Skocz do zawartości
Gość Jajo

Ceny brojlera i jaj wylęgowych tylko dla hodowców

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ja też miałem 4 obiekty po 1500m i wybudowałem jeszcze dwa (obsadzam 9 grudnia,choć miałem obsadzać na początku listopada ale jak większość przesunąłem wstawienie do przodu bo strach było ryzykować)i mam twoje teorie w pupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja też miałem 4 obiekty po 1500m i wybudowałem jeszcze dwa (obsadzam 9 grudnia,choć miałem obsadzać na początku listopada ale jak większość przesunąłem wstawienie do przodu bo strach było ryzykować)i mam twoje teorie w pupie
Nie boisz się że takich mądrali jak Ty jest więcej i też obsadzają 9 grudnia i znowu będzie górka żywca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no i bardzo dobze ze macie coraz wiecej kurników ja tez mam wiecej a zarabiam coraz mniej jak mialem dziesiec lat temu 18000 szt to zarabialem wiecej niz teraz na 120000 szt.narobilem sie i gówno z tego mam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na Wirtualnej Polsce jest artykuł o dwóch nowych przypadkach zgonów na ptasią grypę.Pisze tam,że u dwóch osób po zjedzeniu kaczki i jajka wystąpiły objawy podobne do ptasiej grypy i te osoby zmarły.Nawet nie wiadomo czy to była ptasia grypa ale tekst jest napisany w taki sposób,że internauci już zadają pytania czy można się zarazić jedząc mięso,bo jedni mówią ,że nie a tu się okazuje ,że być może można.Próbowałem napisać żeby nie wypisywali takich rzeczy bo nawet nie wiadomo czy chodzi o ptasią grypę,ale mój post si ukazał!!!!Napisałem drugi również się nie ukazał!!Parę takich artykółów i ludzie wogóle przestaną kupować mi[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzwonili z paszarni czy nie chce paszy obniżka ceny o 40 zł bo nikt nie wkłada teraz kurczka co niby w zaufaniu powiedział mi przedstawiciel wytwórni i nie mają komu sprzedać.Grower wychodzi 740 zł brutto z dostawą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie,ja też miałem wstawiać w nadchodzącym tygodniu i przestawiłem o miesiąc do przodu.Chyba faktycznie 4zł będzie na święta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobrze byłoby, gdyby cena skoczyła na 4 zł przed świętami. Może tak będzie, ale z mojej perspektywy, wygląda że wstawienia teraz są mniej więcej takie same jak w ubiegłym roku o tym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

