Skocz do zawartości
Dariusz Bielecki

odszkodowanie za słupy energetyczne

Rekomendowane odpowiedzi

do bankowy:

do wlodek99:

 

mam gazociag z 1995 roku pod Gdańskiem, koło lotniska. Szukam kogoś kto mógłby mi tą sparwę poprowadzić.

 

proszę o kontakt na adam.przybysz@poczta.onet.pl

 

Proszę przygotować potwierdzenia wygranych spraw, zawartych ugód bo inaczej nie mamy o czym rozmawiać.

 

TEŻ BYM POPROSIŁ NA MAILA TAKIE INFO OD PANÓW. MAM GAZOCIĄG Z 1991 ROKU I LINIE ENERGETYCZNĄ CHYBA Z LAT 70TYCH.

 

PROSZĘ O KONTAKT NA: b.skwarowski@wp.pl

 

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do skwara:

narazie tylko jedna kancelaria przesłała mi potwierdzenie wygranych spraw i 2 zgłosiły się, że mogą poprowadzić sprawę ale chyba nie mają sukcesów bo nie chcą nic pokazać.

 

już prawie kończę z tamtymi negocjaję, więc jak się nikt do mnie zgłosi z wymaganym przeze mnie doświadczeniem to podpisuję z nimi umowę bo dłużej nie chce czekać

 

A Tobie jak idzie skwara ? na jakim etapie jesteś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem jeszcze na etapie za Tobą mój drogi. szukam kogoś z doświadczeniem i zgłosiły się do mnie 2 kancelarie. jedna jak poprosiłem o udokumentowanie wygranych spraw to cisza od 10 dni. A z drugą negocjuję ale nie odzywają się do mnie od 5 dni, a nawet nie poprosiłem o udokumentowanie spraw.

 

a u Ciebie jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam podobny problem z energetyką i wg mnie gra jest warta świeczki w tym przypadku. Mam wzdłuż praktycznie całej działki linię SN, ciągnie się ona dobre 600-700m, dodatkowo w jednym miejscu działkę przecinają 3 równoległe linie. Działka jest wąska a linia biegnie jej środkiem, sąsiaduje z ostatnimi zabudowaniami miejskimi i od jakiegoś czasu jest przeznaczona pod zabudowę jednorodzinną w MPZP. W takiej postaci jak teraz jest kompletnie bezużyteczna, biorąc pod uwagę cenę ziemi w tej okolicy i wielkość działki jej wartość może przekroczyć 1 000 000 zł co było by przyjemnym zastrzykiem gotówki. Zależy mi na wkopaniu jej w ziemię przy granicy z drogą która przebiega obok tak by można było bez problemu budować się na tych działkach lub postawienie słupów wzdłuż tej drogi choć tutaj nie wiem jaka jest min. odległość żeby wybudować dom więc żeby nie strzelić też sobie w stopę.

Trochę kroków już poczyniliśmy, mamy dokumentację, korespondowaliśmy już z energetyką która oczywiście spuściła nas na drzewo z niczym, linia jest z lat '70 więc ponad 30, nigdy z nikim od nas nie podpisywali umów na ten temat.

Jeden z prawników powiedział że sprawa ciężka do wygrania i on się nie podejmuje, inna znana powszechnie firma twierdzi że nic nie jest przesądzone ale o nich znowu krąży wiele niepochlebnych opinii, dużo obiecują a nic nie robią.

Czy ktoś zna jakieś kancelarie które mają faktyczne a nie teoretyczne doświadczenie w takich sprawach i mogą coś ugrać? Po pobieżnej rozmowie ze znajomym elektrykiem rzucił 60-80tys. za "pozbycie" się tej linii, energetyka nawet nie chce rozmawiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Skawara:

zdecydowałem się podpisać umowę z nihil obstat. rozmawiałem z ich przedstawicielem, był bardzo fachowy. potwierdzili mi ugody jakie zawarli na kaszubach i warmii, czyli w rejonach mi najbliższych.

 

spotkałem się również z ich prawnikiem, który mi dużo o sprawie opowiedział. nihil obstat zlokalizował tą linię już rok temu i ma na niej pozyskanych kilka spraw. już w jednej odbyła się pierwsza sprawa i operator na tej sprawie nic nie przedstawił aby mogło to wykluczyć roszczenie.

