Skocz do zawartości
tomb2

Do użytkowników SAME, LAMBORGHINI i DEUTZ-FAHR !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Głowica ściągnięta i był minimalny przedmuch do kanału wodnego ale zatkany był przewód łączący głowice ze zbiorniczkiem i powietrze nie mogło uchodzic. Poprzedni właściciel jeździł na wodzie i w szędzie pełno takiego czerwonego osadu jak to usunąc z układu chłodniczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

znalazłem przyczyny stukotu w moim silniku, okazało się że obróciło panewkę na pierwszej korbie.

Ciągnik jak już wspominałem ma zrobione 200mtg od remontu .

wał nie jest pęknięty, nie wiem czemu to się stało. Szlifierz poprzednim razem sugerował że wał jest miękki. Moje pytanie do was to czy warto i czy można azotować wał. Ewentualnie polećcie mi jakiś dobry zakład w którym mógłbym to zrobić. Słyszałem że dobry zakład jest w Adrychowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy ciągniku same roller 70W nie wchodzi rewers na żółwiu, wie ktoś jaka jest tego przyczyna i jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolega ma 100 konnego DF agrotrona i podczas skrętu buczy mu orbitrol. Wymienili na nowy i nic. Serwis odpowieda ten typ tak ma Może ktoś pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jakie powinien posiadać ciśnienie na tłokach ciągnik DF DX 6.30 z silnikiem F6L 913 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Coś mi się stało w moim DX160 siadło wspomaganie i podnośnik ledwo co podniósł pługi 5 unia. Nie mam pojęcia co się mogło stać. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 5 lat mam Same Rollera 60. Od pewnego czasu ślizgało się sprzęgło. Podciagałem, ale już skończyła się regulacja. Czy ktoś wie co dalej????

Czy konieczna bedzie wymiana tarczy sprzęgłowej???? Czy ktoś wie jaki to jest koszt???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do grzesia ,serwis niech gada sobie co chce nie ma czegos takiego ze ten typ tak ma jak cos wyje, masz ciagnik na gwarancij to niech go naprawiaja ,a jak nie to mozesz spróbowac w inny sposób ze poszukac w okolicy takiego ciagnikka i sprawdzic czy tez mu tak wyje a jak nie to postrasz ich a nawet nie musisz ich straszyc ale kazdy rolnik nie wie do konca ale prawo polskie posiada cos takiego ze kazdy ciagnik jest objety 24 miesieczna gwarancja a nawet kazda maszyna jesli dobrze kojarze, to wiadomosc wiem z tej racji bo kolega mial stycznosc z osobami z "ukoki" czyli te prawo konsumenta ,a producent przewaznie daje 12 miesieczna gwarancje na ciagnik co do tych 24 miesiecy to pewnie musisz sie z nimi prawowac ale czasami moze sie i oplaci. a tez powiedz ze jak nie usuna tej usterki to taka opinie im wypiszesz ze wszystkich rolników kto bedzie sie wybieral do nich po ciagnik to odeslesz bo pier.... lo robote i nie znaja sie na rzeczy. uwazam ze powiedz im krótko ze w polskim prawie nie ma czegos takiego jak "ten typ tak ma ".

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! od niedawna jestem uzytkownikiem Same Laser 150 i w zwiazku z tym modelem moje pytanie.

czy ktos z uzytkownikow tego modelu moglby mi powiedziec czy jest mozliwosc regulacji szybkosci opuszczania i podnoszenia ramion podnosnika??? bo denerwuje mnie ze troche wolno opuszcza mi plug podczas orki.

z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czy może ktoś z Was dysponuje numerem katalogowym tarczy sprzęgłowej do Same Rollera 60?

Czekam na odpowiedź. Sprawa pilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! od niedawna jestem uzytkownikiem Same Laser 150 i w zwiazku z tym modelem moje pytanie.

czy ktos z uzytkownikow tego modelu moglby mi powiedziec czy jest mozliwosc regulacji szybkosci opuszczania i podnoszenia ramion podnosnika??? bo denerwuje mnie ze troche wolno opuszcza mi plug podczas orki.

z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!

Pewien nie jestem ale raczej nie ma takiej możliwości, u mnie w modelu silver nie ma na pewno, ale opuszcza dosyć szybko. Jeżeli się nie mylę to w samach tylko jak był EHR to była możliwość zmiany prędkości opuszczania bo prędkości podnoszenia się nie reguluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! od niedawna jestem uzytkownikiem Same Laser 150 i w zwiazku z tym modelem moje pytanie.

czy ktos z uzytkownikow tego modelu moglby mi powiedziec czy jest mozliwosc regulacji szybkosci opuszczania i podnoszenia ramion podnosnika??? bo denerwuje mnie ze troche wolno opuszcza mi plug podczas orki.

z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!