stefan slowo mniej wiecej w drobiu to duza roznica. wystarczy ze przez 2 dni zabraknie 100 t miesa w skali regionu powiedzmy (a to raptem 2 kurniki) a cena idzie jak szalona w gore patrz pierwsza dekada maja. z drugiej strony zobacz. dwa tygodnie temu rynek stanal przez tylko dwa dni. i co mamy? cena tuszki na dzis 3,35 czyli zywiec 2 netto max. dlatego popatrz na swoj terminarz nakladow i bedziesz widzial gdzie cena bedzie a gdzie nie. bo tam gdzie jest ponizej sredniej z roku ubieglego tam bedzie. i tylko tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dzwonili z paszarni czy nie chce paszy obniżka ceny o 40 zł bo nikt nie wkłada teraz kurczka co niby w zaufaniu powiedział mi przedstawiciel wytwórni i nie mają komu sprzedać.Grower wychodzi 740 zł brutto z dostawą
MOŻESZ PODAĆ NAZWĘ PASZARNI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cena tuszki 3.35?Dobrze to sprawdż ,żadna ubojnia nie sprzedaje poniżej 3.60,to tylko ściema dla hodwców ,nie ma nigdzie takiej ceny.Nawet czesi i słowacy biorą teraz kurczaka o cenie nie napisze bo byś się zdziwił.Teraz to złote żniwa dla ubojni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napisałem mniej więcej, bo w tym roku wypadły w tym okresie inne kurniki (np. 17 zamiast 19, 32 zamiast 28) i stąd różnica. Z drugiej strony, w najbliższym okresie będę produkował tylko mniej i dużo mniej, bo 30% zaplecza w tych dniach idzie do rzeźni. Nie robię z tego problemu, zastanawiam się tylko, czy to ograniczenie do czegoś doprowadzi. Nie mam złudzeń, że moje ograniczenie ma jakiś istotny wpływ na rynek krajowy, ale jeśli tak jak ja postąpiło kilka firm to w skali kraju, w perspektywie podaż żywca będzie mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tuszka w hurcie 3.50 netto a nie 3.30 netto i to 3.50 netto to najniższa cena z ubojni.Jacy wy jesteście trudni,zadzwoń jeden z drugim do ubojni że chcesz 100klatek towaru jaka cena to się przekonacie.I jeszcze jedno doświadczenie zróbcie.Idzcie do sklepu,zagadajcie sprzedawców jak się sprzedaje kurczak ,to wam powiedzą,że odkąd cena spadła to kurczaki idą jak woda,codziennie muszą dostarczać swieży towar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tuszka w hurcie 3.50 netto a nie 3.30 netto i to 3.50 netto to najniższa cena z ubojni.Jacy wy jesteście trudni,zadzwoń jeden z drugim do ubojni że chcesz 100klatek towaru jaka cena to się przekonacie.I jeszcze jedno doświadczenie zróbcie.Idzcie do sklepu,zagadajcie sprzedawców jak się sprzedaje kurczak ,to wam powiedzą,że odkąd cena spadła to kurczaki idą jak woda,codziennie muszą dostarczać swieży towar

 

Co ty mozesz wiedzieć , Mam ci przedstawic FAKTURE ?? skąd sie biorą tacy ludzie , mowisz 3,5netto to ty ustalasz te ceny ?? jak pisze ze kupuje po 3,35 to po tyle kupuje ! , fakt sprzedaje sie bardzo dobrze , nawet zaczyna brakować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tuszka w hurcie 3.50 netto a nie 3.30 netto i to 3.50 netto to najniższa cena z ubojni.Jacy wy jesteście trudni,zadzwoń jeden z drugim do ubojni że chcesz 100klatek towaru jaka cena to się przekonacie.I jeszcze jedno doświadczenie zróbcie.Idzcie do sklepu,zagadajcie sprzedawców jak się sprzedaje kurczak ,to wam powiedzą,że odkąd cena spadła to kurczaki idą jak woda,codziennie muszą dostarczać swieży towar

 

Co ty mozesz wiedzieć , Mam ci przedstawic FAKTURE ?? skąd sie biorą tacy ludzie , mowisz 3,5netto to ty ustalasz te ceny ?? jak pisze ze kupuje po 3,35 to po tyle kupuje ! , fakt sprzedaje sie bardzo dobrze , nawet zaczyna brakować

 

No się ciesz pało , że masz jeszcze duże przebicie bo to kuż tylko kwestia dni kiedy cena będzie wyższa!!! A ten skrót HGW wiesz jak odczytałem??? H.U.J - G.Ó.W.N.I.A.N.Y - W.A.Ł.

Ciesz się więc WALE z nieszczęścia hodowców bo widzę , że sprawia ci to satysfakcję . Właśnie!!!! Skąd się takie WAŁY biorą?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"Pokazać ci fakturę"?Stary numer ubojni,bardzo stary ale tu nie masz doczynienia z idiotami więc tą fakture sobie wsadz w d... ,faktur to ja mam całą szafę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo.. widze ze odezwala ssię ta wiejska "inti#$ligencja"

wyobraz sobie kolego ze wasza sytuacja nie bardzo mnie interesuje i nie zalezy mi na waszej szkodzie , ja zawsze swoje zarobie > taka jest prawda , ale powiem sczerze ze przy takich wypowiedziach jak te dwie ponyzej chyba sie to zmieni, poza obrazaniem innych i narzekaniem na swol los nie potraficie niczego , nie jestem zadnym ubojnikiem tylko zwyklym handlowcem mam kilka punktow w ktorych sprzedaje wasz towar! i za to ze podalem wam cene faktyczna zostalem objechany z gory na dol, poprostu BYDŁO! , trafilem tu przez przypadek bo interesuje mnie ta branża , no ale zmykam stąd, poprostu poziom mi nie odpowiada

