Skocz do zawartości
Ariel

Co zamiast Azoprimu w uprawie prosa?

Rekomendowane odpowiedzi

Co zamiast Azoprimu w uprawie prosa?

Co można zastosować do oprysku zamiast wycofanego Azoprimu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co zamiast Azoprimu w uprawie prosa?

Co można zastosować do oprysku zamiast wycofanego Azoprimu...

moze inaczej azoprim był do zwalczania prosa jako chwast inaczej chwastnicy jednostronnej w kukurydzy Chodzi ci o uprawe prosa czy kukurydzy gdzie

głównie go stosowano w kukurydzy jako dodatek do tropchy do 3 dni po siewie Określ sie dokładnie o co ci chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o porysk wysianego prosa... stosowało się do tej pory azoprim ale jak wycofali to co zastosować...

 

A w tytule jest napisane... prosa... więc nie chodzi mi o kukurydzę

No offence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to azoprim nie był zarejestrowany na proso On miał zwalczać proso jako chwast. Tzn. zwalczy tez proso siane .WIEM ze chwasty dwuliscienne można zwalczyć chwastoxem extra 2l/ha Ale proso w prosie

AZOPRIMEM tego nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczyło czym zastąpić AZOPRIM w uprawie prosa, a nie jak niszczyć proso.

Ci co odpisują kwalifikują proso jako chwast.

Wczytując się w technologie uprawy prosa na Ukrainie jest strona o prosie i piszą tak. W fazie kuszczenia(ukr.) przy silnym zachwaszczeniu stosować

AGRITOX 0,7-1,5l/ha i BAZAGRAN 2-4l/ha , 2M-4X 750 0,5-1,1l/ha. Dane te pochodzą z profesjonalnego opracowania. Jeszcze piszą że po siewie 2-3 dni przed wschodami nasion bronować uprawę lekkimi bronami jadąc wolno ciągnikiem, ale tak na chłopski rozum czy to nie niszczy kiełkującego zasiewu

Ja na twoim miejscu zrobił próbę na małym kawałku i jak nie zniszczy prosa to pociągnąć całość

Do zaprawy nasion zalecają BENLAT, WITAWAX, FENORAMON, FUNDAZOL wszystko w dawkach 2kg/t nasion. Nasiona zaprawić miesiąć wcześniej.

Koniec mojej lekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bronowanie przedwschodowe nie zniszczy kiełków, tylko musisz jechać po skosie alb w poprzek uprawu i brony nie mogą pracować tak głęboko aby nasiona z kiełkami wyciągały na powierzchnie a, że troche je tam w ziemi podrapią to się nic nie stanie. Najlepsza do togo typu zadań jest brona chwastownik bo się dopasowuje do nierówności terenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz jeszcze inne pytanie...

Co na trawice w prosie...

Ręce opadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...