Skocz do zawartości
tomb2

Do użytkowników SAME, LAMBORGHINI i DEUTZ-FAHR !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zaryzykowalem i kupilem ciagnik SAME Leopard 85 z 1986 roku. Pasuje mi uzupelnic olej w krzyni biegow i nie za bardzo wiem jaki wlac zeby byl dobry, i jeszcze jedna sprawa- z tylu ciagnika na pokrywie podnosnika, miedzy szybkozlaczami hydrauliki zewnetrznej jest korek wlewu oleju z miarka i jest go tam troszke za malo moze mi ktos podpowiedziec do czego ten olej sluzy i jakim olejem moge go tam uzupelnic. Bardzo prosze o pomoc. Lada chwila robota w polu i chcialbym miec juz wszustko gotowe, bardzo prosze o pomoc. A i jeszcze gdyby mi ktos podpowiedzial jak mam sie z nim obchodzic. Jeszcze raz prosze o pomoc i z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam!mam takie pytanie interesowałem się kupnem używanego ciągnika o mocy ok 90km miałem do wyboru same explorer90 i mf 3070 jednak znajomi stanowczo odradzali mi kupna tych ciągników bo ciężko jest z częściami do nich a jak są to bardzo drogie i w mf skrzynie biegów leciały,musze powiedziec ze w tym same podobała mi sie praca silnika.Możecie mi cos powiedzieć na temat tych ciągników czy mam czego żałowac bo kupiłem belarusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy ktos zainteresuje sie potrzebujacymi??? Chcialem tylko uzuskac kilka dobrych rad. Jeszcze raz bardzo prosze. Ijeszcze jak ktos by powiedzial jaki olej najlepiej lac do hydrauliki podnosnika????? To hyba tam z tylu miedzu szubkozlaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy ktos zainteresuje sie potrzebujacymi??? Chcialem tylko uzuskac kilka dobrych rad. Jeszcze raz bardzo prosze. Ijeszcze jak ktos by powiedzial jaki olej najlepiej lac do hydrauliki podnosnika????? To hyba tam z tylu miedzu szubkozlaczami.

Prawdopodobnie tam z tyłu jest zbiornik właśnie na olej do podnośnika. Ja u siebie dolewałem olej hydrauliczny z lotosa L-HL 46. Możesz też wlać agrol. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś moze Tura do ciagnika Deutz z seri D (ja mam D 5006) i zamierzam kupiś jakiegoś używanego tura od C 330 C-360 czy MF 255 tylko nie wiem jak z przeróbkami czy wogóle da sie go zamontować Moze ktoś ma jakieś doświadczenia z podobnymi przeróbkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie. W ciagniku Same Leopard 85 z 1986r po prawej stronie obok siedziska sa trzy dzwignie dwie czarne do hydrauliki zewnetrznej (tak mi sie wydaje) a jedna zulta, dluzsza od tamtych i pisze na niej:ON-OFF PTO czy moze wie ktos do czego to jest?????? Prosze o pomoc. A i jeszcze po czym w takim ciagniku obczaic czy sie czasem nie zagrzal za bardzo bo on jest chlodzony powietrzem. Z gory wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PTO -z reguły oznacza WOM On,Off to chyba już wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro jest chłoodzony powietrzem to powinien miec wskaźnik temperatury silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego wskaznika ale dzieki za podpowiedz to sobie taki zamontuje, Dzieki wszystkim ktorzy odpowiadaja na moje pytania bo bardzo mi pomagaja wasze odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar felg mają większe koła które można zamówić do lampo czy rollera?

Czy roller 70 będzie dobrze sie sprawował z turem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tylu 30 a z przodu 20 ale wiekszy rozmiar do tura niezly ale cienzarki do tylu potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz kolejny. Chcialbym zapytac jak mam sie obchodzic z tym Leopardem 85, jakie obroty musze mu utrzymywac zeby palil w miare nie za duzo i zeby sie nie meczyl i jak mniej wiecej pala te ciagniki????? Wiecej od polskich c385????? gdyby ktos cos wiedzial o tych modelach SAME lub jesli ktos ma takiego to bede wdzieczny za jakies inne wskazówki co do obslugi. Bardzo prosze o odpowiedzi. Z góry bardzo dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roller 70 jakieś rowerowe ma te opony w standardzie, jak jest z tym wydechem pod kabiną, czy po całym dniu z turem nie zaczadzieje? , mały rozstaw osi czy z dużą przyczebą nie prowadza go po całej drodze?

