Skocz do zawartości
Gość KLIENT SANO

Do klientów Sano

Rekomendowane odpowiedzi

Szkolenia sponsorowane - mimo że ich głównym celem jest promocja firmy paszowej - umożliwiają zobycie jako-takej wiedzy. Najważniejsze jest umiec wychwycic tą cenną informacje umieszczoną między zdaniami.

Moja opinia na temat firmy sano jest bardzo subiektywna, nie oceniam negatywnie produktów a jedynie sposób promocji marki i podejście do klienta - u mnie są "spaleni"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wielka grupa rolników którzy ich właśnie za to nienawidzą

i jest grupa ślepo zapatrzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie są "spaleni"

Marcinie.

Jak sięgnę pamięcią ( a mam tyle lat, że jest gdzie sięgnąć ) to niestety właśnie SANO wprowadzało na polski rynek nowe technologie produkcji pasz i dodatków. Niestety jak to często bywa, w głowach szefów się przewróciło i myślą że nadal są TYMI JEDYNYMI.

Powtórzę to jeszcze raz. Produkty Sano nie są złe, natomiast ceny ich produktów i podejście do hodowcy jest beznadziejne.

Dziś mamy wiele firm, które oferują równie dobre ale stanowczo tańsze technologie produkcji a ich podejście do hodowcy jest o wiele milsze.

Nagminnym błędem, jakim posługują się ich przedstawiciele jest powtarzanie w kółko - nasze najlepsze oraz negowanie wszystkiego co robimy na innych dodatkach.

Mało który się pokusi by do dawki, obojetnie jakiej wprowadzić produkt innej firmy bo w ich palecie tego nie ma albo cena ich jest o wiele wyższa niż u konkurencji.

Oni po prostu negują wszystkich i dlatego tracą zaufanie u wielu hodowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia w chodowli trzody chlewnej i bydła (cielaków) polecam SANO zadnych problemów zdrowotnych czy biegunek, dobre przyrosty. Jestem mlodym rolnikiem, ale juz coś wiem bo widziałem doswiadczenia ojca w chodowli z innymi firmami paszowymi (upadki i to nawet duzych sztuk na gotowych paszach ). Jedyna wada jest dość duza cena, ale napewno się opłaca stosować koncentraty premiksy preparaty mlekozastępcze SANO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z doświadczenia w chodowli trzody chlewnej i bydła (cielaków) polecam SANO zadnych problemów zdrowotnych czy biegunek, dobre przyrosty. Jestem mlodym rolnikiem, ale juz coś wiem bo widziałem doswiadczenia ojca w chodowli z innymi firmami paszowymi (upadki i to nawet duzych sztuk na gotowych paszach ). Jedyna wada jest dość duza cena, ale napewno się opłaca stosować koncentraty premiksy preparaty mlekozastępcze SANO.

I tylko te pierdoły co mówisz o Sano kładę na Twój młody wiek.

Dziś masz uznane firmy, tańsze od Sano z równie dobrymi ( jak nie lepszymi) produktami i co ważne- przyjaźniej nastawione do hodowcy.

Pojedź w Europę i poszukaj tam Sano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z doświadczenia w chodowli trzody chlewnej i bydła (cielaków) polecam SANO zadnych problemów zdrowotnych czy biegunek, dobre przyrosty. Jestem mlodym rolnikiem, ale juz coś wiem bo widziałem doswiadczenia ojca w chodowli z innymi firmami paszowymi (upadki i to nawet duzych sztuk na gotowych paszach ). Jedyna wada jest dość duza cena, ale napewno się opłaca stosować koncentraty premiksy preparaty mlekozastępcze SANO.

I tylko te pierdoły co mówisz o Sano kładę na Twój młody wiek.

Dziś masz uznane firmy, tańsze od Sano z równie dobrymi ( jak nie lepszymi) produktami i co ważne- przyjaźniej nastawione do hodowcy.

Pojedź w Europę i poszukaj tam Sano

 

Ciekawa wypowiedz!, wymięń te uznane firmy to ustosunkuje się do nich bo ojcec stosował pasze koncentraty z kilku znanych firm i widziałem efekty (nie jestes czasem przedstawicielem jednej z nich) Mam małe gospodarstwo i takich nie boja sie duze firmy i robią co chcą, co inne duże gospodarstwa czy fermy gdzie za każdą dostawa paszy pobierana jest próbka (w razie choroby dowód) i wtedy jest OK. Nie pisałem, że nie ma innych dobrych firm moze lepszych ale z doświadczenia jestem dobrze nastawiony do produktów SANO. Przedstawiciele są nachalni to fakt, ale czy trzeba z nimi rozmawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd jesteś ( bo w profilu nie ma ), ale nie wierzę, że w Twojej okolicy jest tylko Sano.

