Skocz do zawartości
tomb2

Do użytkowników SAME, LAMBORGHINI i DEUTZ-FAHR !!!

Rekomendowane odpowiedzi

w całym zakresie obr może to wystepować np. po przekroczeniu 1500? a tak wogóle to czym to jest spowodowane?>

ps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko.

Czy wie ktoś jaką przyczyną może byś "STUKOT" dochodzący z tylnej części ciągnika podczas podnoszenia jakiegoś sprzętu (np.opryskiwacz).

 

Dodam że czym cięższy osprzęt tym stukot mocniejszy i głośniejszy i niżej podnosi.

 

tzn. pusty opryskiwacz -- podnosi na MAX-a -- delikatnie stukocze

pełny opryskiwacz -- niżej podnosi -- głośniej stukocze

 

czy jest to wina pompy, czy jakiegoś rozdzielacza, czy może oleju

 

A może ktoś ma katalog części, schemat budowy itp. ciągnika SAME TAURUS 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w waszych sdf też czasami coś tyrkota jak włączycie wom?

 

u mnie tak było w SAME EXPLORER II z 2005 95KM, ze względu na to że mnie denerwowało, pokombinowałem i winna okazała się ciut ledwie źle wyregulowana dźwignia zmiany miedzy WOM a eco WOM. Teraz już cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam dość głupi problem ponieważ rozbieram ten ciagnik nie nie wiem jaki jest gwint na kole ktore jest umieszczone na wale. model silnika to F6L913.

Śruba jest chyba założona na kleju bo idzie i w prawo i w lewo tak samo ciezko a boje sie mocno ciagnac żeby coś nie urwać.

Moje pytanie to jaki tam jest gwint prawy czy lewy?

dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam same silver 90 i czasami przy włączonym podnośniku podczas podnoszenia maszyny wyświetla się czerwony trójkąt na pulpicie podnośnika dodam jeszcze za sterowanie podnośnika jest elektryczne Ale gdy podnośnik jest opuszczony to gaśnie

 

Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ja mam dość głupi problem ponieważ rozbieram ten ciagnik nie nie wiem jaki jest gwint na kole ktore jest umieszczone na wale. model silnika to F6L913.

Śruba jest chyba założona na kleju bo idzie i w prawo i w lewo tak samo ciezko a boje sie mocno ciagnac żeby coś nie urwać.

Moje pytanie to jaki tam jest gwint prawy czy lewy?

dzieki za odpowiedz

sprecyzuj dokładnie o jaką śrubę chodzi. w jakim ciągniku masz ten silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli oto koło chodzi to ja w same mam tam zwykły gwint, prawy. wiec pewnie w deutzu tez będzie taki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki macie ustawiony luz zaworowy w swoich ciągnikach?? ja po remoncie silnika w swoim Same laser ustawiłem 0,3mm ale ciągnik inaczej pracuje, wydaje mi się że przed remontem pracował dużo ciszej i równiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem Lampo 50 na wąskich kołach a na jesień przydałyby sie szerokie. Jaki one mają wymiar i gdzie Można kupić?

teraz mam przód 8,3 R24 A TYŁ 12,4 R 32.

jarekpiasek@o2.pl

Chcę również kupić ładowacz czołowy - Jaki polecicie?

\

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co szersze opony na 50km, tył masz jak w mf 255 a ludzie po 20 lat pracują na takich oponach i żyją a tutaj masz jeszcze przedni napęd ho ho ho Stary żyć nie umierać traktor jak marzenie, a jeśli chcesz tura to coś na niskim profilu na przód możesz założyć jakieś 280/70/24 żeby z tyłem się zgrywało, bo na tył na felge 32 to nic szerszego nie ma

Tur to zalezy ile masz kasy, ale koniecznie jakiś mały i lekki poszukaj może używanych zachodnich ładowaczy bo polskim turem tylko okaleczysz ciągnik,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam namiarów na kogos kto regeneruje sprężarki do Deutza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czy jest możliwa wymiana osłony drążka popychacza bez demontażu głowicy? Chodzi o silniki chłodzone powietrzem serii xFL912. Mam pękniętą jedną rurkę i trochę leci olej i zastanawiam się czy po zdemontowaniu drążka popychacza dałoby się ją wcisnąć w dół i wyciągnąć na bok

Dało się to zrobić bez większego problemu. Oczywiście trzeba zdemontować klawiaturę i wyjąć drążki popychaczy oraz odkręcić blachę osłonową przy rurkach popychaczy. Rurki wciskamy przy pomocy np klucza płaskiego (rozmiar 17lub18) i jak wyjdą z głowicy to bez problemu można je odchylić. Montaż jest nieco trudniejszy, trzeba zablokować sprężynę w pozycji ściśniętej przy pomocy sznurka czy drucika, po założeniu rurki na miejsce zwalniamy naciąg sprężyny i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z moim SAME TAURUS 60 puszcza mi biały dymek, objawy niby wskazują na pierścienie bo jak chodzi na wolnych obrotach, dodam mu gazu to puści kupę białego dymu, ale również puszcza go cały czas, wymieniłem olej na nowy myślałem że się zmieni coś ale nic, ciśnienie oleju mam powyżej 4. Mam pytanie czy wymienić tylko pierścienie i zrobić głowicę czy robić od razu kapitalkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a on nie jest chłodzony powietrzem?? a jak stan oleju ?? nie bierze?poza dymem są jeszcze jakieś oznaki, jest słabszy albo coś?? jeżeli byś wymieniał same pierścienie to należy zmatowić cylindry, jak tego nie zrobisz to sie nie ułoża dobrze i nie dotrą i bedzie brał olej jak szalony. a może to coś z pompą paliwową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep internetowy http://sklep.rolniczy24.pl/ asortyment dodany na stronie mają niewielki ale w rzeczywistości mają wszystko do Zachodnich maszyn rolniczych . Szybko tanio i solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ja mam dość głupi problem ponieważ rozbieram ten ciagnik nie nie wiem jaki jest gwint na kole ktore jest umieszczone na wale. model silnika to F6L913.

Śruba jest chyba założona na kleju bo idzie i w prawo i w lewo tak samo ciezko a boje sie mocno ciagnac żeby coś nie urwać.

Moje pytanie to jaki tam jest gwint prawy czy lewy?

dzieki za odpowiedz

 

sprawdź czy na śrubie nie ma strzałki w lewo, jeśli jest to odkręcaj w prawo (będzie lewy gwint), a jak nie ma strzałki to będzie zwykły gwint (prawy)

 

- z tego co wiem to występowały śruby z lewym i prawym gwintem w silnikach DEUTZ ( na kole pasowym )

 

fotka śruby z lewym gwintem silnik DEUTZ BF 6 L 913 T - 92rok ( troche niewyraźna ale strzałke widać )

 

264ad4a9e56e09a7med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o Same Explorer3 85?? i ogólnie czy to sądobre traktory?? nikt u mnie w okolicy nie ma SAME wiec za duzo o nich nie wiem

Potrzebny mi ciagnik o mocy ok 80km do prasy, rozsiewacza, opryskiwacza i ogolnie do lekkich prac w gospodarstwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad Zetorem Proxima ze względu na cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...