Skocz do zawartości
Gość Jajo

Ceny brojlera i jaj wylęgowych tylko dla hodowców

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Brychcy to, Brychcy tamto.Oni przynajmniej wiedzą co to hodowla.Macie problemy z ceną żywca?Oni pewnie też.
... podpisałeś się " OBIEKTYWNY " - ja bym powiedział - liżący dupę Brychcym ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Właśnie u mnie są przetrzymane kury durniu!!Wylewa mi się z kurników nawet nie wiem jaka waga ale napewno zaje.b.i.s.t.a i nie sprzedaje,bo powiedziałem gnojom ,że za darmo nie sprzedam,choćbym miał w.y.p.i.e.r.d.o.l.i.ć do utylizacji (słowo zostało usunięte) to w.y.p.i.e.r.d.o.l.e ale darmo nie sprzedam.Jak długo wytrzymam nie wiem, ale powiedziałem p.i.e.r.d.o.l.e. was wszystkich

No to my som kumple po przezwisku Tak trzymać jestem z Toba!!! Gdyby wszyscy tak to nie było by 2,30 czy 2,40!!! Ale to też zależy od regionu Polski . Generalnie nie ma ptaków przetrzymanych i mam tu na myśli Kaszuby , Wielkopolska , Warmia i Mazury . Co dalej to nie wiem , ale z komentarzy na ppr nie wynika ,żeby dzieś było FULL .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie,czego sie ofiary losu boicie?? 2zł już nie będzie,ptasiej grypy nie ma więc to gra ubojni i handlu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No właśnie,czego sie ofiary losu boicie?? 2zł już nie będzie,ptasiej grypy nie ma więc to gra ubojni i handlu

DOKLADNIE TAK JEST , ale przekonać do tego hodowców to dopiero będzie SZTUKA . Oni po prostu LUBIĄ dokładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Popytajcie się swoich ubojni po ile sprzedają tuszkę!!! Powiem Wam tylko tyle , że na samej tuszce na 1kilogramie zarabiają minimum 40gr . Przy uboju np. 30tys. sztuk na dobe policzcie sobie jakie to są pieniądze . A MY (słowo zostało usunięte) DOKŁADAMY . . .....

HODOWCO !!!! Nie sprzedawaj poniżej 2,70 PLN . Ubojnia może Ci spokojnie dać taką cenę tylko jak się ostro nie upominasz to dlaczego ma zaplacić więcej??? Nikt sobie nie odejmie żebu dać innemu pomimo , że MOŻE .

Hodowcy!!!! Jak mam k.u.r.w.a do Was dotrzeć żebyście w końcu otworzyli te swoje zaropiałe ślepia i trzeźwo spojrzeli na świat!!!To jakaś paranoja , że producent dzwoni do handlarza i łaskawie pyta ile ten raczy mu zaplacić???? Kto do jasnej ciasnej produkuje te ptaki hodowca czy ubojnia , a może (słowo zostało wykasowane) handlarz??? I to teraz kiedy podaż nie przewyższa popytu . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Brychcy to, Brychcy tamto.Oni przynajmniej wiedzą co to hodowla.Macie problemy z ceną żywca?Oni pewnie też.
... podpisałeś się " OBIEKTYWNY " - ja bym powiedział - liżący dupę Brychcym ! ! !
A może liżeśż własną zamiast po męsku wziąć się do roboty.Jeszcze trochę poblużnij a cena żywca sama podskoczy.Pokrzycz,poszczekaj,będzie lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaka cena w łódzkim na dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Popytajcie się swoich ubojni po ile sprzedają tuszkę!!! Powiem Wam tylko tyle , że na samej tuszce na 1kilogramie zarabiają minimum 40gr . Przy uboju np. 30tys. sztuk na dobe policzcie sobie jakie to są pieniądze . A MY (słowo zostało usunięte) DOKŁADAMY . . .....

HODOWCO !!!! Nie sprzedawaj poniżej 2,70 PLN . Ubojnia może Ci spokojnie dać taką cenę tylko jak się ostro nie upominasz to dlaczego ma zaplacić więcej??? Nikt sobie nie odejmie żebu dać innemu pomimo , że MOŻE .

