Skocz do zawartości
tomb2

Do użytkowników SAME, LAMBORGHINI i DEUTZ-FAHR !!!

Rekomendowane odpowiedzi

co sądzicie o Same Explorer3 85?? i ogólnie czy to sądobre traktory?? nikt u mnie w okolicy nie ma SAME wiec za duzo o nich nie wiem

Potrzebny mi ciagnik o mocy ok 80km do prasy, rozsiewacza, opryskiwacza i ogolnie do lekkich prac w gospodarstwie

 

 

proxima ma zwolnice z tyly na wzor c-360

wg mnie slabe

nie pomogą tutaj tloki wspomagające gdyż dzialaja tu potezne sile na takie zwolnice (moment skrecający)

Same ma proste waly a zwolnice są wbudowane w tylny most .

Dlatego polecam jeśli juz wlasnie taki laser czy explorer itp. z silownikami wspomagającymi (bogatsza wersja)

a nie zetor (lekko przestarzaly)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe ilu tu jest użytkowników ciągników SAME, LAMBORGHINI i DEUTZ-FAHR. Każdy kto ma taki ciągnik niech się wpisze. Jest to także miejsce do dyskusji o tych ciągników.

 

Piewszy będe ja:

 

LAMBORGHINI R4 105

 

Bardzo dobry sprzęcik

na motorze wolnossącym deutza i prostą skrzynią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w waszych sdf też czasami coś tyrkota jak włączycie wom?

 

u mnie tak było w SAME EXPLORER II z 2005 95KM, ze względu na to że mnie denerwowało, pokombinowałem i winna okazała się ciut ledwie źle wyregulowana dźwignia zmiany miedzy WOM a eco WOM. Teraz już cicho.

 

mi tyrkota na 1000obr i jak ma lekko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie oleje do silnika lejecie do nowych sdf?

 

Olej do PRZEKLADNIi:

 

oleje typu Agro '"Stou" 10W-40 (orlen) koszt ok 10-10.5 zl litr

 

lub zalecany

 

olej Akros Multi 10W-30 ale kosztuje cos 19-20 zl /litr

 

Olej do SILNIKA:

 

Lotos Platinum 15W-40

lub zalecany

aKROS TURBO 15W-40

 

a do ukladu hamulcowego Orlen ATF

LUB ZALECANY AKROS MATIC

 

SMARY

Akros grease T2

 

OLeje Akros są najlepsze lecz w Polsce nie kupisz oleju oryginalnego bo jest rozlewnia gdzieś w Polsce ........ tak samo Fusch ma rozlewnie w Polsce

 

oleje niby markowe ....

 

placisz za watpliwa jakośc

 

 

polecam kupic olej z zachodu nie rozlewany w polsce ...1

 

Dziękuwa za odpowiedz, a więc jakie oleje do sdf nie są rozlewane w polsce? Czy oleje ambra też są rozlewane w polsce? jeśli producent zaleca olej 15w40 to czy można zastosować 10w40?

co myślicie o fuchs titan cargo 10w40 czy to przesada?

 

do przekładni oleje UTTO, ale jest duża rozbieżność cenowa wśród tych oleji wiec czymś się różnią?

i jeśli olej nie rozlewany w polsce to jaki?

Nigdy !!!!!!!!!!!!!!!!

Jak jezdzisz na oleju mineralnym-15W40

to juz pólsyntetyka-10W40 nie wolno wlewać.

musisz juz zostac na tym oleju 15W 40 i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalogi części zamiennych do wybranych modeli ciągników marki;

 

Same

Deutz-Fahr

Lamborghini

Hurlimann

 

Katalogi są w języku polskim dostępne na płycie CD w formacie PDF.

 

Informacje; 689145380

i.scibisz@interia.pl

GG 724235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście już może do czynienia takimi hamulcami ( tarcze są w kąmpieli olejowej i są pokryte jakąś miedzią )problem w tym że się już skończyły hamulce i nie wiem gdzie to kupić można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazłem dzisiaj w Fricke mają tarcze chcą 150zł pokryte miedzią a stalowe całe po 45 zł kupie same stalowe bo te pokryte mają 4,25 mm wyglądają jeszcze dobrze nowe mają 5mm ,stalowe są wytarte bo już srodkiem brały ,mają pomysły z tymi hamulcami niby mają sie nie grzać dlatego chodzą w oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rozebrałem jego do gołego bloku silnik remontuje i przy okazji reszte podzespołow sprawdzam jak wygląda i można by powiedzieć że nie głupi traktor rocznik 1976 około 15000tyś mtg wcześniej nie widać żeby był rozbierany ,wydaje mi się że bardzo wytrzymały bo skrzynia jest w dobrym stanie noi silnik chodzi tylko ktoś go przegrzał i pierścienie popękały przegrzany musiał być z odmy para leciała po odpaleniu ,dlatego też rozebrałem góre silnika.A co do mocy ciągnika to super wymieniłem wtryskiwacze szedł jak burza mimo popękanych pierścieni z pługiem 4 skibowym System bylem zdziwiony trochę może dlatego że wcześniej jeżdziło się mtz czekam na zestawy tulei i tłoków będzie jak nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie ja byłem to za końcówke wtryskiwacza [rozpylacz ] chcieli 300 za orginał a w zamienniku boscha dostałem po 100zł za sztuke czyli 600zł z regulacją .Różnica jest duża po wymianie lepiej odpala i nie kopci .Warto wymienić jeśli leją . U mnie wypaliła się w łata miejscu gdzie jest pierwszy pierścień około 1,5cm przez to że wtryski lały .Wkleił bym fotke tego tłoka ale nie wiem jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki DRAGO100 muszę się zabrać za wtryski wszybkim tępie bo widze,że niema w tym temacie żartów....pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalogi części zamiennych do wybranych modeli ciągników marki;

 

Same

Deutz-Fahr

Lamborghini

Hurlimann

 

Katalogi są w języku polskim dostępne na płycie CD w formacie PDF.

 

Informacje;

Tel; 689145380

@-mail; katalogi_maszyn@interia.pl

GG 724235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do lamborghini R1 55 DT dało się podłączyc pług hydrauliczny widełki ma takie same jak pronar 320 AMK do tego modelu jest podłaczany hydrauliczny pług kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące SAME Laser 130 VDT, a mianowicie silnika. W ciągniku został zrobiony kapitalny remont silnika i po złożeniu jak i przed "coś" stuka, czym większe obroty, tym szybciej tak jakby któryś tłok za daleko dobijał do głowicy.

Moje pytanie: Jaki powinien być stopień sprężania i jaki powinien być luz między tłokiem a głowica? W internecie nic nie mogę znaleźć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Deutz-Fahr Agrostar

Dokładniej dotyczy to układu kierowniczego. Chodzi o to że wspomaganie kierownicy chodzi "niby" bez zarzutów ale gdy przekręci się za bardzo kierownice to urywa się ucho od zwrotnicy. Nie mam pojęcia jaka może być tego przyczyna wygląda to tak jakby ma mocno ciągnęło (?) W tym roku był wymieniany olej skrzyni i najprawdopodobniej olej jest nie za bardzo odpowiedni do tego. Zastanawiam się tylko czy to może być przyczyną "zbyt mocnego" działania wspomagania. Niedawno pierwszy raz urwało to ucho, usterka została naprawiona lecz sytuacja ponawia się co jakiś czas. Jeśli ktoś miał podobne doświadczenia to proszę o odpisanie z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...