 

do tego ta linia jest z roku 1995, więc musiałem się śpieszyć bo trzeba przerwać bieg zasiedzenia w dobrej wierze które upływa po 20 latach. Sądy w Gdańsku raczej podchodzą do zasiedzenia w złej wierze, czyli 30 lat ale wolę dmuchać na zimne bo wtedy prawdopodbnie operator nie będzie miał już żadnych argumentów do obrony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Kasztelan:

temat za bańkę warto ugryźć. ja też mam linie energetyczną z lat 70tych. rozmawiałem również znimi o tym. Faktycznie sprawy te nie są tak dobre jak ten gazociag z lat 70 tych. U mnie taka kwota nie jest aż tak wysoka bo tylko 150 000 ale dla mnie to i tak ogromne pieniądze.

 

Powiedzieli mi, że cięzko w takich sprawach znaleźć podstawę prawną to wygrania. Sprawa ta musi spełniać kilka warunków aby móc ją wygrać i najczęściej większość spraw ich nie spełnia !!! ale mają mi to sprawę sprawdzić i jesli znajdą podstawę prawną to skierują sprawę do Sądu, jeśli nie to możemy umowę rozwiązać i nic im nie będę musiał za to płacić. Jeszcze powiedzieli mi, że jak nie znajdą podstawy prawnej aby kierować to do Sądu to jest jeszcze szansa w postępowaniu administracyjnym w którym ostatnio zapadły korzystne dla takich Klientów jak My wyroki.

 

Widać, że przeszli nie jedną batalię i mają różne drogi dochodzenia takich roszczeń.

 

Jak działka jest wąska a linia biegnie środkiem to możesz mieć szanse do przymuszenia operatora do wykupu tej działki.

Jak chcesz kabel przekopać to na swój koszt. Lepiej weź odszkodowanie jak możesz a potem kabel sobie przekop i zostanie Ci dobra górka forsy.

 

Oczywiście warto też się zastanowić jakie będą koszta kiedy przegrasz ? Myślałeś nad tym ? Bo ja nie ale w nihil obstat już mnie przygotowali na różne ewentualności i wcale nie jest to aż takie duże ryzyko co do kwot jakie wchodzą w grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kasztelan: sprostowanie 1 akapit:

błąd - jak ten gazociąg z lat 70 tych,

powinno być: jak ten gazociąg z lat 90tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa.

 

Przestudiowałem większość Państwa wiadomości odnośnie problemów z słupami energetycznymi i na pewno jestem w stanie pomóc, na prawdę nie warto bagatelizować tematu bo można uzyskać spore pieniądze. Reprezentuje Kancelarie Prawną która specjalizuje się między innymi w tego typu tematach.

Jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany uzyskaniem odszkodowania które się Państwu należy bardzo proszę o kontakt przez wiadomość prywatną.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gazociąg z 1972 roku chyba. nie wiem, nie jestem pewien ale powyżej 30 lat.

 

słyszałem, że gazociąg jest urządzeniem pod ziemią a urządzenia pod ziemią nie można zasiadywać. czy coś na temat w praktyce przerabialiście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przybysz,

 

Właśnie ze względu na wartość nie odpuszczamy, co prawda będzie ciężko ale rozmawiałem z jedną prawniczką i powiedziała że ze względu na bieg linii środkiem działki jest właśnie duża szansa do zmuszenia ich do zakupu tej działki no a przy tej wartości na 100% będą chcieli ugody i jej przesunięcia.

 

Co do samego przesunięcia to też mieliśmy kilka rozmów i kalkulacji i na pewno lepiej wziąć odszkodowanie i przesunąć na swój koszt, tak jak piszesz wtedy jeszcze może sporo kasy w kieszeni zostać.

 

O kosztach przegranej też wiem, nie będą małe bo są zależne od kwoty jakiej Ty zażądasz. Jednak dalej, jeśli nawet przegram to ostatecznie wezmę kredyt na przesunięcie linii bo i tak później spłaci się sam ze sprzedaży działek, jednak wtedy ogólny dochód będzie mniejszy.

 

Póki co drążymy dalej temat i badamy z której strony uderzyć żeby ryzyko przegranej było jak najmniejsze bo jak wspomniałeś są różne drogi postępowania, każda ma plusy i minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od dłuższego czasu czytam i czytam. Czas na mnie aby wziąć się za odszkodowanie. Posiadam 80 hektarów ziemi rolnej i 3 działki budowlane na których znajdują się słupy, linie itp.

