Skocz do zawartości
maja_1986

zadanie / bilansowanie dawek/ pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś potrafi wyliczyc i ułozyc nastepujaca dawke zywienowa Określ dzienne zapotrzebowanie całkowite krowy mlecznej o masie ciała 800 kg i wydajności 43 kg mleka dziennie o zawartości w nim 3,3% tłuszczu na suchą mase , energie metaboliczna i bialko ogólne . Ułóz dawkę żywieniową z udziałem mocznika na okres żywienia zimowego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś potrafi wyliczyc i ułozyc nastepujaca dawke zywienowa Określ dzienne zapotrzebowanie całkowite krowy mlecznej o masie ciała 800 kg i wydajności 43 kg mleka dziennie o zawartości w nim 3,3% tłuszczu na suchą mase , energie metaboliczna i bialko ogólne . Ułóz dawkę żywieniową z udziałem mocznika na okres żywienia zimowego .

 

Z tego co tu widzę to wygląda jak zadanie z paszoznawstwa na zootechnice. Jakieś konkretne pasze tam mają być, czy obojętnie co? Tak się składa, że dawki liczyłem w zeszłym semestrze Pewnie ma to byc w systemie INRA.

Najpiew musisz znależć w normach INRA zapotrzebowanie krowy o takiej masie i wydajności na JPM, BTJE i BTJN. Następnie dobrać pasze, Proponuje kiszonkę z kukurydzy + sianokiszonka to będzie dawka podstawowa. W tabelach szukasz wartość tych pasz i max dzienne pobranie dla takiej krowy. Braki JPM i BTJ uzupełniasz paszą treściwą tu może być np. jęczmień i śruta sojowa no i mocznik. Jeśli wszystko pasuje(tzn. dopuszczalny jest minimalny nadmiar) to masz po robocie, jesli nie gdzieś był błąd. Pół godziny w bibliotece powinno wystarczyć. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś potrafi wyliczyc i ułozyc nastepujaca dawke zywienowa Określ dzienne zapotrzebowanie całkowite krowy mlecznej o masie ciała 800 kg i wydajności 43 kg mleka dziennie o zawartości w nim 3,3% tłuszczu na suchą mase , energie metaboliczna i bialko ogólne . Ułóz dawkę żywieniową z udziałem mocznika na okres żywienia zimowego .

 

Z tego co tu widzę to wygląda jak zadanie z paszoznawstwa na zootechnice. Jakieś konkretne pasze tam mają być, czy obojętnie co? Tak się składa, że dawki liczyłem w zeszłym semestrze Pewnie ma to byc w systemie INRA.

Najpiew musisz znależć w normach INRA zapotrzebowanie krowy o takiej masie i wydajności na JPM, BTJE i BTJN. Następnie dobrać pasze, Proponuje kiszonkę z kukurydzy + sianokiszonka to będzie dawka podstawowa. W tabelach szukasz wartość tych pasz i max dzienne pobranie dla takiej krowy. Braki JPM i BTJ uzupełniasz paszą treściwą tu może być np. jęczmień i śruta sojowa no i mocznik. Jeśli wszystko pasuje(tzn. dopuszczalny jest minimalny nadmiar) to masz po robocie, jesli nie gdzieś był błąd. Pół godziny w bibliotece powinno wystarczyć No i pamiętaj, że pasze objętościowe liczymy w suchej masie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki . To ma byc taka tabela

zapotrzebowanie

potrzeby sucha masa EM białko ogólne

bytowe xxxxxxx

produkcyjne xxxxxx

fizjologiczne xxxxxx

razem

 

dawka kg sucha masa ,g EM bialko ogólne

nazwa paszy w 1kg w dawce - / - - / -

 

1

2

3

suma skladnikow w dawce

zapotrzebowanie

roznica

 

niby proste , ale jak mialbys jakiś przyklad podobny bede wdzieczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałaś to raczej nie jest w systemie INRA bo tam nie liczy się białka ogólnego tylko BTJ czyli białko rozkładane w jelicie cienkim, no i zaporzebowania fizjologicznego też tam nie ma - jest tylko bytowe i produkcyjne. Mam tu scan gotowej dawki w syst. INRA, którą liczyłem na zajęciach, tyle że trzeba dopasować do twojej krowy. Jeśli chcesz to mogę wysłać ją na e-mail.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś potrafi ułożyc dawkę dla lochy karmiącej 8 prosiat bedącej w 7 dniu laktacji przy odsadzeniu prosiąt w wieku 28 dni napdst norm żywienia świń z 1993r bardzo wazne i pilne prosze o mail makler_222@onet.eu lub moj nr gg 8037791

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...