Ponieważ jak sam mówisz jesteś małym gospodarzem więc tym bardziej musisz liczyć koszty - a tu wbrew pozorom ich nie znajdziesz.

Poszukaj w okolicy sklepu paszowego, który handluje 3-4 firmami. Tu dobierzesz sobie odpowiedni produkt dla swoich zwierząt. RÓWNIE DOBRY JAK W SANO ALE ZNACZNIE TAŃSZY.

Jedym produktem, wartym uwagi ( i cenowo i jakościowo) z Sano jest Megasan jako stabilizator laktacji. Jest tańszy od Joserowskiego Lactostartu, Provimowskiego Milkobosteera czy Ketomiksu E18 z Polamsu.

Inne są do zmiany na znacznie tańsze i RÓWNIE DOBRE SKŁADEM.

U nas jest objazdowy samochód De Heusa i Nutreny. Mam w okolicy 2 Hurtownie, jedna prowadzona przez weta - ma chyba produkty 4 firm i dowozi na miejsce, druga prowadzona przez 2 chłopaków z dawnego Promleka - też mają 2 czy 3 firmy i też dowożą na miejsce.

Jak masz problemy z żywieniem weź sobie doradcę z PFHBiPM, fakt że trzeba zapłacić za wizytę - ale oni nie preferują żadnej firmy ( bynajmniej tak powinni robić wszyscy, nie tylko mój) i powiedzą czego brak lub co potrzeba- sam sobie znajdziesz lub na tym forum Ci pomożemy.

Np. Ja stosuję u krów mlecznych m.min Kask Bio Plus (Ekoplon), po prawie 100 zł za 25 kg. Nie wiem od lat co to są somatyki i kłopoty z klasą. Z zacieleniami też nie ma problemu. Młodzież dostaje MMVit z LNB (2,86zł/kg)

Dla małych cieląt brałem kiedyś z Evialisa starter z całym ziarnem, ale jak kazali sobie zamawiać minimum 3 tony przeszedłem na taki sam z De Heus ( 1,40 zł/kg).

Do kompletu mleko w proszku mam całkowicie z 3 różnych firm. Dla tych zaraz po siarze kupuję z LNB (5,14 zł/kg, worek starcza mi na 2-3 miesiące) a dla tych starszych FE Trank z Josery(4.08 zł/kg), dla byczków odchowywanych idzie mleko z siemieniem lnianym z Polmasu (3,20 zł/kg).

Jak bym chciał podobne produkty brać z Sano to miesięcznie bym musiał wybulić kilka stówek więcej - a mam prawie 100 krów i ponad setkę młodzieży.

17-18 worków MM dla krów, 9-10 worków MM dla modzieży

1 worek mleka 1, 4-5 worków mleka 2, 3-4 worki mleka z lnem, 5-6 worków startera dla cielat. Policz tylko na tym ile bym przepłacił za Sano miesięcznie.

Do tego za ich zakiszacz na trawy i kukurydze płaciłbym po ok 4 zł do tony, a mnie wyszło po 2,60 za podobny skład i ilość CFU.

Na 1400 ton zaoszczędziłem po 1,40 na tonie. To tylko to samo miesięcznie wychodzi około 2 stówek dodatkowo.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy wyśmiewaja sano ,ja tez nie naleze do zwolenników tej firmy,ale porównując skład i powtarzalność produkcji to naprawde malo firm paszowych moze sie tym posczycić ,gdyby nie ta cena to naprawde konkurencja miala by problemy z przebiciem ... a tak to robią co chcą z biednym sano, u mnie w okolicy z 70% klijentów sano zostalo moze 3%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszyscy wyśmiewaja sano ,ja tez nie naleze do zwolenników tej firmy,ale porównując skład i powtarzalność produkcji to naprawde malo firm paszowych moze sie tym posczycić ,gdyby nie ta cena to naprawde konkurencja miala by problemy z przebiciem ... a tak to robią co chcą z biednym sano, u mnie w okolicy z 70% klijentów sano zostalo moze 3%

To chyba nie prawda. Powtarzalność innych firm jest też bardzo wysoka. Jak by tak nie było to byś na polskim rynku miał TYLKO Sano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto ma tą powtarzalnośc moze de heus,agrocentrum czy nutrena stosowalem więc wizualniie widac ze nie jest to co bylo...nie mówiąc o wynikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Jak ułożył Ci dawkę koleś z Nutreny lub De Heusa to nie może być źle. Jak stosowałeś tak jak ustalili powinno być ok. Chyba, że miałeś lipne analizy pasz, albo z czegoś zrezygnowałeś.

Sano stosuje ' "nadwyżkę" nie zawsze uzasadnioną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepasan u mojego okolicznego dilera kosztuje ok 92 zł za 25 kg, a dlaczego go stosujesz ja używam niezawodnego dextrfatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...