Skocz do zawartości
tomb2

Do użytkowników SAME, LAMBORGHINI i DEUTZ-FAHR !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś z was może możliwość zeskanowania artykułu z gazety agro-mechanika. Tam był test ciągników ROLLER i LAMPO podczas pracy z turem. Chciałbym sobie go przeczytać a w mojej miejscowości nie ma możliwości kupienia tej gazety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na poprzednie pytania nieumiem odpowiedzieć ale ja też mam pytanie, mianowicie czy Roller70 da sobie radę z pługiem 3 skibowym obrotowym. Ziemię mam raczej ciężką i na sporych pochyłościach. Jeśli by ktoś miał doświadczenie z takim sprzętem to proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktoś już wymieniał olej przekładniowy w rollerae lub lampo jeśli tak to na jaki orginał czy zamiennik jeśli zamiennik to jaki ''NAZWA''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko czy ktoś już wymieniał olej przekładniowy w rollerae lub lampo jeśli tak to na jaki orginał czy zamiennik jeśli zamiennik to jaki ''NAZWA''

No ja tez czekam na rurzne wypowiedzi na temat rollera. Ja mam dopiero 30 godzin i niepokoi mnie duży szum po uchyleniu tylnej szyby i gdy jest gorący i postoi z puł godz. to po odpaleniu przez dość długą chwilę pali się kontrolka ciśnienia oleju w chydraulice i niema wspomagania. Czy to normalne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja tez czekam na rurzne wypowiedzi na temat rollera. Ja mam dopiero 30 godzin i niepokoi mnie duży szum po uchyleniu tylnej szyby i gdy jest gorący i postoi z pół godz. to po odpaleniu przez dość długą chwilę pali się kontrolka ciśnienia oleju w hydraulice i niema wspomagania. Czy to normalne???

Co to jest za kontrolka? Zaniskie ciśnienie oleju w silniku czy zatkany filtr oleju w skirzyni biegów? Sprawdż w insstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko czy ktoś już wymieniał olej przekładniowy w rollerae lub lampo jeśli tak to na jaki orginał czy zamiennik jeśli zamiennik to jaki ''NAZWA''

No ja tez czekam na rurzne wypowiedzi na temat rollera. Ja mam dopiero 30 godzin i niepokoi mnie duży szum po uchyleniu tylnej szyby i gdy jest gorący i postoi z puł godz. to po odpaleniu przez dość długą chwilę pali się kontrolka ciśnienia oleju w chydraulice i niema wspomagania. Czy to normalne???

takie objawy wskazuja na zatkany filtr oleju od hydrauliki albo olej jest zmieszany przynajmniej ja w swoim tak mialem a co do rollera to jestem z niego bardzo zadowolony maly zwinny zero awarii przez 6 lat 1900 mtg i co bardzo wazne jest oszczedny w prasie belujacej 3 litry na godzine a w orce 4 x 35 na 4 klasie od 5,5 do 7 na godzine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timasz, czy wymieniałeś olej przekładniowy? Jeśli tak , to na jaki orygialny samoski czy jakiś inny zamiannik. Podaj nazwę tego oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Timasz, czy wymieniałeś olej przekładniowy? Jeśli tak , to na jaki orygialny samoski czy jakiś inny zamiannik. Podaj nazwę tego oleju

najpierw wlalem orginalny samowski a teraz jezdze na oleju fuscha do hydrauliki jest hyba 30 w 40 ale nie jestem pewny najlepiej sprawdz sobie w instrukcji jakiej klasy ma byc olej

wesolych swiat i wszystkiego najlepszego pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nalałem Agrolu. Wymieniłem filtr na nowy. Niestety, jak jest zimno, zapala się kontrolka "zapchany filtr". Jaka jest orientacyjna cena tego "twojego" oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nalałem Agrolu. Wymieniłem filtr na nowy. Niestety, jak jest zimno, zapala się kontrolka "zapchany filtr". Jaka jest orientacyjna cena tego "twojego" oleju?

cena to jakies 12 zl za litr moze zalales oleju o zlej specyfikacji i dla tego masz problemy ja tez zawsze przed wymiana oleju w skrzyni mam tak jak ty jak zaczyna sie palic kontrolka to kupuje olej i wszystko wymieniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Timiasz,a z jaką prędkością ciągasz ten pług?

ciezko mi to okreslic jezdze na jedynce szosowej na 1600-1800 obr wiec mysle ze jakies 7 na godzine moze troszke wiecej ale watpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy któryś z kolegów miał styczność z ciągnikiem Same Saturno 80 ?

Mianowicie problem dotyczy hydrauliki, podnośnik po uruchomieniu bardzo powoli się unosi. Co może być przyczyną ? Olej hydrauliczny jest na maxa. Czy ciągnik ten posiada jakieś filtry do hydrauliki które należało by wymienić ? Na zewnątrz bloku pompy hydraulicznej nic nie ma.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timasz mam pytanko odnośnie rollera, czy u ciebie bardzo słychać prace pomp z tyłu ciągnika bo u mnie to niemoge uchylić szyby bo taki hałas.Dzwoniłem do serwisu to mi powirdzieli że to raczej normalne ale mają się temu przysłuchać na przeglądzie w tym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jeśli ktoś kupuje SAME EXPLORERA zwróćcie uwagę na długość dolnych belek(ramion) przy podnośniku.Obecnie montowane są za krótkie,co powoduje,że póżniej są problemy z podłączeniem maszyn.Znam to z autopcji,dwa dni temu wymienili na dłuższe.POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że to będzie coś jak lampo 70 w tylko lepiej wyposażone i drożej

lampo polecam jak trzeba małego i zwrotnego "mocnego" traktora

mam już ponad rok jeździ w lesie i jest naprawdę SUPER

dodam ze ma zrobione 1600 mth i bez większych awarii co do silnika który jest chyba taki sam niema zarzutów na mrozie gorzej zapala ale od początku tak ale jak już zapali to jest naprawdę dynamiczny na wolnych obrotach troszkę słaby ale idzie się przyzwyczaić ogólnie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. Panowie czy ktos z was posiada traktor DF Agrofarm 100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc. Panowie czy ktos z was posiada traktor DF Agrofarm 100?

Tak ja właśnie kupiłem sobie Agrofarma 100 w list.2007.

Miałem chęci na KUBOTE 108 S ale, wyszło jak wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w renault 5514 bsilnik 3 cyl. deutz jak lampo sbabo pali wolno kręci, przydał by mu się odprężnik, a poza tym jak jest zimny olej to cholernie ciężko się kieruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KABUL napisał:

czesc. Panowie czy ktos z was posiada traktor DF Agrofarm 100?

 

Tak ja właśnie kupiłem sobie Agrofarma 100 w list.2007.

Miałem chęci na KUBOTE 108 S ale, wyszło jak wyszło

 

 

To jestes zadowolony czy nie? Jest niewielu uzytkownikow tego traktora na forach, a wydaje mi sie ze bylby odpowiedni dla mnie. Ciagnik dosc zgrabny +wystarczajaca moc do prasy z rotorem, 4-ech skibek 4x40 i powinien dac rade z agregatem upr.siewnym 3m. Jak myslisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...