Skocz do zawartości
tomb2

Do użytkowników SAME, LAMBORGHINI i DEUTZ-FAHR !!!

Rekomendowane odpowiedzi

do Camry

wiadomo jak to ursusy...ich jedyną zaletą są chyba tylko i wyłącznie tanie części zamienne i ich wszechobecność:).

ale interesuje cie tylko i wyłącznie marka Same i model Laser??

ja miałem kupić Case 1255 lub 1455 bo sa to tez bdb ciagniki, ale trafił mi sie same wiec go wzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie ma to byc Same i model Laser,szukam tak orientacyjnie w poszczególnych markach aby miec po prostu większe rozeznanie,jak to wygląda wpraktyce,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli szukałbym jakiegoś ciągnika w tym przedziale mocy pod uwage wziąłbym napewno oprócz Same jeszcze Case ale modele 1255 lub 1455 bo sa to naprawde dobre traktory i jeszcze Renault'a ale modele z meczaniczną skrzynią biegów bez pólbiegów i MF(mam i ogolnie nie narzekam) tyle ze MF ogolnie nie mają najlepszej opinii ze względu na awarie elektroniki ale ja nie narzekam, wystarczy tylko o niego dbac a potrafi sie odwdzięczyc komfortem pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli szukałbym jakiegoś ciągnika w tym przedziale mocy pod uwage wziąłbym napewno oprócz Same jeszcze Case ale modele 1255 lub 1455 bo sa to naprawde dobre traktory i jeszcze Renault'a ale modele z meczaniczną skrzynią biegów bez pólbiegów i MF(mam i ogolnie nie narzekam) tyle ze MF ogolnie nie mają najlepszej opinii ze względu na awarie elektroniki ale ja nie narzekam, wystarczy tylko o niego dbac a potrafi sie odwdzięczyc komfortem pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Gdzie w zachodniopomorskim sprzedaja DF? bo znalazłem tylko ze w Barwicach. Bo zastanawiam sie na kupnem DF Agrofarm 420 lub 430, zastanawiam sie też and New Hollandem T5050 lub T5060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sadzicie o ciagniku hurlimann 5110, 1989rok moc 115 KM, silnik podobno same. on ma akurat sluzyc w lesie do zrywki, ale kazda informacje uznam za wartosciowa. Przepraszam za brak polskich znakow ale jestem za granica i na klawiaturze jest ich brak. pozdrawiam

 

 

 

do zrywki używałem fendta 512 i to w totalnym bagnie. spisał sie na medal. dla porównania dodam, że poległ mtz 82 jak i ważący kilkakrotnie mniej c 330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zachodniopomorskim wiem ze w koszalinie w ROLMIX na ul. szczecińskiej jest dealerem marki Same i chyba DF tez maja ale pewien nie jestem, a jesli chodzi NH to przedstawicielstwo maja w Kłosie na trasie koszalin-sławno na wylocie za koszalinem a dalej po terasie do sławna masz jeszcze Claasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za namiar na "Rolmixa" w koszalinie bo o tym nie wiedziałem, znalazłem też oferte w Starych balicach koło koszalina i w Grzmiacach. Jazeli chodzi o NH to w Kłosie maja najdrozsze ciagniki w zach-pom. Jak bedzie dobra pogoda to w tym tygodniu odwiedze te punkty sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi sie wydaje to w starych bielicach chyba jest JD ale pewien nie jestem, a jesli chodzi o NH w klosie to sie niestety prawda, maja takie narzuty ze masakra. kolega kupowal wlasnie NH to nawet mu zadnego upustu nie dali wiec kupil kolo potegowa za slupskiem i tam duzo zaoszczedzil

