Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jaka jest różnica między orkan a orkan 2 i który bardziej się nadaje do rozdrobnienia słomy po żniwach i na co zwracać uwage przy zakupie

dzięki za opinie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden się nie nadaje nie masz noży przeciw tnących w orkanie (stojących) i co ma tam słomę rozdrobnić? tylko ją przerzucisz i jak będziesz miał szczęście nie spalisz pola. lepiej nad mulczerem pomyśl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade tylko problem gdy wieje wiatr to wszystko wali na jedną stronę .Parę lat tak rozbijałem słomę tylko pług trzeba wysoki . W orkanie popatrz na wałek napędu czy nie skręcony i po uruchomieniu mocno nie trzepie maszyną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie rozdrabniają orkanami słome no i nie narzekają specjalnie.
idz za takim orkanem i spr jak słoma jest "rozdrobniona" i porównaj to z byle jakim ale sprawnym szarpaczem (sztywne noże dobre i prawidłowo ustawione) zobaczysz jaka róznica, a poza tym jak ktos wjezdza z pługiem na sciernisko to moze tak zrobic inne maszyny albo sie pozapychaja, albo nie przetna tej warstwy słomy i nie wzrusza gleby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słoma bedzie dupiato (tak delikatnie powiedziawszy) rozdrobniona. Ale jak nie będzie jej dużo np. po jęczmieniu to dfa sie spokojnie zaorac tylko musi byc pług z dużymi odstępami pomiędzy skibami. Pola po kukurydzy tez nie zaorasz zwykłym 2 czy 3 skibowym pługiem na niskich słupicach bo prędzej nogi i ręce i odpadną od ciągłego wyciągania tych badyli które zapychają pług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne za opinie nowe mile widziane

jaka jest różnica między orkan a orkan 2 ponaglam pytanie bo jednak kupię ten orkan rozwalę słomę opryskam mocznikiem orkę zrobię to ziemię troszkę wzbogacę biorąc pod uwagę że nie mam obornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki serdeczne za opinie nowe mile widziane

jaka jest różnica między orkan a orkan 2 ponaglam pytanie bo jednak kupię ten orkan rozwalę słomę opryskam mocznikiem orkę zrobię to ziemię troszkę wzbogacę biorąc pod uwagę że nie mam obornika

 

 

Orkana 1, z PFMŻ Poznań - 1961 rok , sprzedałem rok temu

poczatkowo słuzyl do koszenia kukurydzy! a pózniej żyta , rozwalania - nie cięcia słomy, a jeszcze dośc dobrze ciął mieszankę zbożowo - strączkową z pnia na GPS. Orkan 2 to nowszy typ, różniący się wałem napędowym, skrzynią przekładniową - bodajrze z biegami, sterowaniem wylotu sieczki, regulacją wysokości cięcia.

Słomę rozwala, nie tnie jednak przy wolnej jeździe daje radę jakoś rozwalić. Lepiej idzie po zdjeciu polówki rury wyrzucającej i przy sprzyjajacym wietrze. Albo po zatkaniu calkowitym wylotu w góre - wtedy rozmiata pod soba .

Taak rozpisałem się . A mulczer rzeczywiście byłby lepszy. I cięcie łak, ugorów pod doplaty mógłbys wykonać

Oczywiscie to drozsze rozwiązanie, ale jakośc pracy zdecydowanie lepsza.

przykładowy:

http://www.allegro.pl/item355644685__sieczkarnia_do_slomy_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilnie poszukuje katalogu części do "Orkana 2" jeśli ktoś jest w posiadaniu takowego byłbym niezmiernie wdzięczny za podzielenie się nim. mój adres to pawel_sw@interia.eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys widziałem chyba w top agrarze jakims starym zdiecie jak koles zrobil sobie "kierownice" do słomy w orkanie troche blachy i elektrod i gotowe nic wielkiego a napewno rozdzielało słome i szła na boki a nie tam gdzie zawiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy robil ktos w swoim Orkanie przerubke wylotu masy zielonki tak aby mozna bylo skierowac strumien zielonki na bok? czy jest to mozliwe aby zielonka trafiala na przyczepe jadoco obok orkanu tak jak w przypadku sieczkarni do kuku ? chcialbym zbierac pokosy podsuszonej trawy i wrzucac na jadoce obok duze przyczepy, za odp. z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie macie te biegi w Orkanie 2 ?

 

za skrzynio przekladniowo z tylu znajduje sie dzwignia, ale nie wszystki Orkany2 maily tako mozliwosc poniewaz bylo to dostepne jako Opcja za doplato podczas zakupu, u mnie nie ma akurat takiej mozliwosci, ale moj kumpel ma bo widzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...