Hodowcy!!!! Jak mam k.u.r.w.a do Was dotrzeć żebyście w końcu otworzyli te swoje zaropiałe ślepia i trzeźwo spojrzeli na świat!!!To jakaś paranoja , że producent dzwoni do handlarza i łaskawie pyta ile ten raczy mu zaplacić???? Kto do jasnej ciasnej produkuje te ptaki hodowca czy ubojnia , a może (słowo zostało wykasowane) handlarz??? I to teraz kiedy podaż nie przewyższa popytu . .[/quote ZADAJESZ PYTANIE JAK MASZ DO NAS MÓWIĆ. NO CHYBA NIE TAK JAK MÓWISZ . CHCIAŁBYŚ ŻEBY DO CIEBIE TAK MÓWIONO? WYLICZANIE ZYSKÓW UBOJNIOM WCALE NIE DOPROWADZI DO PODWYŻKI CEN CHODZI OTO ZEBYŚMY MY TEŻ ZARABIAL I OTRZYMYWALI ZAPŁAE ZA NASZĄ PRACE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakie ceny wmałopolsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Popytajcie się swoich ubojni po ile sprzedają tuszkę!!! Powiem Wam tylko tyle , że na samej tuszce na 1kilogramie zarabiają minimum 40gr . Przy uboju np. 30tys. sztuk na dobe policzcie sobie jakie to są pieniądze . A MY (słowo zostało usunięte) DOKŁADAMY . . .....

HODOWCO !!!! Nie sprzedawaj poniżej 2,70 PLN . Ubojnia może Ci spokojnie dać taką cenę tylko jak się ostro nie upominasz to dlaczego ma zaplacić więcej??? Nikt sobie nie odejmie żebu dać innemu pomimo , że MOŻE .

Hodowcy!!!! Jak mam k.u.r.w.a do Was dotrzeć żebyście w końcu otworzyli te swoje zaropiałe ślepia i trzeźwo spojrzeli na świat!!!To jakaś paranoja , że producent dzwoni do handlarza i łaskawie pyta ile ten raczy mu zaplacić???? Kto do jasnej ciasnej produkuje te ptaki hodowca czy ubojnia , a może (słowo zostało wykasowane) handlarz??? I to teraz kiedy podaż nie przewyższa popytu . .[/quote ZADAJESZ PYTANIE JAK MASZ DO NAS MÓWIĆ. NO CHYBA NIE TAK JAK MÓWISZ . CHCIAŁBYŚ ŻEBY DO CIEBIE TAK MÓWIONO? WYLICZANIE ZYSKÓW UBOJNIOM WCALE NIE DOPROWADZI DO PODWYŻKI

CEN CHODZI OTO ZEBYŚMY MY TEŻ ZARABIAL I OTRZYMYWALI ZAPŁAE

ZA NASZĄ PRACE

Nigdy nie wylicząłem zysków ubojniom i nigdy nikomu do portfela nie zaglądałem , ale teraz kiedy z premedytacją po chamsku , naszym kosztem bardzo dobrze zarabiają po prostu nie zdierżyłem . Kiedy handel ma jakąś kontrabandę czyli alternatywe dla naszej produicji to jeszcze niskie ceny potrafię zrozumieć . Ale teraz kiedy spokojnie żywiec może też nam dawać zarobić , a oni nie chcą podnieść ceny BO NIE szlag mnei trafia!!! Nieczh WSZYSCY hoidowcy w Polsce powiedzą dzisiaj NIE DAMY TANIEJ JAK 2,80 NETTO to od jutra mamy 2,80 netto . Tylko zmobilizować hodowców i zmusić , żeby w końcu zadbali o swój portfel jest prawie niemożliwe . Wystarczy , że ubojnia zadzwoni i powie : stary chyba od jutra 10 - 20 groszy obniżymy bo coś słabo idzie więc daj jeszcze dzisiaj po 2,50 - i tak się dzieje. Ubojnia może nagadać bzdur , a hodowca to łyka .

