Skocz do zawartości
dot

jak zlokalizować fermę niosek po numerze weterenaryjnym!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. proszę o pomoc. bardzo pilnie potrzebna informacja o tym jak po numerze weterynaryjnym odnaleźć od kogo wzięły się jajka z wylęgarni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego dwie pierwsze cyfry nr województwa, 2 kolejne nr powiatu, kolejne 2 to cyfry 64-- świadczą że jest to jakład reprodukcyjny drobiu i ostatnie 2 to losowy nr hodowcy przypisany w Powiatowym Inspektoracie.

i tak np 14 26 64 XX 14- mazowieckie, 26 -siedlecki itd

14 37 64 XX -- 14 mzaowieckie, 37 - żuromiński.

napisz ten nr a może Ci sprawdzę, mam taki spis kiedyś publikowany na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

A po co ci identyfikować te jaja, czy tych hodowców?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numer podam jutro bo teraz nie mam dokumentu i bede wdzieczna za pomoc,

a po co mi to? bo u mnie na kurniku wykryto salmonelle z grupy c2, ktora podlega normom unijnym ale nie polskim, niektóre polskie zaklady ubijaja z nią bo ona jest przeniesiona od niosek, kury po wylęgu są nosicielami i do konca zycia nimi pozostaną i niemożliwe jest wyleczenie, niestety mój zakład nie ubija a co za tym idzie jak kury przekrocza 2,8 to ich nie zdejmą z kurnika więc pojawił się problem do dogadania z zakładami i kolejnymi badaniami kurcząt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Dodam tylko że przed tym numerem znajduje się jeszcze oznaczenie systemu chowu i kraju pochodzenia. Np. 3PL oznacza chów klatkowy i oczywiście PL nie muszę tłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...