w koszalinie w rolmixie maja jeszcze napewno przedstawicielstwo uni grudziadz i kuhn'a bo mialem brac u nich plug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy ktoś wie czym sie różnią silniki same silver 100 konny z lat produkcji 1995 2000 chłodzone powietrzem do deutz agrofarm podobnej mocy wszedzie piszą żę to silniki deutz tylko porównując moc i pojemność itp wychodzi żę są różnice być może dla same była inna kompletacja silnika przed 2000rokiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie nie jestem pewien czy to dpbre miejsce .mam deutza dx 90 szukam wymiarów luzów zaworowych i szukam instrukcji do regulacji sprzęgła po wymianie tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Może na tym Forum ktoś mi podpowie mam problem z podnośnikiem u LAMBORGHINI R5 130KM.z Roku 2005 nie chce unosić olej wymieniłem z filtrami chociaż nie zapaliła mi się kontrolka którą posiada traktor od zapchanego filtra hydrauliki ale ten traktor kupiłem od szwagra a on coś kręcił zaworem chyba przeciążeniowym bo nie miał regulacji do przepływu oleju w rozrzutniku t-088 i tak się pewnie przez to porobiło!!! Podpowiedzcie mi jak mam sprawdzić pompę czy jest dobra czy rozwalona,niby mam instrukcje obsługi ale tam o takich rzeczach nie piszą!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Posiadam instrukcje obsługi do LAMBORGHINI (R4.85)(R4.95)(R4.105)(R4.110)(R5.115)(R5.130) jedna książka którą dostałem do traktora chyba do niektórych modeli SAME też by się nadawała np. mogę wam koledzy powiedzieć jakie luzy na zaworach silnika(0.20mm-0.08cala)dla silników chłodzonych powietrzem oraz(0.30-0.12cala)dla silników z wodnym układem chłodzenia. A także ktoś pytał że za wolno mu podnośnik opada trzeba sprawdzić czy nie jest zatkany zawór opuszczania to wyczytałem z tej książki a o swoim problemie też najpierw muszę sprawdzić zawór bezpieczeństwa ale nie wiem gdzie się znajduje i jak to zrobić czyżby był przy reduktorach,chyba tym zaworem kręcił szwagier bo pompa mam nadzieje że jest dobra ale chyba jak by nie dawała ciśnienia to by mi się lampka zapaliła!!! Dzięki dla damian9871 za podpowiedź!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję końcówek do SAME Laser 130

Ma ktoś może jakieś namiary na tani i dobry sklep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... mam problem zdziałaniem układu hydraulicznego w tempeaturach miusowych,poprostu nie działa TUR i ramiona.Mam go na SAME centurion 75.Tak samo ma kolega w LAMBORGINI.Oba ciągniki są z lat 80-tych, ta sama myśl techniczna .Jeśli Ktoś miał podobny problem to prośba... pomóżcie pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie czy ktoś wie czym sie różnią silniki same silver 100 konny z lat produkcji 1995 2000 chłodzone powietrzem do deutz agrofarm podobnej mocy wszedzie piszą żę to silniki deutz tylko porównując moc i pojemność itp wychodzi żę są różnice być może dla same była inna kompletacja silnika przed 2000rokiem

W Samach przynajmniej niektórych siedzą silniki marki Same. Mam Silvera 80 z 96r. z silnikiem chłodzonym powietrzem i w nim właśnie siedzi silnik Same. Zresztą porównując go do silnika Deutz (mogę tylko porównać do BF6L913) od razu widać różnice w budowie i to nie są te same silniki np. w Samach pompa wtryskowa wbudowana jest w blok silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Posiadam instrukcje obsługi do LAMBORGHINI (R4.85)(R4.95)(R4.105)(R4.110)(R5.115)(R5.130) jedna książka którą dostałem do traktora chyba do niektórych modeli SAME też by się nadawała np. mogę wam koledzy powiedzieć jakie luzy na zaworach silnika(0.20mm-0.08cala)dla silników chłodzonych powietrzem oraz(0.30-0.12cala)dla silników z wodnym układem chłodzenia. A także ktoś pytał że za wolno mu podnośnik opada trzeba sprawdzić czy nie jest zatkany zawór opuszczania to wyczytałem z tej książki a o swoim problemie też najpierw muszę sprawdzić zawór bezpieczeństwa ale nie wiem gdzie się znajduje i jak to zrobić czyżby był przy reduktorach,chyba tym zaworem kręcił szwagier bo pompa mam nadzieje że jest dobra ale chyba jak by nie dawała ciśnienia to by mi się lampka zapaliła!!! Dzięki dla damian9871 za podpowiedź!!!

