagranicy do domu ! kiedys poszlo mi takie sprzeglo gumowe wielkosci talerza z 8 otworami to dorabiane kosztowalo 200 zl a nowe 800 zl !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przez ostatnie cztery miesiące miałem cały silnik w same laser rozebrany na części pierwsze, kompletnie wszystko było rozkręcone.na wale korbowym miałem bardzo duży luz podłózny około 6mm, a przyczyna była taka że obróciło pierścienie które kasują ten luz i zaczęło wyrabiać coraz większy. wkońcu wyrwało mi pare żębów na kole które napędza wałki wyrównawcze i na samych wałkach.Części orginalne u dealera w Polsce: koło na wał korbowy 1900zł netto, wałki wyrównawcze 2x2400zł netto. w fabryce we włoszech te trzy części 2100euro brutto, a dorobiłem ich wkońcu w zakładzi na śląsku koszt całkowity z dostawą 2830zł, do tego doszedł szlif wału, przeczyszczenie cylindrów, regeneracja korbowodu, nowe sfożnie pierścienie uszczelki rzecz jasna 1250zł, mechanik wziął 1000zł.obecnie traktor jest w fazie docierania. cały koszt 5500zł. dysponuje katalogiem części do same laser 90 który moge wysłać na maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...