A tak na marginesie możesz też do mnie mówic jak Ci się podoba . Mnie nie obrazisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Warmińsko-mazurskie. w zeszłym tygodniu 2.5 netto, wczoraj i dzisiaj 2.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wystarczy ,że bije 15tys sztuk i zarabia na czysto 30gr to jest 4500zł dziennie!!zarobku na czysto!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W nocy ładowałem auto 4tys sztuk.To ubojnia która bije 2 takie auta na dobę.W sytuacjach duzego ruchu biją 3 takie auta.Jak umawiałem się z właścicielem to płakał jak to nie idzie,że muszę opuścić 5gr bo nie ma komu sprzedać itp.W nocy podczas załadunku kierowca pyta czy go załaduje w 2 godz bo biją dziś 3auta!! i musi się wyrobić z następnym kursem!!Czyli ktoś tu chyba nas robi w wała jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Juz kiedys pisalem ze budujecie lub modernizujecie ubojnie tylko ze nie swoje, kiedy bylo dostosowanie do wymogów unii europejskiej teraz fundujecie ubojniom BMW Mercedesy chaty po 600m kw super wczasy dziwki itp itd Dobry hodowca dobry Pan go poglaszcze tak tak.................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Coś w tym wszystkim jest bo zwroćcie uwagę:2-3dni gorszy ruch i natychmiast spada cena o 20-30gr,ale tego spadku nie wymuszają klienci którzy kupują w sklepach towar!Cena w sklepach pozostaje jeszcze długo nie zmieniona.A śmiem twierdzić że jak spada kurczak z 3.50 na 2.50 to cena po tygodniu czy więcej w sklepach się obniża,ale jak spada z niskiego poziomu np 2.80 na 2.50 to w sklepach zostaje taka jaka była,bo ruch w slepach nie wzrośnie przez to że kurczak będzie kosztował np 4.50 zamiast 4.80.Więc taki czas jak teraz to złote żniwa dla ubojni i hurtowni.Jak coś się nie sprzedaje to obojętne czy to kura czy telewizor czy coś zupelnie innego to obniża się cenę,to normalne zjawisko w gospodarce rynkowej ,ale dzieje się tak wtedy jak klient nie chce kupić bo jest za drogo,a tutaj takiej sytuacji nie ma!Klient w sklepie nie wymusza takiej ceny bo i tak kurczak jest tani!Wymuszają cenę ubojnie i hurtownie czyli pośrednicy i to dlatego ,że wiedzą ,że z hodowców można robić głupków!Pomy[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I to jest właśnie (słowo zostało usunięte)stwo,bo jak powiedziałem nie wzrośnie ruch w sklepach ani o jotę jak kurczak spadnie z np 4.80 na 4.50 ani odwrotnie nie oslabi się ruch jak kurczak wzrośnie z 4.50 do 4.80 czy z 5.50 na 5.80 bo to cały czas niskie ceny i takich różnić konsumenci nawet nie zauważają!!!A dla nas to być albo nie byc!!!Zgodzę się ,że jeśli teraz żywiec skoczyłby na 4zł a cena w sklepach na grubo ponad 7zł to wtedy można by mówić ,że ruch się zmniejszył bo kurczak bardzo drogi.Ale teraz nie ma tym mowy.Nie istnieją według mnie przesłanki dla ceny np 2.50 brutto jaką niektórzy płacą bo nabywca czyli klient w sklepie takiej ceny nie wymusza!!!!Przy cenie 2.80 ruch na sklepach będzie identyczny bo nikt nawet nie zwróci uwagi na różniće w sklepie 20-30gr bo to i tak najtańsze mięso!!Jest to według mnie jasny dowód na to ,że robi się z hodowców debili,samemu zarabiając krocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja nie sprzedaje poniżej 2.60 nic.Jak ktoś płaci mniej to mówię dziekuje.Sprzedaje pomału ,wybieram cały czas największe kury żeby potem nie zostać z wielkimi i pomalutku sprzedaje.Pasze osłabiam pszenicą bo znacznie poniżej 300ł można kupić.I jedno spostrzeżenie-najwięce mam klientów tych którym odmawiam po 2.50!Następnego dnia lub za 2dni jak się nie odzywam mam telefon z tą samą bajką zawsze ,że akurat ma małe kury i potrzebował by większej auto i za taką większą może trocię więcej dać bo potrzebuje na rozbiór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

