Skocz do zawartości
tomb2

Do użytkowników SAME, LAMBORGHINI i DEUTZ-FAHR !!!

Rekomendowane odpowiedzi

panowie mam pytanie. mam same laser 150 i mam taki problem, a mianowicie chodzi o to ze mam duze ubytki oleju w zbiorniczku wyrównawczym od hamulców. pompki nie ciekna bo nie widac przecieku, przewody doprowadzajace olej do pompek tez nie ciekna bo wymienilem je na nowe. dzieje sie tak kiedy traktor jest na postoju, np przez noc potrafi wycieknac caly zbiorniczek a podczas nawet calodziennej pracy nie ma ubytku. czy ktos ma jakies sugestie gdzie moze byc wyciek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może cylinderki przeciekają tylko z tego co wiem to są one zamontowane gdzieś w środku tak, że pewnie trzeba rozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cylinderki od pompek?? chyba nie bo gdyby tak bylo to musial by z nich gdzies na zewnatrz ten olej wyciekac a to byloby juz widoczne a nigdzie nie widac przecieku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam SAME LASER 100. Mam problem z hydrauliką i podnośnikiem. Wogóle nie podnosi. Siałem zboże do końca wszystko działało. Postawiłem ciągnik i za parę dni nic nie działało. Po sianiu umyłem ciągnik. Czy to mogło być przyczyną rozłączenia jakiegoś przewodu elektrycznego?

 

Jaka może być przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pompka paliwa w deutz agrotr 6.45 ma jakis zawór zwrotny. ciągnik na drugi dzień nie zapali , pompka nie ma paliwa ani nie może zaciągnąc paliwa ze zbiornika. dopiero jak wspomoge starterem to zapali i póżniej juz pali normalnie, ale na drugi dzień znowu nie chce zapalić bez wspomagacza. proszę o wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam same titan i nie wiem czy mu bym zamontować tur do niego widziałem na necie ze niektóre mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam pytanie dotyczące pompy podnośnika w SAME SILVER 80 ze sterowaniem elektrycznym ,a mianowicie po załączeniu pompy jeśli nie jest używany żaden przycisk to po ok. 5 min się wyłączy.

Co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam SAME LASER 130 i mam problem. Ciągnik był malowany, zdjęta została kabina. Po złożeniu do kupy i odpowietrzeniu sprzęgła oraz hamulców sprzęgło nie działa. Jaka może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy w same laser w tylnim moscie jest wspólny olej ze skrzyni czy w mostach jest osobno zalewny przekładniowym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nei dotyczy tylko DF.

Jak powinno sie zakładać łącznik górny, który na końcu ma hak? Od dołu czy od góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie posiadam takiego łącznika ale wydaje mi sie ze powinien byc założony od dolu bo wowczas bedzie mogł przeniesc wieksze obciazenie ( zasada dynamiki i statyki z konstrukcji stalowych(studiowałem budownictwo wiec cos tam sie liczylo:))) bo hak bedzie wowczas pracował jak element ściskany a nie rozciągany...

ale to tylko moja subiektywna opinia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wytrzymałości nie ma różnicy czy będzie od dołu czy od góry (łącznik będzie zawsze rozciągany a sam hak od wewnątrz będzie rozciągany, a od zewnątrz ściskany). Myślę podobnie jak @mf3085, że lepiej od góry bo ciężej mu się wypiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy pompka paliwa w deutz agrotr 6.45 ma jakis zawór zwrotny. ciągnik na drugi dzień nie zapali , pompka nie ma paliwa ani nie może zaciągnąc paliwa ze zbiornika. dopiero jak wspomoge starterem to zapali i póżniej juz pali normalnie, ale na drugi dzień znowu nie chce zapalić bez wspomagacza. proszę o wskazówki

 

Kolego miałem podobny problem u siebie w same laser, okazało się że wężyk od paliwa był nieszczelny. Na pierwszy rzut oka wyglądało dobrze, nic nie widać było żeby ciekło a jednak po wymianie wszystkich wężyków jest ok. U mnie orginalnie były przewody paliwowe metalowa, jednak z biegiem lat się poprzecierały i nadsztukowałem zwykłymi wężykami do paliwa.

A jeżeli chodzi o pompkę to też zachowywała się wtedy jakby była popsuta, wcale nie chciała zaciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem ponieważ moje LAMPO 50 przebieg 1850 Mtg przerywa i czasami gaśnie. Wymieniłem filtr paliwa i wyczyściłem odstojnik ale nadal jest problem.

Czy to pada pompa czy wtryski?

Z góry dziekuje za odpowiedź.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie nei dotyczy tylko DF.

Jak powinno sie zakładać łącznik górny, który na końcu ma hak? Od dołu czy od góry?

 

Oczywiście ze od góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ciągnik Same silver 100.6 i pojawił sie problem gdyż w czasie orki sam gaśnie i przez pół godziny nie chce zapalić. Próbując go zapalić normalnie kręci tylko słychać że chodzi na sucho(nie podaje paliwa). Po pół godzinnym postoju zapali jakby nigdy nic i za jakiś okres znowu tak sie dzieje. Może miał ktoś podobny problem. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W ciągniku Same Explorer 95 DT pojawił się dość znaczny przeciek oleju z uszczelniacza przy kole pasowym.

Traktor prawie nowy bo 2005 rok no i 1900 mtg.

serwis mówi że trzeba odjechać przodkiem żeby naprawić no i cena razem około 700-800 zł. Na razie dolewam oleju.

Może ktoś miał podobny problem ,chętnie wysłucham rady.

Ten ciągnik ma silnik produkowany w Trewiglio we Włoszech, typ 1000.4 W10 T.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ilu mth robi sie pierwszy przegląd w DF Agrofarm? Bo mam zapisane ze po 50 a w instrukcji jest że po 100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam też ten problem a gaśnięciem ciągnika tylko że w SAME SILVER 80

zdarzyło mi się kilka razy jak olej osiągnoł pewną temperaturę w silniku (niezbyt wysoką) i po spadku temperatury jedzie normalnie. Dzwoniłem do serwisu SDF do firmy HBT..... ale od dwóch mieś nie mogę się doprosić o podpięcie pod kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam też ten problem a gaśnięciem ciągnika tylko że w SAME SILVER 80

zdarzyło mi się kilka razy jak olej osiągnoł pewną temperaturę w silniku (niezbyt wysoką) i po spadku temperatury jedzie normalnie. Dzwoniłem do serwisu SDF do firmy HBT..... ale od dwóch mieś nie mogę się doprosić o podpięcie pod kompa.

 

To mamy podobny problem. Wczoraj dzwoniłem do mechanika i mówił że to prawdopodobnie czujnik prędkości obrotowej silnika.NIestety podobnie jak u ciebie mechanik nie mozę szybciej niż za miesiąc podłączyć do do komputera. wiec gdybyś rozwiązał ten problem szybciej to napisz jak to zrobiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam ciągnik SAME LASER 100. Myślę że nie działa wspomaganie sprzęgła. Na jakiej zasadzie ono działa? Czy można to naprawić i jaki byłby koszt naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...