Skocz do zawartości
Gość Jajo

Ceny brojlera i jaj wylęgowych tylko dla hodowców

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

ubojnia: no to ci kurnia tłumaczę, że zrezygnowaliśmy z "zysku" i skupujemy z kontraktacji po 2,60 netto, żeby dalej wstawiać - chyba właśnie w ten sposób bierzemy część straty na siebie? Ale jak długo damy radę tego nikt nie wie - wierzę, że rynek się uspokoi i pieprzeni dziennikarze przestaną głupoty pisać. A tak na marginesie uczeni z Bengladeszu dowodzą, że farba drukarska wywołuje raka - ludzie nie kupujcie gazet bo pomrzecie! ...

 

Wylęgarnia i paszarnia zawsze zarabiają!!!! Jest niegodziwością i bezczelnością wytykanie okresu kiedy zarabiamy . Dlaczego nigdy nikt nie mówi ze współczuciem o hodowcach kiedy sprzedają poniżej kosztów . Hoduję 10 lat i takich okresów było mnóstwo!!! Były też bardzo dobre. Ale nie zawsze zarabiamy więc gdzie tu jakiekolwiek porównanie??? Czy wylęgarnia albo paszarnia kiedykolwiek konsultowały czy też nawet w jakikolwiek sposób uzasadniały powyżki piskląt czy też paszy ??? Nigdy . Pomimo posiadanej umowy czasami był tylko telefon z informacją , że od poniedzialku pasza droższa o np. 20 PLN , pisklak droższy o np. 3 gr> I nie zawsze te podwyżki były dla nas zrozumiałe , ale w moim odczucie często spowodowane właśnie aktualnie wysoką ceną żywca . Nie ma co się kłócić . Problem jest ogólny i nei z winy hodowcy , czy też ubojni albo wylęgarni. Myslę , że na czas tej paniki gdyby nasi kontrahenci zrezygnowali chociaż ze swoich zysków dokładki były by mniejsze . Ale gdzie tam? Polska solidarność jest tylko na stadionie , w knajpie i burdelu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chylę czolo za takie postawienie sprawy . myslę , że jesteście jedną z niewielu / jeżeli nie jedyną / ubojni , które rozumieją problem .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A w małopolsce 2 - 2,10 zł/ kg brutto i ubojnie mówią że od poniedziałku jeszcze taniej będzie. Żywca jest mnóstwo i dużo kur jest przerośniętych, wiele ubojni nie biło po jednym dniu w tym tygodniu więc się wszystko nawarstwiło, a zbyt jest jaki jest - niby towar idzie ale tylko dlatego że codzien ubojnie i hurtownie opuszczają ceny ale robią to nie kosztem swojej marży tylko uwalają hodowców. Tą metodą oni mają nadal zysk a hodowcy bankrutują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli bankrutują po tak krótkim okresie niepowodzeń, to co to za hodowcy!

Tak niska cena utrzymująca się dłuższy czas może doprowadzić do bankructwa-to zrozumiem.

Jest szczepionka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli chodzi o mnie to jestem skromnym człowiekiem i nie mnie oceniać swój poziom inteligencji, ale myślę że ukończenie przeze mnie studiów magisterskich oraz dwu krotnie podyplomowych daje mi podstawy sądzić, moja percepcja od czasu do czasu funkcjonuje. Tak wiem co to jest godpodarka rynkowa, bo na studiach ekonomicznych trochę o tym uczą, ale najlepszym nauczycielem ekonomi jest działalność na rynku. Ja od 1998 roku prowadzę własną firmę, więc wytłumaczę ci, na czym polega wolny rynek. Otóż wolny rynek polega na tym, ze każdy swobodę w działaniu, dlatego hodowcy jeśli zechcą mogą wynajmować kurniki, mogą budować kurniki, mogą sprzedawać żywiec nawet po 1 PLN, jeśli ich na to stać i mają taką ochotę. Gospodarka wolnorynkowa polega na tym, że każdy ryzykuje swoje pieniądze i nawet obelgi frustratów takich jak ty, nie zmienią tego faktu. Na koniec chcę wyjaśnić pozostałym uczestnikom forum, że nie jestem hodowcą, nigdy nie prowadziłem produkcji w kurnikach własnych ani wynajmowanych. Od siedmiu lat jestem związany z segmentem produkcji piskląt mięsnych. Na tym kończę polemikę, z człowiekiem nie podpisuje swoich wypowiedzi

