Skocz do zawartości
Gość Jajo

Ceny brojlera i jaj wylęgowych tylko dla hodowców

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ubojnie jak ubojnie , ale handel !!! Jest jeszcze trochę ptaka zamrozonego , którego można wykorzystać więc jest i alternatywa dla handlu. Dlatego cena za żywiec tak mozolnie się pnie . Ale zawsze chociaż poziom jakiejś zyskowności to 2,70-2,80!!! Musi zabraknąć żeby cena zdecydowanie wzrosła . Albo kategoryczne VETO hodowców . Jest to realne ponieważ żywca nie ma za dużo więc jak jeden z drugim się postawi to i cena będzie!!! Tylko gdzie znaleźć jednego i drugiego Z tego wniosek , że hodowca nie chce zarobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Myśle,że mrożonka wyjdzie dopiero na święta,jak będą braki w żywcu,bo jak ktoś tu kilka razy już pisał na święta będzie mało kurczaka,natomiast wstawienia będą w okolicy 15 grudnia robione i wyjdą kury po 15 stycznia,i wtedy 2zł przy tej ilości która się wtedy zapowiada.Ale cóż to już problem tych ktorzy się przesuneli i wstawiają w połowie grudnia.Ja tam się nie wystraszyłem i wstawiłem na święta i jestem pewien że poniżej 3zł nie będzie na pewno,a śmiem twierdzić że grubo powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W czwartek odstawiałem kurczaki w okolice Wolsztyna i cena wynosiła 2,20 netto. W tym samym dniu częsc poszła do ubojni w okolicach Szamotuł i tam płacili (od środy) 2,40 netto. Ostatni transport poszedł w sobotę - w rejon Szamotuł po 2,40 i nic nie słychac o jakichkolwiek ruchach cen skupu kurczaków.

Pozdro dla hodowców

CIESZYSZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO 2,20 NETTO POZDRAWIASZ HODOWCÓW Z TAKIM UŚMIECHEM PEWNIE DUŻO ZAROBIŁA UBOJNIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zawsze mógł dostać 2,00 2,20 to 10tys. złotych mniej strat do jednego kurnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest poprostu niesamowite jak te ubojnie robią w wała hodowców.Nie chce pisać zmyślonych rzeczy czy pisać wyższych cen na forum bo np.sam sprzedaje ,ale na litość cena 2.20 netto to już przeszlość ,nikt tyle nie płaci.Zrozumiem 2.60 brutto ale nie 2.35brutto!Po co ty się godzisz na takie ceny?!Oni zarabiająna tobie krocie!Przecież kurczak podrożał w całym kraju w hurcie i będzie drożał nadal bo ptasiej grypy nie ma i ludzie już wiedzą ,że panika była przesadzona.

Też się wkur... na cenę jaką dostałem od ubojni "Brychcy" i czytając o cenach 2,60-2,80 tymbardziej szlak mnie trafia. Ale jeśli pracuje się tylko na umowach i wstawienia są co 7,5-8 tygodni to nie ma zbyt wielkiego pola manewru. Do tego okolice Wolsztyna i Szamotuł są "zagłębiem kurczaka" w związku z tym ubojnie nie mają potrzeby podnosic cen ze względu na dużą podarz żywca. Nie biadole tak jak niektórzy i nie płaczę, bo w niczym mi to nie pomorze. Taka jest specyfika tego regionu i jak komuś to nie odpowiada to może zwinąc interes i zając się czymś innym.Mam w tym roku do sprzedania jeszcze jeden cykl ze wszystkich kurników i planuję odrobic straty. Czy to się uda?... zobaczymy...ale jestem optymistą.

P.S.