Pozdrawiam tchorzliwych ANONIMOWYCH GOŚCI !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

oooo.. widze ze odezwala ssię ta wiejska "inti#$ligencja"

wyobraz sobie kolego ze wasza sytuacja nie bardzo mnie interesuje i nie zalezy mi na waszej szkodzie , ja zawsze swoje zarobie > taka jest prawda , ale powiem sczerze ze przy takich wypowiedziach jak te dwie ponyzej chyba sie to zmieni, poza obrazaniem innych i narzekaniem na swol los nie potraficie niczego , nie jestem zadnym ubojnikiem tylko zwyklym handlowcem mam kilka punktow w ktorych sprzedaje wasz towar! i za to ze podalem wam cene faktyczna zostalem objechany z gory na dol, poprostu BYDŁO! , trafilem tu przez przypadek bo interesuje mnie ta branża , no ale zmykam stąd, poprostu poziom mi nie odpowiada

Pozdrawiam tchorzliwych ANONIMOWYCH GOŚCI !

Koło handlowca to ty nawet HGW nie stałeś więc nie obrażaj handlowców!!! Ty jesteś po prostu zwykły , zasmarkany handlarzyna , któremu się wydaje , że pozjadał wszystkie rozumy . Co do animowości i poziomu dyskusji : anonimowy ty rownież jesteś bo niby to HGW to co ma być? A ja mogę się podpisywać "Matka Teresa" i co mam uważać się za ujawnionego??? Poziom dyskusji natomiast jest taki jaki tworzą dyskutanci . Fakt , że ten tutaj jest tragiczny Zawsze mówilem , że większość drobiarzy uważa się za elitę rolnictwa . Dla mnie to kuriozum!!! Brak podstawowej wiedzy na temat gospodarki , brak umiejętności planowania i racjonalnie prowadzonej hodowli drobi , nawet nie potrafią dokładnie wyliczyć swoich kosztów produkcyjnych , a już coś takiego jak amortyzacja to dla nich abstrakcja , poziom ortograficzno-stylistyczny wypowiedzi to szkoła podstawowa , arogancja , buta i zwykła sodówa we łbach bo akurat zarobiłem parę groszy to wszystko ce(słowo zostało usunięte)e właśnie większość z drobiarskiej branży . Jaki ma więc być tutaj poziom???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy tutaj już nikt nie pisze o cenach żywca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie bo nikt nie chce sie dolowac. moze nie w tym ale w nastepnym pojda w koncu w gore bo ruch naprawde jest i to bardzo ladny. ale niestety cena jak zaczarowana stoi. ubojnie boja sie podniesc bo hurtownia nie kupi a hurtownia nie podnosci bo nie musi. hodowcy boja sie postawic ubojni bo jak nie wezma to i kolo sie zamyka. ktos pisal o tym ze ubojnie inwestja we wlasne fermy. niestety ale jest taki trend. z tych najwiekszych to konspol, stoklosa, cedrob (podobno oglosili haslo 50 kurnikow na 50 lecie zakladu a brakuje juz im tylko kilku), troche drosed ale tez mniejsze ubojnie to robia. no coz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spróbujcie załatwić pisklęta na pierwszą połowę grudnia.Drobiarze to debile,przesuneli się wszyscy o miesiąc i wkładają szturmem między 5 a 20 grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...