Jak czytam takie wypociny to ręce opadają . Czy ty / ponieważ nie masz za grosz dobrego wychowania nie będę pisał o tobie z duzej litery - ale cóż poziom inteligencji i wiedzy równy też malutki , oj malutki / myslisz , że Polska to kraj z gumy i gęby do jedzenia drobi przybywają w postepie geometrycznym???? Czy ty wiesz co to jest gospodarka wolnorynkowa???? Nie sądzę . I nie mam zamiaru ci tłumaczyc!!! Jesteś gamoń i tyle . wWstawiaj więc i jescze w dziesięciu obiektach i sprzedawaj za 2,00PLN . Jak umoczysz raz i drugi to się zastanowisz nad swoim rozumieniem gospodarki wolnorynkowej . Co do zazdrości!!! Śmieszny mały czlowieczku . Już dawno wyrosłem z zazdroszczenia komukolwiek, czegokolwiek!!! Wg ciebie ludzie odważni i przedsiębiorczy to tacy , ktorzy dołują rynek i wprowadzają destabilizację . Gratuluję rozumu i inteligencji!!! Tak naprawdę to możesz z moim psem porozmawiać i to myslę , że chyba by cię przegadał!!! A może przeszczekal??? Spadaj z tego forum "skoczku" bo sądzę , że nim jesteś . Człowieku "przedsiębiorczy" . Buha,ha,ha . Serdecznie się uśmiałem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zbyt spory ale ceny szkoda gadac. tuszka okolo 3-3,2 netto. wiec zywiec = 2 netto max. oby od poniedzilku sie cos ruszylo ale widac ze jest jeszcz troche kury wiec roznie to moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stefan - to wolny kraj i wolno Ci pisać to co myślisz. A ten naj najmądrzejszy już nie jeden raz wycenił swoją inteligencje, kulturą swojego słownictwa ( ale to wolny kraj, więc takiemu d.u.p.k.o.w.i. też wolno ) śledzę to forum od jakiegoś czasu, i po sposobie wypowiedzi można rozpoznać autorów ( mimo braku podpisu ). Sam jestem hodowcą i niestety w jakimś procencie bym mu nawet przyznał nieco racji, ale obecna parszywa sytuacja nie tłumaczy jego hamskiego zachowania-rada : kolego - mniej rozmawiaj ze swoim psem ! -więcej z ludzmi !!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A- rada oczywiście do "najmądrzejszego" ( bo może jeszcze nie zaskoczyć )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jakie ceny od poniedziałku na Mazowszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jakie ceny od poniedziałku na Mazowszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Stefan - to wolny kraj i wolno Ci pisać to co myślisz. A ten naj najmądrzejszy już nie jeden raz wycenił swoją inteligencje, kulturą swojego słownictwa ( ale to wolny kraj, więc takiemu d.u.p.k.o.w.i. też wolno ) śledzę to forum od jakiegoś czasu, i po sposobie wypowiedzi można rozpoznać autorów ( mimo braku podpisu ). Sam jestem hodowcą i niestety w jakimś procencie bym mu nawet przyznał nieco racji, ale obecna parszywa sytuacja nie tłumaczy jego hamskiego zachowania-rada : kolego - mniej rozmawiaj ze swoim psem ! -więcej z ludzmi !!!.

Hamskiego OŚLE pisze się przez "CH" .Może percepcjonista Stefan , który ukończył ponoć 2xpodyplomowe i mieni się tytułem mgr. / oj niski poziom nauczania / udzieli ci lekcji poprawnej polszczyzny w mowie i pismie Stefan ! Ty GŁUPKU!!!!!!!!!!!! Weź sobie jeden , albo nawet dwa kurniczki i produkuj . Mądralo . W normalnych warunkach taki koczek jest spuszczany w kanał . To znaczy , że albo nikt nie kupi , a jak już kupi to za np. 1,00 PLN . I to jest normalne . Wolny rynek to oczywiście kupno i sprzedaż gdzie się chce , ale wszystko musi być PLANOWANE . I to głupie OSŁY wbijcie sobie do tych durnych mózgownic!!!!!!!!!!!!!!! Stefan!!! idź spać i nie chwal się swoim wykształceniem bo moje wcale nie jest gorsze , ale ja się nie wywyzszam . A ty kmiocie robisz z siebie znawcę rynku drobiarskiego , a tak naprawdę to możesz kurczakom kloaki podcierać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