 

Interesują mnie konkretna kancelaria, która ma udokumentowane wygrane sprawy za słupy i przesył do wglądu. Wiadomo chcę mieć chociaż trochę nadziei, że jest szansa na uzyskanie odszkodowania.

 

Prosił bym o kontakt tylko konkretne kancelarie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przybysz,

 

Właśnie ze względu na wartość nie odpuszczamy, co prawda będzie ciężko ale rozmawiałem z jedną prawniczką i powiedziała że ze względu na bieg linii środkiem działki jest właśnie duża szansa do zmuszenia ich do zakupu tej działki no a przy tej wartości na 100% będą chcieli ugody i jej przesunięcia.

 

Co do samego przesunięcia to też mieliśmy kilka rozmów i kalkulacji i na pewno lepiej wziąć odszkodowanie i przesunąć na swój koszt, tak jak piszesz wtedy jeszcze może sporo kasy w kieszeni zostać.

 

O kosztach przegranej też wiem, nie będą małe bo są zależne od kwoty jakiej Ty zażądasz. Jednak dalej, jeśli nawet przegram to ostatecznie wezmę kredyt na przesunięcie linii bo i tak później spłaci się sam ze sprzedaży działek, jednak wtedy ogólny dochód będzie mniejszy.

 

Póki co drążymy dalej temat i badamy z której strony uderzyć żeby ryzyko przegranej było jak najmniejsze bo jak wspomniałeś są różne drogi postępowania, każda ma plusy i minusy.

 

Witam.

Myślę, że Twoja prawniczka nie do końca wie co mówi, albo ja nie doczytałem wszystkiego. Jeśli linia energetyczna jest powyżej 30 lat to nie jest takie pewne że sprawę wygra nie mówiąc już o ugodzie. A może energetyka nawet wnieść o zasiedzenie.

Jest to bardzo ważne. Niestety sądy u nas działają jak działają i nie zawsze udaje się wygrać sprawę o zasiedzenie. W kilku sądach w Polsce jest taka szansa, ale nie wszędzie. Jeśli komuś mogę pomóc to zapraszam pod 600023799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

od dłuższego czasu czytam i czytam. Czas na mnie aby wziąć się za odszkodowanie. Posiadam 80 hektarów ziemi rolnej i 3 działki budowlane na których znajdują się słupy, linie itp.

 

Interesują mnie konkretna kancelaria, która ma udokumentowane wygrane sprawy za słupy i przesył do wglądu. Wiadomo chcę mieć chociaż trochę nadziei, że jest szansa na uzyskanie odszkodowania.

 

Prosił bym o kontakt tylko konkretne kancelarie.

Pozdrawiam

 

Zinbo podaj adres wyślę Ci wyroki

mój numer 600023799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem właścicielką działki budowlanej, na której posadowione są 2 słupy niskiego napięcia, oraz linia średniego napięcia- przychodząca, biegnąca nad działką. Słupy te zostały oddane do użytku w 82 roku, ale działka do roku 99 była własnością gminy. Od sprzedania przez gminę działki w ręce prywatne minęło 16 lat więc nie może być raczej mowy o zasiedzeniu, ponieważ absurdalnym jest zasiedzenie " swojego" terenu (energetyka linie te posadowiła wyłącznie na podstawie decyzji o rozbudowie miast i osiedli wiejskich, nie ma wywłaszczenia, ani tez ustanowienia służebności przesyłu), a taką linię obrony przyjął zakład energetyczny. Do zasiedzenia w najlepszym przypadku w tzw. dobrej wierze potrzeba lat 20, czy zatem energetyka ma prawo do zasiedzenia w wyżej opisanej sytuacji?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej nie ma zasiedzenia. linia nie przekroczyła 30 lat. zasiedzenie w Pani sprawie liczy się od 1989 roku kiedy gmina i zakład przesyłowy nabyły rozdzielność ze Skarbu Państwa.

 

Sądy liczą zasiedzenie od tej daty. Od 1989 roku liczy się zasiedzenie formalnie, nawet jeśli kupiła Pani działkę w 1999 roku.

 

Pani przedzwoni do kogoś kto ma doświadczenie i działa bo takie sprawy mają z reguły pozytywny finał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, rozstrzygnięcie w tym wypadku nie jest takie proste. Jeżeli gmina była inwestorem zadania, a jednocześnie budowała linię na własnym gruncie, to istnieje ryzyko, że sąd przyjmie dobrą wiarę, a wtedy do zasiedzenia wystarczy okres 20 - letni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za odpowiedzi.