 

Jeżeli by to cos pomogło to mam książkę napraw do df agrotron 130 i jakieś inne materiały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w kupnie SAME LASER 100 4x4, rok 1996 silnik 5 cylindrów

czy jest to warte zachodu,na co należy zwrócić uwagę przy kupnie

jakie spalanie i jak z częściami czy są drogie.

CZEKAM NA OPINIE Z GÓRY DZIĘKUJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja pisałem o tym powolnym opuszczaniem podnośnika. czy ktoś wie w którym miejscu znajduje się ten zawór opuszczania podnośnika??

byłaby możliwość udostępnienia tych materiałów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze części są bardzo drogie np: komplet panewek 1500zł, korbowód 2000zł, turbina 7000zł, wał 12000zł. cena części oryginalnych. oczywiście nie pomyśl że od razu cię straszę i że te rzeczy będziesz musiał od razu wymienić:) ale masz teraz porównanie cen. Gdybyś się jednak zdecydował i w przyszłości zdarzyło by ci się robić remont nie radze używać zamienników, ja tak zrobiłem i po 200mtg obróciło panewkę(możesz o tym poczytać wcześniej). Jeżeli chodzi o spalanie to wychodzi ono podobnie jak w proximie 8441 nawet z lekką tendencją na korzyść lasera. laser (90koni bo taki mam) jest mocniejszy od proximy i ma o wiele większy uciąg. mój pali od 7 do 9 litrów paliwa na mtg. W agregacie biernym na jednym hektarze nie zrobię mtg, jeżeli chodzi o orkę to zależy od wielu czynników, u mnie ziemia ciężka to w tym roku palił około 20litrów na hektar. ale miałem taki jeden kawałek mega ciężki że orałem go 3,5 h i natłukłem prawie 4mtg, wtedy spalił 30litrów. Ale to są skrajnie ciężkie przypadki i dużo zależy też od pługa. Jeżeli chodzi o sam stan techniczny to według mnie powinieneś sprawdzić:

1. Ciśnienie oleju na zimnym te 4 atm powinno być nie ma bata i niech pochodzi ze 20minut, wtedy będziesz widział jak szybko spada. U mnie po remoncie jest 5,5 na zimnym a w robocie nie schodzi poniżej 4

2. Po drugie skrzynia. polecam tą 24x12 ale trzeba sprawdzić szczególnie czy nie jest wychełtany ten średni zakres tzn, czy wszystkie biegi wchodzą z lekkim oporem, czy podczas jazdy nie drżą wajchy u mnie tak jest na średniej 4 ale nie powinno tego być.

3. Sprawdź napęd, włącza się go mechanicznie ale zwróć uwagę czy przy wyłączaniu wajcha spada od razu do samego dołu, jak nie spada dobrze to też już o czymś świadczy u mnie jak nie wskoczy dobrze to po chwili coś strzeli i wtedy wpadnie(albo trzeba ruszyć lekko do tyłu żeby się rozłączył)

4. sprawdź blokadę, teraz na śniegu można sprawdzić dobrze, powinny ciągnąć wszystkie 4 koła.

5. Ogólny stan tuzu czy są duże luzy na jabłkach, stan siłowników od wspomagania, też często są duże luzy, stan opon rok produkcji.

Według mnie mocne strony tego ciągnika to podnośnik, skrzynia, i uciąg.

trochę się rozpisałem, ale już mam ten ciągnik od jakichś czterech lat i miałem trochę przejść z nim więc staram się pomóc. jeżeli bym miał odpowiedzieć czy bym jeszcze raz kupił laser to suma sumaru myślę że tak z tym że teraz bym wziął inny model mp 110. jak coś to pisz na maila znajdziesz go na forum, chętnie ci pomogę.

Pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...