Skocz do zawartości
Gość KLIENT SANO

Do klientów Sano

Rekomendowane odpowiedzi

czesc bezinteresowny krzyżowcu walczący o honor jakże wspaniałej i zacnej firmy Sano(ironia oczywiście:).Coś okrąglutką masz te swoją wydajność.A jak u ciebie ze sucha masa?I mocznikiem? Ja nie bronie i nie bede walczyl do upadłego o to czy josera jest lepsza niz sano, ale josera nie sprawia mi kłopotów ze zdrowotnościa i rozrodem, nawet bez wozu paszwego.Ale faktem jest to ze sano to firma przereklamowana.A po za tym w joserze istnieje cos takiego jak profesjonalne doradztwo żywieniowe, a przedstawiciel traktuje mnie jak partnera i hodowce, a nie jak sano jak malego chłopca który nie wie nic o żywieniu bydła i jest wogóle niegodzien równać się z nimi pod względem merytorycznym.to by było tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Wielkopolanin nie jestem obrońcą sano, stosuję sano i nie mam powodu do nażekania. Nie wypowiadam się o innych firmach bo nie stosowałem ich pasz i niewiem czy są lepsze i tańsze.Na moim terenie aktywnie działa tylko sano.Chętnie sprubował bym inne pasze jeśli są tak dobre i tańsze bo sano faktyczni nie jest tanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Faktycznie sano jest o 2-3 zł droższe od innych firm. Ale obiektywnie muszę przyznać iż moje przygody z innymi firmami kończyły się kiepsko. Miałem również wpadki na sano, ala jak na razie nie znalazłem alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

WIELKOPOLANIN interesuje mnie ranking firm paszowych. Pisałes coś, może jakas stronka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a skąd jestes bezintresowny?

ja juz mialem wpadke na sano więc nie chce tego powtorzyc.Rozmawiam z wieloma hodowcami z mojego regionu i nie narzekaja na lnb,josere,lire czy ekoplona a na sano tak.Tak naprawde nikt z mojego powiatu z liczacych sie hodowcow nie uzywa sano, niedaleko mnie znajomy uzywa dolpasza pełnoporcjówki i jest na 13 miejscu w rankingu wydajnosci w wlkp(2005 bodajże), reszta jedzie na joserze lirze lnb albo cargilu.Ostrzegam po prostu innych zeby nie popełniali tego samego błędu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest alternatywa robić samemu

ja robie z jęczmienia ,otrąb pszennych , rzepaku i soii , no i jeszcze premiks to wyjdzie ze 20 zł taniej na 100kg jak laktoma z sano , po 68 luzem u mnie laktome biorą luzem

Kiedyś stosowałem sano , dosche, hime , i inne na własnej mniej mi nie dają a o wiele taniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odwiedzilem strone niemieckiego towarzystwa rolniczego, bardzo poważnej instytucji u naszych zachodnich sąsiadów. Jest tam ranking firm najbardziej przyjaznych dla rolnictwa, głownie firmy paszowe, adresu nie pamiętam.Wpisz w gogle dużymi literami DLG to się powinno wyświetlić.Nie wiem czy istnieje cos takiego jak ranking firm paszowych w Polsce.Poszukaj w necie to moze znajdziesz? jak bym cos wyszperał do dam na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Nie odkrywasz ameryki. Wiadomo że pasza robiona u siebie jest średnio tańsza o 100-150 zł/t. Ale gdy brak suroca trzeba kożystać z pełnejporcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja nie mam własnego zboża mieszam otręby pszenne,żytnie, śróte kukurydzianą, rzepak, soje, kredę pastewną, kwaśny węglan sody i premiks josery z drożdżami i wychodzi mnie na miecha jakies 570 zł taniej za całą moją produkcje niżbym mial kupować gotową pasze sano czy liry np.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jęczmień kupić to problem kupić ???????

