Skocz do zawartości
Peron

Przenośniki i dmuchawy do zboża

Rekomendowane odpowiedzi

no jak fi 200mm to inna rozmowa...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny wąż przy śrutowniku ssącym, ale nie wiem, czy bedzie tej firmy. Jak są ostre zakręty to zboże z czasem zrobi dziurę, chociaż potrwa to trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dmuchawa ssąco-tłocząca duża na ciągnik Kongskilde SUC-500 prawdopodobnie do sprzedania tel. 660091601 - chyba brakuje zaworu regulującego dopływ powietrza do cyklonu bo nowe coś takiego mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pisał ktoś o tej dmuchawie do zboża kto ja ma ?oczywiście chodzi o ta z Augustowa

Ja mam taka ssąco tłocząco z silnikiem 11kw i jestem z niej bardzo zadowolony przyczepe 8 tonowa metaltechu z zakładkami nasypana do pelna czyli jest na niej cos ok. 9,5 tony wessie w ciagu 1 godziny na magazyn ,magazyn to bin 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuje od jakiegoś czasu przenośnika ślimakowego pionowego, lecz nic ciekawego nie mogę znaleść. Jeśli zna ktoś ciekawych producentów takiego sprzętu, proszę o pomoc. najlepiej jakies ciekawe stronki podajcie z takim sprzetem. (tylko oczywiście w rozsądnych cenach

 

Przenośnik ma przenosić zboże z kosza na wysokość ok10m a stamtąd kierowane do BIN-ów i do magazynu w którym chce ją zamontować, więc nie potrzebna jest ocynkowa, bo to tylko koszty podniesie.

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos jaka musi być długa żmijka żeby sypnąć zboże z bina na ciężarówke (wanne)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z silosu nie wiem bo mam w silosie 4m i potem sypię drugą-tzw. pionową 6m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, daj sobie luza z tą dmuchawką, szajs niesamowity - wydajność bardzo kiepska. To co piszą że ma 5-8 ton/h to bzdura.
Przeczytajcie wszystkie parametry tej dmuchawy.Wcale nie jest taka rewelacyjna.Ja mam z Redła(zasypowa z lat 80)silnik 7,5kW.To np.5ton pszenicy na wysokość ok.5m i długości rur ok.15 m.(pionowo i pochyło)zwalam ok.1godz.Ale co to znaczy- cyt.z opisu"Nie nadaje się do zastosowania do pracy ciągłej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientuje sie ktos jaka musi być długa żmijka żeby sypnąć zboże z bina na ciężarówke (wanne)?

z BINa 20t da rade 6m, bo sypałem, z 60t nie wiem ale myślę ze tez da rade,

z BINa 100 6m na pewno nie da rady bo jest mniejszy kąt rękawa, chyba że masz wysoką płytę pod silosem, u mnie jest prawie równo z poziomem gruntu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bina 130 ton płyta jest może 10-15 cm wyżej od gruntu to co 8m żmijka musiała by być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie silos stoi na nasypie dobre pół metra od podjazdu 6 metrowa da rade dużo zależy tez od średnicy żmijki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 m spokojnie da rade. U mnie 6m żmijka jest na wys ok 3m, przy 8m będzie na wysokości ok 4m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić używana dmuchawę Kongskilde suc 300 pod WOM i jeżeli ktoś użytkuje cos takiego proszę o opinie. Ma być wykorzystywana do załadunku zboża do binów 70 tonowych i jeżeli się sprawdzi także do wyładunku. Chciałbym wiedzieć jaka jest orientacyjna wydajność i czy da sobie z nią rade Ursus C-360. Może ma ktoś jakies sugesrie do innego modelu. Chodzi jednak o to, że musi on pracować pod ursusem. Pozdrawiam.

Link do strony producenta: http://www.kongskilde.com/pl-PL/Grain/dbProducts/Product.htm?productid=168

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używa przenośnika ślimakowgo pionowego T-402/4 DUO z Rolmetu(http://www.przenosnikirolmet.pl/parametry.php3)? Podają wydajność takiej żmijki do 24 ton/h. Jestem ciekaw , jaka jest rzeczywista wydajność przy podnoszeniu na około 10m. Ładowanie dmuchawą silosów 70-tonowych juz mnie trochę wkurza , bo za wolno to idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zredukujesz średnicę, nie będzie prawidłowo pracować, będzie miała mniejszą wydajność i może ziarno zapychać się w rurze przed miejscem zwężenia (opcja sprawdzona w praktyce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli zredukujesz średnicę, nie będzie prawidłowo pracować, będzie miała mniejszą wydajność i może ziarno zapychać się w rurze przed miejscem zwężenia (opcja sprawdzona w praktyce)

Zredukuje tylko o 20mm bo będą mi pasowały rury kanalizacyjne PCV 160 bo 180 nie produkują a dać dwusetkę to chba przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę będzie miała ciężej dmuchawa i gdyby się grzał silnik to przysłon dziurę wlotowo na łopatki i na pewno będzie oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaką wydajność ma żmijka 140mm średnica długość 8m chodzi mi o wydajność w praktyce bo dozamech podaje minimum13 ton na godzine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...