HODOWCY, od jutra wstrzmujemy sprzedaż poniżej 2,65zł netto,cena 2,30 t.j. zmowa średnich zakładów ubojowych,które w umowie nie mają zapisanej ceny minimalnej.Duże zakłady ubojowe takie jak n.p. Droset Opole nie płacą mniej jak 2,65zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
HODOWCY, od jutra wstrzmujemy sprzedaż poniżej 2,65zł netto,cena 2,30 t.j. zmowa średnich zakładów ubojowych,które w umowie nie mają zapisanej ceny minimalnej.Duże zakłady ubojowe takie jak n.p. Droset Opole nie płacą mniej jak 2,65zł

JEŚLI NIE WSTRZYMAMY DOSTAW DO UBOJNI DALEJ BĘDĄ ROBLI ZNAMI CO CHCIELI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak to się dzieje, że średnie i małe ubojnie mają kurczaka po 2,50 brutto ? Kto dla nich dzisiaj wstawia przy takiej cenie żywca ?

 

HODOWCY, od jutra wstrzmujemy sprzedaż poniżej 2,65zł netto,cena 2,30 t.j. zmowa średnich zakładów ubojowych,które w umowie nie mają zapisanej ceny minimalnej.Duże zakłady ubojowe takie jak n.p. Droset Opole nie płacą mniej jak 2,65zł

JEŚLI NIE WSTRZYMAMY DOSTAW DO UBOJNI DALEJ BĘDĄ ROBLI ZNAMI CO CHCIELI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to jutro się okaże jaką siłą są hodowcy,czy są zdolni przeciwstawić się tej zmowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No to jutro się okaże jaką siłą są hodowcy,czy są zdolni przeciwstawić się tej zmowie.

 

Ja , czyli ten , który zawsze wyzywa , przeklina , obrzuca innch inwektywami w końcu jestem usatysfakcjonowany , że zaczynacie pisać i mówić o tym o czym ja grzmię od wielu tygodni!!!

Zacznijmy sznować siebie i swoją pracę . Uważam , że nawet 2,65 netto to jest draństwo , ale na początek może być . Wh mnie minimalna cena dla hodowcy to 2,80 NETTO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ta cena gwarantuje , że jutro mam na chleb i splatę zobowiązań!!! Nie mówię o luksusach tylko o bardzo podstawowych rzeczach związanych z produkcją drobiarską!

Jezu!!! Jakby to było dobrze gdyby wszyscy w Polsce od jutra żądali minimum 2,7-2,80!!! Może kiedyś dożyję takiej konsolidacji drobiarzy . A wiecie jaki bu się zrobił raban w ubojniach? Po jakimś czasie każda by chciała podpisać umowę z hodowcą NA KONKRETNĄ CENĘ!!!! bo by się bali kolejnych porozumień cenowych hodoców i tego , że np. od jutra cała drobiarska Polska zawoła np. 3,20!!! Oj . ja tak chcę!!! Chcę zobaczyć ich czyli ubojowiczów , miny kiedy muszą prosić hodowców o zawieranie umów z konkretną ceną !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ktoś wcześniej pisał o planowaniu produkcji, że ona jest najważniejsza. To jest prawda bez niej trudno pracować, ale trzeba pamiętać, że ubojnie są ostatnie, którym na tym zależy. Wiadomo, że im jest na ręke jak największa podaż żywca. Jestem przekonany, że wcale nie ma żadnej nadwyżki na rynku, a spadek ceny to klasyczna zmowa ubojni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No to jutro się okaże jaką siłą są hodowcy,czy są zdolni przeciwstawić się tej zmowie.

jutro cena znowu w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...