Skocz do zawartości
kissmy...

egzamin zawodowy - technik rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

wielkimi krokami zbliża się termin egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe: Technik rolnik stąd moja prośba do osób, które mają go już za sobą lub dopiero będą do niego podchodzić, w internecie znalazłem tylko jeden przykładowy zestaw wraz z odpowiedziami, lecz chciałbym w miarę dobrze się przygotować więc proszę o opinie dotyczące przebiegu oraz poziomu samego egzaminu jak również o wskazówki dotyczące przygotowania (pozycje książkowe, strony internetowe itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taki diabeł straszny... tak najkrócej można powiedzieć na temat egzaminu zawodowego. Jeśli przygotowywałeś się sumiennie przez 4 lata a wybór szkoły o profilu technik rolnik nie był przypadkowy to nie będziesz miał probelmów z jego zdaniem, jeśli jest inaczej to właściwie nie musisz już iść bo licząc na łud szczęścia napewno go nie zdasz poniewasz tego co nauczyłeś się w technikum nie zastąpią żadne fachowe pisma, fily, internet, rodzice itp itd.

Najwięcej informacji na temat egzaminu możesz znaleść na stronie www.cke.edu.pl W zeszłym roku tematem egzaminu praktycznego było "Technologie uprawy ziemniaka jadalnego z przeznaczeniem na frytki" Najprawdopodobniej w tym roku znowu będze coś z produkcji roślinnej choc niekoniecznie. Etap praktyczny polega na rozwiązaniu zadania a dokładniej na policzeniu dawek nawozów, norm wysiewu, ilości pestycydów, doboru maszyn, rodzajów zabiegow uprawowych itd. Pamiętaj, że odpowiednie sformułowanie tematu też jest wazne do punktacji. Jedno jest pewne, na 7 stron podaniowych, jakie będziesz miał do dyspozycji zapiszeszsz 7/7 i jeszcze miejsca zabraknie. Etap teoretyczny to nic innego jak rozwiązanie testu z produkcji roślinnej, zwierzęcej, mechanizacji oraz ekonomiki gdzie musisz zdobyć conajmniej 50 % (etap praktyczny 75%!). Przypomnij sobie obliczanie procentów bo głównie na tym opiera się całe zadanie, przypomnij sobie też układanie dawek pokarmowych bo jeśli będzie zadanie z produkcji zwierzęcej to najprawdopodobniej z tego właśnie a jeśi mechanizacja to obliczanie wydajności agregatów, zapotzrebowania mocy itp. Jeśli jesteś dobry z matematyki to napewno sobie poradisz choć bez przesady bo jest ona na poziomie szkoły podstawowej a będziesz miał od groma załączników gdzie wszystko będzie podane więc nie przejmuj się np. ze nie bedziesz pamietaj normy wysiewu dla jęczmienia ozimego na kompleksie żytnim bardzo dobrym .

 

Na koniec gratuluje wyboru szkoły i życze połamania pióra!!!

 

P.S Jak masz jeszcze jakies pytania to wal śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie poodlączyc sie do tematu choc zdalem rok temu eg. zaw. z innego przedmiotu ale gosciu który z ramienia mojej szkoly sprawdza poetm egzaminy uczniów innych techników mówil nam przed egz. ze 70% z potzrebnych 75% mozna zobyc przepisujac dokladnie dane podane wzalcznikach bo to tez jest punktowane noi wspomniany juz tytul pracy,takze nawet jesli cos bedzie wydawalo Ci sie oczywiste pisz to bez obawy tam nieodejmuja punktów wiec jak trafisz to mozesz tylko zyskac,zycze pwodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super, przeglądając przykładowy arkusz egzaminu praktycznego łatwo zauważyć, iż przy produkcji roślinnej konieczne jest tylko ogólne orientowanie się w temacie, problemem może być jednak etap pisemny (szczególnie część pierwsza) stąd proszę o wrażenia z tego etapu, czy uzyskanie 50% z części pierwszej jest dużym wyzwaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko: jakie przybory można mieć ze sobą poza długopisami? można mieć ze sobą kalkulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to super, przeglądając przykładowy arkusz egzaminu praktycznego łatwo zauważyć, iż przy produkcji roślinnej konieczne jest tylko ogólne orientowanie się w temacie, problemem może być jednak etap pisemny (szczególnie część pierwsza) stąd proszę o wrażenia z tego etapu, czy uzyskanie 50% z części pierwszej jest dużym wyzwaniem?

 

Część teoretyczne tj. test jest bardzo prosty nie musisz się nim przejmować bo nawet ci ponizej przecietnej uczniowie sobie z nim radza, gorzej jest z praktycznym chociaż tez nie est trudny.

Na egzaminie o ile dobrze pamietam mozesz miec przy sobie kalkulator i oczywiscie dlugopis czarny, nic wiecej ci potrzebne nie bedzie.

Najlepiej to sie swoich nauczycieli zapytaj bo oni najlepiej wiedza co i jak a zasady co roku sie zmieniaja wiec jednego roku mozna miec ze soba kalkulator a nastpnego juz nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie taki sprzet jak linijka ekierka kalkulator i te sprawy byly w posiadasniu szanownej komisji i na zyczenie kazdy dostawal takze niebylo sensu wypychac soebie kieszeni,czarny dlugopis,olówek gumka i dowód osobisty to wystarczylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy może mi ktoś podać odpowiedzi do testu z egzaminu zawodowego w zawodzie technik rolnik? wersja x. bardzo prosze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również miałem wersję x i jeśli podasz mi pytania to podam odpowiedzi (nie wiem dlaczego ale komisja siłą oDebra1ła mi arkusz egzaminacyjny razem z kartą odpowiedzi - tłumacząc się tym, iż tak zostali przeszkoleni i nie zważają na zapis stanowiący, że osoba przystępująca do egzaminu nie oddaje zeszytu z pytaniami lecz może go sobie zachować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby mi ktos podeslac link lub skany arkusza egzaminacyjnego z testu Technik rolnik bo wyszedlem szybciej i nie mam pytan a chcialbym spr jak mi poszlo a nie mam nikogo znajomego kto by mogl mi dostarczyc pytania dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również miałem wersje x i tak szukam odpowiedzi do tej wersji i nie mogę znaleźć mógłbym prosić o link z odpowiedziami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest trochę zeszłoroczny temat, więc proponuję raczej zasięgnąć języka na stronach CKE bądź którejś z OKE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto arkusz X egzaminu zawodowego z technika rolnika etapu pisemnego czerwiec 2009 rok:

 

http://rckpiu.edu.pl/jola/rckpiu/oe/egzaminy09pdf/trolnikp.pdf

 

odpowiedzi do tego arkusza:

 

http://pobierz.cke.edu.pl/images/stories/Klucze_zaw_2009/technikum/t_rolnik_092_0X.pdf

 

a tu arkusz z ETAP PRAKTYCZNY technik rolnik czerwiec 2009 rok:

 

http://rckpiu.edu.pl/jola/rckpiu/oe/egzaminy09pdf/trolnikpr.pdf

 

życzę wszystkim zdania egzaminu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ppapaapp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...