Skocz do zawartości
tomb2

Do użytkowników SAME, LAMBORGHINI i DEUTZ-FAHR !!!

Rekomendowane odpowiedzi

KABUL napisał:

czesc. Panowie czy ktos z was posiada traktor DF Agrofarm 100?

 

Tak ja właśnie kupiłem sobie Agrofarma 100 w list.2007.

Miałem chęci na KUBOTE 108 S ale, wyszło jak wyszło

 

 

To jestes zadowolony czy nie? Jest niewielu uzytkownikow tego traktora na forach, a wydaje mi sie ze bylby odpowiedni dla mnie. Ciagnik dosc zgrabny +wystarczajaca moc do prasy z rotorem, 4-ech skibek 4x40 i powinien dac rade z agregatem upr.siewnym 3m. Jak myslisz?

 

Agrofarm 100 jest wg. producenta ciagnikiem pomocniczym do takich prac jak orka, prasa z nożami , agregat upr-siew wydaje mi się, że lepiej poradzi sobie Fortera ok. 120HP za te same pieniążki. Ja wybrałem go do wozu pasz., szambiarki 10m3, kosiarka , zgrabiarka , transport w szerokim słowa tego znaczeniu. Z tego co widzę to ten silniczek jak narazie nie wygląda na pijaka a mi o to chodziło, ładnie zapalal w ostatnie mrozki ok -12C , mam tą kabinke z niskim dachem i jest naprawdę malutka, nie ma mowy o 2 osobie ja sam ledwo się w niej mieszcze, nie mam zadnych pół biegów i wydaje mi się że bez nich w polu słabo sobie poradzi (chodzi o ruszenie z ogonem)chyba jednak jeżeli do pola to nie on nawet wrażenie sprawia że jest to ciągniczek pomocniczy. Ten symbol 100 to tak jak kiedyś 70 a za ileś tam lat na tej klasy traktorkach będą pewnie pisać 200 To jest tylko moja opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KABUL napisał:

czesc. Panowie czy ktos z was posiada traktor DF Agrofarm 100?

 

Tak ja właśnie kupiłem sobie Agrofarma 100 w list.2007.

Miałem chęci na KUBOTE 108 S ale, wyszło jak wyszło

 

 

To jestes zadowolony czy nie? Jest niewielu uzytkownikow tego traktora na forach, a wydaje mi sie ze bylby odpowiedni dla mnie. Ciagnik dosc zgrabny +wystarczajaca moc do prasy z rotorem, 4-ech skibek 4x40 i powinien dac rade z agregatem upr.siewnym 3m. Jak myslisz?

 

Agrofarm 100 jest wg. producenta ciagnikiem pomocniczym do takich prac jak orka, prasa z nożami , agregat upr-siew wydaje mi się, że lepiej poradzi sobie Fortera ok. 120HP za te same pieniążki. Ja wybrałem go do wozu pasz., szambiarki 10m3, kosiarka , zgrabiarka , transport w szerokim słowa tego znaczeniu. Z tego co widzę to ten silniczek jak narazie nie wygląda na pijaka a mi o to chodziło, ładnie zapalal w ostatnie mrozki ok -12C , mam tą kabinke z niskim dachem i jest naprawdę malutka, nie ma mowy o 2 osobie ja sam ledwo się w niej mieszcze, nie mam zadnych pół biegów i wydaje mi się że bez nich w polu słabo sobie poradzi (chodzi o ruszenie z ogonem)chyba jednak jeżeli do pola to nie on nawet wrażenie sprawia że jest to ciągniczek pomocniczy. Ten symbol 100 to tak jak kiedyś 70 a za ileś tam lat na tej klasy traktorkach będą pewnie pisać 200 To jest tylko moja opinia

ile czasu posiadasz agrofarma ile masz mtg czemu piszesz ze te 100 to tak jak dawno 70 czy jest tak slaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KABUL napisał:

czesc. Panowie czy ktos z was posiada traktor DF Agrofarm 100?

 

Tak ja właśnie kupiłem sobie Agrofarma 100 w list.2007.

Miałem chęci na KUBOTE 108 S ale, wyszło jak wyszło

 

 

To jestes zadowolony czy nie? Jest niewielu uzytkownikow tego traktora na forach, a wydaje mi sie ze bylby odpowiedni dla mnie. Ciagnik dosc zgrabny +wystarczajaca moc do prasy z rotorem, 4-ech skibek 4x40 i powinien dac rade z agregatem upr.siewnym 3m. Jak myslisz?

 

Agrofarm 100 jest wg. producenta ciagnikiem pomocniczym do takich prac jak orka, prasa z nożami , agregat upr-siew wydaje mi się, że lepiej poradzi sobie Fortera ok. 120HP za te same pieniążki. Ja wybrałem go do wozu pasz., szambiarki 10m3, kosiarka , zgrabiarka , transport w szerokim słowa tego znaczeniu. Z tego co widzę to ten silniczek jak narazie nie wygląda na pijaka a mi o to chodziło, ładnie zapalal w ostatnie mrozki ok -12C , mam tą kabinke z niskim dachem i jest naprawdę malutka, nie ma mowy o 2 osobie ja sam ledwo się w niej mieszcze, nie mam zadnych pół biegów i wydaje mi się że bez nich w polu słabo sobie poradzi (chodzi o ruszenie z ogonem)chyba jednak jeżeli do pola to nie on nawet wrażenie sprawia że jest to ciągniczek pomocniczy. Ten symbol 100 to tak jak kiedyś 70 a za ileś tam lat na tej klasy traktorkach będą pewnie pisać 200 :P To jest tylko moja opinia

 

 

dzieki danekbu

 

Ja ten ciagnik chce kupic na ok 45 ha i mialby pracowac z wyzej wymienionymi maszynami+ tur. Ziemie lekkie+ w tym ok 15 ha laki. Za 4-5 lat powiekszy mi sie areal i chce go zostawic glownie do tura i jako traktor pomocniczy, a do ciezkiej pracy cos wiekszego w 6 cylindrach ok 120-130 km. Wytrzyma te kilka lat przy tym? Ludziska potrafia to obrobic C-360.

 

Danekobu a jak z komfortem pracy nim?

Jezeli sie na niego zdecyduje wezme wszystko do niego oprucz przedniego W.O.M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja mogę o nim powiedzieć skoro wziąłem go w listopadzie mam ok. 40h na zegarze, ale wiem , że o komforcie w nim można zapomnieć kabina jest tak mała ,że po kilu sekundach w takie dni jak ostatnio , leci woda po szybach od pary, ta klima co ją wkładają to klimatyzator bez możliwości regulacji, a niby do tura ma służyć dach wysokiej widoczności - bo przednia szyba jest taka niska że i bez tura słabo widać, otwieranie tylnej szybu podczas jazdy i jej zamykanie też wymaga wprawy, filtr powietrza z przodu przed chlodnicami przerabialiśmy w C360, max speed 38km/h przy 2450 to nie rewela, w rozdzielaczu 2 sekcyjnym brak pozycji pływającej (dopiero po przestawieniu na zewnątrz),w środku piszczałki od recznego wprawiają mnie w wściekłość, jałowy luz kierownicy klekocze podczas jazdy , jednolita maska na takim dziwnym zawiasie przy kabinie też gada na dołach, pewnie mógłbym dać was zanudzać jeszcze długo0 ale cóz jestem troszkę rozczarowany , może niema się co dziwić bo przesiadłem się z Renówki9514TX, a do pola używam Landini Legend135TDI, ciekawe czy są już jakieś opinie o KUBOTA105-108 to mogą buć ciekawe trktorki ja w nim tylko siedziałem ale wrażenie miałem OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale dla kogos kto przesiadzie sie z C-330, lub C-360 to bedzie znaczna poprawa. Pocieszyles mnie z tym spalaniem, ale pomysle tez nad tym zetorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z 30 i 60 to znaczna poprawa a jak już z 914 to nie widzę dużej różnicy, pali też podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak z 30 i 60 to znaczna poprawa a jak już z 914 to nie widzę dużej różnicy, pali też podobnie.

To znaczy ze z e spalaniem nie jest zle. Jesli ma(?) podobny uciag to 4x40 (skiby) pociagnie, a prawie 100km da rade w prasie z rotorem(moc silnika agrofarma jest wieksz niz 914). Pytalem o Fortiere mojego kolege(posiada ten traktor), troche pierdul mu sie zepsulo, ale glowny jego problem; ,,on TROCHE* za duzo pije"

Dzieki za szybkie odpowiedzi! Danekobu

 

 

* TROCHE >troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Posiadam instrukcje obslugi do DEUTZ-FAHR AgroStar DX 4.61, DX 4.71, DX 6.11, DX 6.31, DX 6.61 jest ona na płycie w jezyku niemieckim jak by ktos potrzebowal moj e-mail: rkrystian@interia.eu lub nr gg 10024523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam instrukcje obslugi do ciągnikow DEUTZ-FAHR Agrotron, AgroXtra, AgroStar i innych są w jezyku niemieckim jak by ktoś potrzebowal moj e-mail: rkrystian@interia.eu lub nr. gg 10024523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napewno zart lub pomyłka

 

ani żart ani pomyłka:) poprostu chwyt marketingowy, takie ogłoszenie przeważnie pojawi sie na początku strony a tym samym jest zauwazone szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napewno zart lub pomyłka

 

ani żart ani pomyłka:) poprostu chwyt marketingowy, takie ogłoszenie przeważnie pojawi sie na początku strony a tym samym jest zauwazone szybciej

Nie napisali tylko że reszta w ratach 0%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam nową końcówke wałka odbioru mocy do ciągnika Deutz-Fahr Agrotron 6.45 pasuje także do innych modeli

 

 

Mój e-mail: rkrystian@interia.eu lub gg 10024523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam nową końcówke wałka odbioru mocy do ciągnika Deutz-Fahr Agrotron 6.45 pasuje także do innych modeli

 

 

Mój e-mail: rkrystian@interia.eu lub gg 10024523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy któryś z kolegów miał styczność z ciągnikiem Same Saturno 80 ?

Mianowicie problem dotyczy hydrauliki, podnośnik po uruchomieniu bardzo powoli się unosi. Co może być przyczyną ? Olej hydrauliczny jest na maxa. Czy ciągnik ten posiada jakieś filtry do hydrauliki które należało by wymienić ? Na zewnątrz bloku pompy hydraulicznej nic nie ma.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Ciekaw jestem czy poradziłeś już sobie z tym problemem??? ja mam Same laser i on podobno posiada filtr do hydrauliki więc twój pewnie też. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiecie czy ten Ciągnik SAME Laser 130 z 96 roku jest chlodzony ciecza czy powietrzem.

o ile mi wiadomo wszystkie Same laser są chłodzone powietrzem. Ja mam Laser 90, ale niewiele moge o nim powiedzieć bo mam go dopiero miesiąc wiec sam szukam jakichś rad co do tych ciągników, moge ci w weekend przysłać dane techniczne które udało mi się znaleźć na maila. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orirentujecie się może gdzie w same laser 90 jest jakiś wskaźnik od temperatury silnika?? bo wydaje mi się że powinien być jakiś czujnik czy coś... ja nie moge znależć a ciekaw jestem czy się nie bedzie grzał.. bo chłodzony jest powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak sprawdzić czy ta kontrolka działa??

jak bym wiedział gdzie przy silniku jest czujnik to bym zdjął kable albo spiął ze sobą i wtedy bym wiedział czy jest jakaś reakcja...ale niewiem gdzie..hm. co zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...