Wałek przekaźnika eco na jakiej to zasadzie działa?

słyszałem różne opinie czy to jest bezawaryjny ciągnik i na jakim poziomie kształtują się ceny części mechanicznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich po raz kolejny. Chcialbym zapytac jak mam sie obchodzic z tym Leopardem 85, jakie obroty musze mu utrzymywac zeby palil w miare nie za duzo i zeby sie nie meczyl i jak mniej wiecej pala te ciagniki????? Wiecej od polskich c385????? gdyby ktos cos wiedzial o tych modelach SAME lub jesli ktos ma takiego to bede wdzieczny za jakies inne wskazówki co do obslugi. Bardzo prosze o odpowiedzi. Z góry bardzo dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałeś sie was zapytać ile moze kosztowac naprawa koła zamachowego w same rollerze 50. prawdopodobnie koła zamachowego, gdyż nie jestem tego pewny, jedynie tak przypuszczam. Podas pracy szarpło bardzo ciągnikiem i od tej pory ciągnikiem mocno trzęsie, a skrzynia zaczeła warczeć. Tylko chodzi mi o naprawe u zwykłego mechanika, a nie w serwisie, bo tam mi dwa razy tyle policzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników Same Roller!!!

Jakiego oleju używacie do skrzyni przekładniowej? Podajcie markę i klasyfikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie szperałem sobie w necie i trafiłem na ciągnik lamborghini F-PLUS 55DT.

Czy ktoś na tym forum jest użytkownikiem takiego traktorka? Bo moja c360 się już sypie i kiedyś trzeba będzie kupić coś na jego miejsce o takiej samej mocy. Jaka może być cena tego ciągnika,ile on pali i jakie są jego wady?

Szczególnie interesują mnie wady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast c-360 to bym polecał lampo 70 albo rollera bo F-PLUS 55DT to jest ciagnik ogrodniczy i zamiast ursuska to nie jest zbyd dobry pomysl ale ogolnie to sa dobre ciagniki tylko troche za lekkie do pracy w polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już doczytałem, że to ogrodniczy

A jak się sprawują rollery? Ile palą i czy są wytrzymałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lampo 70 w ale to to samo i narazie nienazekam od listopada 420 mtg i zadnych napraw ani problemow tylko na przeglady trzeba jezdzic w porownani z ursusem 3514 to troche wienkszy uciag i sporo mocniejszy i bardziej dynamiczny silnik, ale juz zetor 7245 to uciag ma wienkszy ale jest mniej zwrotny

 

pali okolo 4 litrow na mtgczasami mniej czsami wiencej zalezy od roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o taki, żeby był w miarę oszczędny i żeby często się nie psuł. A w razie awarii, żeby można częsci dostać. Zetor odpada, bo te ciągniki trochę za dużo palą. O rollerach wiem tylko tyle, że są drogie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampo 70 jak narazie chodzi bez zadnej awarii mam 425 mtg z tego co sie orientuje to jedynie silownik od sprzegla sie psuje a reszta to bez zazutow wogole to zrobiony jest na czesciach deutza to mysle ze troche pochodzi bez awarii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, tylko ta cena...

Za te pieniądze to można kupić pronara 105KM. Wprawdzie jakość ciągnika mniejsza, ale za to więcej mocy. Podobno jest również oszczędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zwracam się do szanownych forumowiczów z zapytaniem, mianowicie: jaki obrotomierz można założyć do Same Saturno 80 4x4 ? I czy wogóle podejdzie z innego ciągnika ? Ciągnik niestety nie posiadał go w momencie zakupu, za oryginał mi krzyknęli 650 zł netto + koszta przesyłki .

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...