Niestety, rozstrzygnięcie w tym wypadku nie jest takie proste. Jeżeli gmina była inwestorem zadania, a jednocześnie budowała linię na własnym gruncie, to istnieje ryzyko, że sąd przyjmie dobrą wiarę, a wtedy do zasiedzenia wystarczy okres 20 - letni.

Gmina nie była inwestorem i nie budowała tej linii, działka do 89 roku należała do terenów PGR, linia została wybudowana na podstawie Decyzji Wojewódzkiej Dyrekcji Rozbudowy Miast i Osiedli Wiejskich z roku 79.

jak najbardziej nie ma zasiedzenia. linia nie przekroczyła 30 lat. zasiedzenie w Pani sprawie liczy się od 1989 roku kiedy gmina i zakład przesyłowy nabyły rozdzielność ze Skarbu Państwa.

 

Sądy liczą zasiedzenie od tej daty. Od 1989 roku liczy się zasiedzenie formalnie, nawet jeśli kupiła Pani działkę w 1999 roku.

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy skoro teren do 99 roku należał do gminy, gmina i zakład energetyczny nie zawarły żadnej umowy odnośnie korzystania z tego terenu, dlaczego mi czas będzie się naliczał od roku 89 chociaż była to własność gminy a nie moja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Interesują mnie konkretna kancelaria, która ma udokumentowane wygrane sprawy za słupy i przesył do wglądu. Wiadomo chcę mieć chociaż trochę nadziei, że jest szansa na uzyskanie odszkodowania ...

 

Witam, też szukam konkretnej kancelarii która się tym zajmie. 3 lata temu skorzystałem z usług kancelarii Mentorgroup, która pomogła nam w sfinalizowaniu jednego roszczenia, natomiast teraz mieszkam za granicą i poszukuję kogoś kto zdalnie będzie mógł mi pomóc przygotować całą sprawę. Nabyłem działkę z bonusami i zdenerwował mnie fakt iż pewnych rzeczy na nie nie mogę zrobić przez poprowadzone media, 33% działki jest wyłączona z użytkowania!!! Jestem rolnikiem (posiadam nr ewidencyjny), działka otrzymała rok temu WZ ale tylko na bardzo niewielką część. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do justa: dlatego, że od 89 roku nastąpiły zmiany własnościowe spowodowane zmianą ustroju państwa i od sierpnia 89 roku dla takich gruntów zasiedzenie najczęsciej liczy się od tego okresu.

 

Co do terenów po b. PGR, to bardzo dużo ugód na Warmii i Mazurach w okolicy Nidzicy, Ostródy, Pasłęka zawarła Nihil Obstat sp. z o.o. też szukałem kogoś z doświadczeniem i dostałem na nich namiar od kolegi który ma bardzo duże gospodarstwo poPGRowskie i dla niego i dla jego kolegów zawarli ugody lub ugody sądowe, a dla innych wygrali sprawy w sądzie. podobno nie wszystkich spraw się podejmują.

 

moją sprawę kierują do Sądu i pierwsza rozprawa w lutym pewnie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Akama: wszyscy, którzy mają linie energetyczne i gazociągi mają z reguły największe problemy w użytkowaniu swojej działki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zasiedzenie. będę walczył w postępowaniu administracyjnym. coraz więcej wyroków pozytywnych tą ścięzką sędziowie orzekają. koszta małe a i nie ma ryzyka sprawy zasądzonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam zamiar podpisać Umowę (NOTARIALNĄ z wpisem do księgi w) o ustanowienie służebności przesyłu z ENERGĄ. Martwi mnie to bym nie podpisal za dużo, nie znam się na prawie ale wiem że takie pisma można różnie interpretować Chodzi mi o to że zgadzam sie na naprawy,konserwacje,wymiany starych użądzen na nowe jeżeli zajdzie taka potrzeba, ale już na budowe nowych dodatkowych słupów absolutnie nie,a terminy konserwacji i.t.d będą ustalane ze mną by nie niszczyć tego co tam rośnie,jakie prawa bądą mieli po podpisaniu takiego aktu? Co mam robić by potem nie stracić praw do powiedzenia czegokolwiek na swojej ziemi i na co zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...