Mam prośbę do kolegów hodowców. Pisząc o cenach, piszcie o jakim regionie Polski myślicie ( bo nie wszyscy to robią), albo wprost jaka ubojnia płaci określoną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

JAK PŁACĄ UBOJNIE DZISIAJ NA DOLNYM ŚLĄSKU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podobno łódzkie nie więcej niż 2.40 netto. Płaczą, że słabo idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie jak płaci szanowny pan langner, teraz ma wymówkę blokada granicy rosyjskiej zresztą jak inni,ciekawe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w-mazury 2,4 2,5 netto zle ruch jest wiec moze byc wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
a właśnie jak płaci szanowny pan langner, teraz ma wymówkę blokada granicy rosyjskiej zresztą jak inni,ciekawe???
Płaci najniżej na tym terenie ze wszyskich ubojni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Podobno łódzkie nie więcej niż 2.40 netto. Płaczą, że słabo idzie.

bo idzie słabo !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

komu idzie slabo temu idzie slabo, mnie idzie dobrze!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jest zbyt i jest zainteresowanie na zachodzie polskim drobiem więc niech nikt nie pieprzy że niema jak podnieść żywca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaka cena na jutro warm-maz. i Kaszuby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na razie jest ,50 netto , ale czy wszyscy tak placą to nie wiem . Raczej już tak . Co ciekawe dzwonią i chcą przyspieszać zdejmowanie . To znak , ża zaczyna brakować wieć jest szansa na kolejne podwyżki , które w końcu dadzą jakiś chociaż minimalny zysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

oczywiście miało być 2,50 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakie ceny w innych regionach polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dolny śląsk 2,5 netto ceny powinny iść w góre kończą się zapasy kurczaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kury dużo więc pierwsza połowa grudnia mase obsad do tego jescze ci co się przesunęli z obawy przed ptasią grypą,też obsadzaja około połowy grudnia.Wieć ten kto pisał ,że po 15 stycznia będzie 2zl mógł mieć racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kury dużo więc pierwsza połowa grudnia mase obsad do tego jescze ci co się przesunęli z obawy przed ptasią grypą,też obsadzaja około połowy grudnia.Wieć ten kto pisał ,że po 15 stycznia będzie 2zl mógł mieć racje
w końcu kiedy tej kury dużo teraz czy w styczniu dlatego że w grudniu obsadzają to teraz jest nadmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ci co teraz sprzedaja i w ciągu 2 najblizszych tygoni obsadzają w oklicach 10grudnia plus minus parę dni.Do tego dojdą obsady tych ktorzy przesuneli się na okolice 10grudnia z początku listopada w obawie przed ptasią grypą (trzech moich znajomych tak zrobiło ,coć im odradzałem, ale cóż, hodowcy to bardzo mądrzy ludzie).Tak,że po 15 stycznia będzie totalny wysyp i w konsekwencji wiadomo co.Kumasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W poniedziałek zdejmuję kurczaka. Proponują mi cenę 2,40 netto. Trochę jestem wnerwiony, bo niżej niż 2,50 netto to już chyba nikt nie płaci. Podobno na Kaszubach po cichu dają 2,60. W marketach tuszka po 4,70/kg., a ubojnie płaczą że więcej nie dostają niż 3,20-3,30 w dużym hurcie. Czepią grubą kasę przez cały rok, a nam dadzą zarobić raz na dwa lata. Pod Poznaniem powstaje ubojnia, będą szukać dostawców kurcząt. Może jak trochę ludzi do nich przejdzie, to nasi odbiorcy też zmiękną. Moce przerobowe mają mieć potężne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak dostają 3,20-,3,30 w duzym hurcie to znaczy , że sporo dokładają!!! BAJKI!!! Kaszyby 2,50 netto - pewne i wiem , że już szukają!!!!! Sami dzwonią więc naprawdę zaczyna brakować. 1000% daję , że z dnia na dzień cena będzie wyższa!!! Co ciekawe zaczyna się to o czym wielokrotnie pisałem . Sklepy na gwałt teraz obniżyły ceny kurczaka i jest płacz , że więcej nie mogą zapłacić . STARA ZAGRYWKA!!!! Słupski real dzisiaj ma ptaszka po 3,99!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeszcze wczoraj był po 5,49 Ciekawe co???? Bardzo ładnie wiązany skurką tak ja brazylijski!!! I nie jest duży . Co to za towar? Kto to wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam 150 tys kurczaka na 15 grudnia .Duzo obsady jest na polowe grudnia z mojego terenu czyli wilkop.zobaczymy jakam cena bedzie.?????a handluje z banda trojga!!!!!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...