 

Nie wiem jak jest w same,w moim fordzie też tak było i pół dnia mnie to wnarwiało,przyczyna jest wybóru hydrauliki zewnętrzna i wewnętrzna.Miałem włączoną zewnętrzną jak kiprowałem przyczepę i zapomniałem przełączyć,podnosiło p ług normalnie na opuszczanie trzeba było czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma możliwości regulacji szybkości opuszczania podnośnika w ciągniku Same laser. Ja mam model 90konny i również mnie to denerwowało, teraz się juz troche przyzwyczaiłem.

A tak poza tym to wreszcie sie dowiedziałem jaki powinien byc luz zaworowy- 0,2mm.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie mam Same Laser 110 i nie działa mi wałek przekaźnika mocy tzn. kręci się ale tylko bez obciążenia bo jak podłącze do agregatu i "wsadzę" w ziemie to przestaje się kręcić. Jak ktoś wie co jest przyczyną to proszę o odpowiedź i w razie czego gdzie można kupić części do Samów?

 

Mam jeszcze jeden problem.Raz na jakiś czas coś "strzeli" w tylnym moście tak mi się wydaje, że to tam - co to może być?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

kolego tu masz nr do serwisu 0814696090 zadzwonisz tam a oni ci powiedzą gdzie w okolicy masz autoryzowanego dealera.

Co do tego wałka to ci nie pomogę.

Jeśli chodzi o to strzykanie to i ja mam taki objaw, tylko że u mnie dzieje się tak na włączonym napędzie i dość rzadko, czasami napęd się nie rozłączy do końca, wajcha nie wpadnie do samego dołu i wtedy też walnie, czasem trzeba ruszyć lekko do tyłu żeby się napęd rozłączył. Kiedyś mi wyskakiwały średnie biegi ale to okazało się że je po prostu źle włączam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za pomoc to stukanie to napęd bo jak dzisiaj wracałem z pola sprawdzilem i rączka nie opadła do końca ale po jakims kilometrze jazdy delikatnie stuknęło i raczka opadła.

Z wałkiem jest większy problem bo zadzwoniłem do serwisu i jak mi powiedzieli cenę to się troszkę zdziwiłem 4 tys + VAT za kompletny wałek tak że czeka mnie chyba remont.

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czy jest na forum ktoś kto użytkuje Agrostara 6.xx ile może wynieść remont skrzyni biegów w takim ciągniku ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalogi części zamiennych do ciągników i innych maszyn rolniczych dostępne na płycie CD w formacie PDF do wybranych modeli

 

SAME

LAMBORGHINI

DEUTZ-FAHR

HURLIMANN

 

Wszystkie katalogi są w języku polskim.

 

Informacje;

tel 698145380

@-mail; katalogi_maszyn@interia.pl

GG 724235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robił ktoś remont silnika w deutz chłodzonym powietrzem (silnik f6l 913) jakie zestawy założyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest pytanie panowie - czy ciągniki firmy SAME to dobre ciągniki czy takie sobie i nie opłaca zawracac sobie nim głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem uzytkowniekiem Same Laser 150 jest to dobry traktor ale wiedomo jak kazdy sprzet ma tez swoje bolaczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak długo masz już ten ciągnik,a wyposażenie w kabinie jest dosyc dobre?są jakieś z niego wycieki oleju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciagnik mam stosunkowo niwdługo bo niecaly rok... wycieków oleju nie mam, a wyposazenie,no coz jest to ciagnik w pelni mechaniczny: przedni naped, blokada mostow i wom zalaczany wajchami, sterowanie podnosnikiem rowniez. z tego co sie orientuje nowsze wersje tego modelu maja zalaczanie elektrozaworami ale sterowanie podnosnikiem jest reczne. miewatpliwa zaleta tego ciagnika to duzy przeswit miedzy podłozem a podwoziem i stosunkowo nieduze zapotrzebowanie na paliwo. wadami z tego co sie naczytalem na innym forum jest slabe sprzeglo. a nad jakim modelem sie rozgladasz tego SAMA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi po głowie taki od 130-do 150 KM,aktualnie mam ursusa 1224 ale on jest delikatnie mówiąc za słaby, troszkę mu brakuję ,szczególnie brakuje go na hydraulice czyli na podnośniku ,niby wszystko jest oki ale widac że biedaczysko strasznie cierpi z tego powodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o ciagniku hurlimann 5110, 1989rok moc 115 KM, silnik podobno same. on ma akurat sluzyc w lesie do zrywki, ale kazda informacje uznam za wartosciowa. Przepraszam za brak polskich znakow ale jestem za granica i na klawiaturze jest ich brak. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...