widać, że ortografie tych najczęściej używanych u ciebie wyrazów masz opanowaną do perfekcji. Wiesz - ja takiego jezyka zwykle nie używam więc tak wyszło -bardzo cie przepraszam i dzięki - na naukę nigdy nie jest zap... a wydaję mi się że zjadłeś literkę "s" przed "koczek" - mądralo !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
widać, że ortografie tych najczęściej używanych u ciebie wyrazów masz opanowaną do perfekcji. Wiesz - ja takiego jezyka zwykle nie używam więc tak wyszło -bardzo cie przepraszam i dzięki - na naukę nigdy nie jest zap... a wydaję mi się że zjadłeś literkę "s" przed "koczek" - mądralo !!!!

No fakt! Dzięki za uwagę , ale czasami coś tam "zjem" jak szybko piszę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote="stefan" "dwu krotnie " Ja od 1998 roku prowadzę własną firmę, więc wytłumaczę ci, na czym polega wolny rynek.

 

Ty magistrze od siedmiu boleści Co za studia kończyłeś , że nie nauczyli cię pisać poprawnie

Do twojej wiadomości mądralo to na swój rachunek pracuję od 1987 roku!!! I jak na razie mam się dobrze !!! Może dlatego , że umię liczyć i dokladnie planuję to co robię??? A może dlatego , że nie słucham takich "madrali" jak ty???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czytam to co jest na tym forum od niedawna i powiem jedno jesteście pojeb..i .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czytam to co jest na tym forum od niedawna i powiem jedno jesteście pojeb..i .

I vice versa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie!!! Dajcie sobie już spokój!!! Cena dociska nas tak mocno, że niektórym puszczają nerwy. Rozumiem nerwy, bo sam mam pełne gacie, ale nie dokuczajcie sobie wzajemnie!!!

Czytaliście na WP o nowym ognisku grypy? Ludzie przestają się przejmować tymi sensacjami. Czytajcie sami http://www.wp.pl/r/2I1157

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ptasia grypa w Chorwacji,znaleziono papugę chorą na ptasią grypę w Anglii,która została przywieziona z Ameryki Południowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy ktos zna kogos kto nie wstawia pisklat?

bo wylegarnie i mieszalnie trabia ze wielu odmawia pisklat- a to tylko ich polityka zeby "ci cwani" wstawiali bo potem kurczaka nie bedzie. dbaja o swoj biznes. wszystkim hodowcom-POWODZENIA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czytam to co jest na tym forum od niedawna i powiem jedno jesteście pojeb..i .
hjgfgf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wyluzujcie!!! Dajcie sobie już spokój!!! Cena dociska nas tak mocno, że niektórym puszczają nerwy. Rozumiem nerwy, bo sam mam pełne gacie, ale nie dokuczajcie sobie wzajemnie!!!

Czytaliście na WP o nowym ognisku grypy? Ludzie przestają się przejmować tymi sensacjami. Czytajcie sami http://www.wp.pl/r/2I1157

Pozdrawiam.

masz racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czytam to co jest na tym forum od niedawna i powiem jedno jesteście pojeb..i .
hjgfgf

 

Oto kolejny , który ma problemy z pismem i mową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
czy ktos zna kogos kto nie wstawia pisklat?

bo wylegarnie i mieszalnie trabia ze wielu odmawia pisklat- a to tylko ich polityka zeby "ci cwani" wstawiali bo potem kurczaka nie bedzie. dbaja o swoj biznes. wszystkim hodowcom-POWODZENIA!

hama bis naciska na stawienia bo zamknal im sie rynek rosyjski zmuszaja do brania pisklat a ceny nie chca obnizyc. po ile teraz piskleta u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
czy ktos zna kogos kto nie wstawia pisklat?

bo wylegarnie i mieszalnie trabia ze wielu odmawia pisklat- a to tylko ich polityka zeby "ci cwani" wstawiali bo potem kurczaka nie bedzie. dbaja o swoj biznes. wszystkim hodowcom-POWODZENIA!

hama bis naciska na stawienia bo zamknal im sie rynek rosyjski zmuszaja do brania pisklat a ceny nie chca obnizyc. po ile teraz piskleta u was?

 

pisklęta w pomorskim, w rejonie Kościerzyna, kosztują 1,10 zł brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...