12 ton soji można poniżej 100zł za 100kg można kupić

Srute rzepakową w poniedziałek z bodaczowa przywieźliśmy po 35 za 100kg netto

otręby po 26zł za 100kg 10 dni temu kupowałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie napisałem że kukurydze też dodaje kupiłem troche po 38 i 40 za 100kg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

WIELKOPOLANIN jeste z kuj. - pomorskiego . Wybieram się do Poznania na targi, może znajde coś nowego dla mnie z pasz, chociaż boję się zmieniać jak niemam problemów z sano. Na czym polega Twoja wpadka z sano.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Do piootra.

Napisz jakie ilości otręby podajesz w paszy i czy nie masz problemów z mykotoksynami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Do piootra.

Napisz jakie ilości otręby podajesz w paszy i czy nie masz problemów z mykotoksynami.

nie mam problemu z mykotoksynami daje ze 20% otrębów

Otręby mają więcej jak przenica fosforu z otrębami chętniej jedzą krowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Wiem o fosforze, ale czy nie lepiej podać np: żyto luj jakąś miesznke zboż. w podobej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

soje kupuje po 102zl za 100 kg

rzepak za 45 za 100kg

otęby za 250 za 1000kg

kukurydze od sąsiada za 385 za 1000kg

ajeczmienia nie daje bo nie mam pomieszczenia gdzie mogłbym przechowywać większe ilości bo wtedy moglbym kupic taniej, chyba tak koło sierpnia kupię coś zboża bo wtedy postawię magazyn i bedzie mozna jaką kulturę pracy zaprowadzić:) ale narazie jest ok wiec nic nie zmieniam krowki doją nie chorują i sie zacielają żyć nie umierać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiem o fosforze, ale czy nie lepiej podać np: żyto luj jakąś miesznke zboż. w podobej cenie?

Lepsze są otręby bo chętnie z nimi jedzą nie dawno na dwa dni nie miałem otrąb i nie bardzo chciały jeść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do bezinteresownego:

też chcałem na ferme jechać, ale tak wypadło żę akurat studia mam bo zootechnike we Wrocławiu jeszcze studiuje zaocznie i nie moge.A co do sano to milem problemy z rozrodem i gigantyczny poziom mocznika, nie twierdze ze josera jest pomocna na te wszystkie przypadłości ale mi te premiksy i współpraca pomogły, a czy są tansze od sano to musisz ocenić sam bo ja nie jestem juz na bieżąco w ich cenach. w poznaniu z josery napewno bedzie ich przedstawiciel-Prętkowski Rafał chyba mu jest na imię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
polecam kukurydze -ziarno super sprawa a zotrębami bym uważł

a co jest złego w otrębach pszennych ???????

a ziarno kukurydzy jest bardzo dobre dla krów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Do WIELKOPOLANINA. Dzięki za podpowiedźi.U mnie były problemy z rozrodem i z wstaniem po wycieleniu, sam dawałem sano bez ustalenia dawek i dwie krowy najlepsze w ciągu roku po wycieleniu wyciagnolem z obory ciagnikiem (nie wstały ). Krowy były zatłuste. Dopiero kiedy kupiłem wóz paszowy i sano wzielo próby pasz i ustaliło dawki wszystko się poprawiło i naszczęscie jest teraz dobrze. Ustalają mi dawki przy zmianie jakiejs kiszonki. Dawki mam ustakone dla trzech grup. Narazie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bardzo, bardzo dobre:) ale najlepiej gniecione.

macie moze adres jakiejś firmy która sprzedaje gniotowniki do ziarna?

bo mój stary jest juz na dojechaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bardzo, bardzo dobre:) ale najlepiej gniecione.

macie moze adres jakiejś firmy która sprzedaje gniotowniki do ziarna?

bo mój stary jest juz na dojechaniu.

Ja mam z SIPMY z trzema walcami ale nowy to ponad 8000 brutto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi