Skocz do zawartości
Gość Jajo

Ceny brojlera i jaj wylęgowych tylko dla hodowców

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
To po kiego wała sprzedajesz po tyle?I tak wtopa i tak to zaryzykuj,powiedz nie sprzedaje,najwyżej pomęczysz się trochę z 3 kilową kurą i trudno.Może być ,że stracisz więcej ale moze być też tak jak słyszałem że nie w nadchodzącym tygodniu tylko jeszcze następnym zaczyna się duża dziura na ok 2 tygodnie i cena powinna pójść w góre,a wtedy nawet ponad 3kg będą brać bo to będzie rarytas bo same małe gdzieś tam po trochu będą wyrywać.Pomyśl odsuń sprzedaż z przyszłego tygodnia wogóle i zmów ubojnie na następny tydzień od wtorku od 6grudnia, ryzyk fizyk ale może się opłacać bo podobno zero kury wtedy tak do 15 grudnia.Mnie nawet ubojnia pytała czy bym im od 6 grudnia nie zostawił kury bo podobno ,tak mi powiedzieli nie będą bić przez 1.5 tygodnia bo nie będzie co.Ale niestety nie mogę bo na dziś mam 2.90 wagę

 

 

 

To jest bardzo mozliwe i czekajmy jak telefony beda sie urywac i lizac tylki " a moze ma pan jeszcze troszke kury? , nie ma nic na kurniku? a moze jakis znajomy? przeciez zawsze biore!! Czekamy juz niedlugo sie zacznie!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To prawda z tym brakiem kury po 6 grudnia.Ja już się zabezpieczyłem ale ci którzy tego nie zrobili mogą przestać bić na parę dni z uwagi na brak żywca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
To prawda z tym brakiem kury po 6 grudnia.Ja już się zabezpieczyłem ale ci którzy tego nie zrobili mogą przestać bić na parę dni z uwagi na brak żywca
Czy cena wzrośnie? Jak się jest zabezpieczony w towar to niechętnie podnosi się ceny nawet przy braku żywca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
To prawda z tym brakiem kury po 6 grudnia.Ja już się zabezpieczyłem ale ci którzy tego nie zrobili mogą przestać bić na parę dni z uwagi na brak żywca
Z którego regionu kraju piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
To po kiego wała sprzedajesz po tyle?I tak wtopa i tak to zaryzykuj,powiedz nie sprzedaje,najwyżej pomęczysz się trochę z 3 kilową kurą i trudno.Może być ,że stracisz więcej ale moze być też tak jak słyszałem że nie w nadchodzącym tygodniu tylko jeszcze następnym zaczyna się duża dziura na ok 2 tygodnie i cena powinna pójść w góre,a wtedy nawet ponad 3kg będą brać bo to będzie rarytas bo same małe gdzieś tam po trochu będą wyrywać.Pomyśl odsuń sprzedaż z przyszłego tygodnia wogóle i zmów ubojnie na następny tydzień od wtorku od 6grudnia, ryzyk fizyk ale może się opłacać bo podobno zero kury wtedy tak do 15 grudnia.Mnie nawet ubojnia pytała czy bym im od 6 grudnia nie zostawił kury bo podobno ,tak mi powiedzieli nie będą bić przez 1.5 tygodnia bo nie będzie co.Ale niestety nie mogę bo na dziś mam 2.90 wagę

Jeśli morzesz podaj z którego regionu piszesz.

 

 

 

To jest bardzo mozliwe i czekajmy jak telefony beda sie urywac i lizac tylki " a moze ma pan jeszcze troszke kury? , nie ma nic na kurniku? a moze jakis znajomy? przeciez zawsze biore!! Czekamy juz niedlugo sie zacznie!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Śląsk,Małopolska,ale dotyczy to według mojej oceny wielu regionów kraju.Zabezpieczyłem się ale brakuje mi i tak 3-4 aut a jak znam życie to część hodowców powie że jescze nie urosły,potem się okaże że już nie ma,albo mu się nie wyliczą i jednego auta mi nie da itp.Tak jest przy braku.Ale choćbym miał max zabezpieczenie to i tak muszę podnięść cenę bo jak tego nie zrobie to hodowca sprzeda temu co takiego zabezpieczenia nie ma i ja zostane bez towaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no i bardzo dobrze ,najwyższy czas żeby ktoś dał wam po dupie ,może wam brakować,byleby tak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest w tym ambarasie - Drobimex wydzwania jak oszalały, gotów zabierać kury w 35 dniu - waga mało istotna -hahaha jak doszło do rozmowy za ile mam im tę grzecznośc uczynić to wielka obraza . Wiec czekam cierpliwie dalej na swoje 5 min.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kaza, chcą zdejmować w 35 tyg. bo teraz się grill b.dobrze sprzedaje. Wot i wsjo. Ile płacą a'propo. Jak się w ogóle współpracuje z Drobimexem - inwestują 90 mln w wylęgarnię w Goleniowie i w fermy - to chyba dobrze?

 

Coś jest w tym ambarasie - Drobimex wydzwania jak oszalały, gotów zabierać kury w 35 dniu - waga mało istotna -hahaha jak doszło do rozmowy za ile mam im tę grzecznośc uczynić to wielka obraza . Wiec czekam cierpliwie dalej na swoje 5 min.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co wy tu pieprzycie,ja nie mogę sprzedać kury robią mi łaskę że biorą i ani grosza więcej niz 2,40 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
co wy tu pieprzycie,ja nie mogę sprzedać kury robią mi łaskę że biorą i ani grosza więcej niz 2,40 netto
ILE LAT HODUJESZ KURY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co wy tu pieprzycie,ja nie mogę sprzedać kury robią mi łaskę że biorą i ani grosza więcej niz 2,40 netto
ILE LAT HODUJESZ KURY
a co to ma do rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie to samo 2.40 +vat i łaska wielka ,że wogóle wezmą.Śląsk,Świętokrzyskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wielkopolska południowa 2,4 +vat i straszą że obniżą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprzedam kurę mięsną - 27 tys sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zobaczymy co będzie od 6grudnia!To już niedługo,będą skamleć żeby im dać bo rzeczywiście jak ktoś tu pisał zero kury wtedy taka głęboka dziura na ok 2tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nic już z tego nie wiem ,jestem ciekawy jak uda się mi ten rzut ,zdaje przed świętami ,odrobię straty czy nie? niech to szlag trafi, jestem hodowcą już 30 lat,ale to co wyprawiają z nami to paranoja ,dawniej hodowca to był ktoś a teraz robią z nami co chcą.Gdybym miał z czego utrzymać rodzinę to wypiąłbym na ten interes swoje cztery litery.Zadnego szacunku nie mają dla nas ci dzisiejsi biznesmeni ,robią co chcą te ubojnie ,ciekawe jak się czują ,gdy wiedzą że wzięli kurczaki z zyskiem tylko dla siebie a hodowca liczy straty.Chyba nie mają sumienia i żadnych skrupułów.Może ktoś z nich czyta to forum ,dlaczego tak wykorzystujecie hodowców?Wy nie wiecie jak to jest ,gdy zdajesz piękne ,duże kury za darmo lub dużo poniżej kosztów, na to wszystko żyć się nie chce.

 

MASZ RACJE NIE MAJĄ SUMIENIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i co "twardziele"? Ja od trzech dni wstrzymuję sprzedaż , a Wy? Chcą dać 2,40 i straszą , że jeszcze spadnie! I to jest tak , że jak JEDEN da taniej to zaraz fama idzie w świat i inni też chcą taniej kupić! No i zaczyna się obniżka . Zobaczcie jakiimi s.k.u.r.w.y.s.y.n.a.m.i są ubojowicze. Z poziomu 2,10 do poziomu 2,50 cena szło jakieś dwa tygodnie . Tymczasem wystarczą dwa dni słabszego zejścia i już cena leci 10-20 gr . W takim tempie to za tydzień będzie 1,80!!! Ale tylko dla hodowcy bo w handlu nic się NIE ZMIENI!!!! Ubojnie i handlarze ścierwa po prostu więcej zarobią . Wg mnie za tydzień będą łaskawie 10-20 gr. płacić więcej . NIE SPRZEDAWAJCIE IM ZA TAK MAŁE PIENIĄDZE A ZOBACZYCIE , ŻE PO 2-3 DNIACH SAMI BEDĄ DZWONIĆ Z PROPOZYCJĄ WYŻSZEJ CENY!!!!!! Czy to tak ciężko zrozumieć , że ubojnie mają codzienne koszty , umowy z odbiorcami i MUSZĄ bić . Jak WSZYSCY nie dadzą po 2,40-2,50 to zaplacą 2,60-2,70 . Zrozumcie to w końcu i nie sprzedawajcie!!!! Nie dajcie robić się w WAŁA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hurtownie handlują towarem z Brazylii i Argentyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hurtownie handlują towarem z Brazylii i Argentyny
A skąd masz takie informacje? I z jakiego rejonu Polski piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie mogę powiedzieć skąd ale to Pomorze śląsk i Wielkopolska tyle wiem.Może by warto zainteresować, nie wiem Komisję Europejska albo kogo,napisać pismo z podpisami hodowców ,że Polska wpuszcza lewy towar,może powinni skontrolować granice?Takie pismo napisane np przez związek to parę minut roboty a może ktoś sie zainteresuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W Wielkopolsce ubojnie wydzwaniają i szukają kurczaka na połowę grudnia, a właściwie od 8-10 - czy w innych rejonach można to samo zauważyć.Prosę podawać ceny na ten tydzień,u nas 2,3 - 2.5 netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie mogę powiedzieć skąd ale to Pomorze śląsk i Wielkopolska tyle wiem.Może by warto zainteresować, nie wiem Komisję Europejska albo kogo,napisać pismo z podpisami hodowców ,że Polska wpuszcza lewy towar,może powinni skontrolować granice?Takie pismo napisane np przez związek to parę minut roboty a może ktoś sie zainteresuje.
podaj coś konkretnego - na tej podstawie to możemy sobie tylko pogadać ,a żeby zainteresować kogoś na 'stołku to trzeba KONKRETÓW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzisisaj w nocy będe sprzedawał Śląsk ,Świętokrzyskie 2.50brutto i ani grosza więcej nie dadzą,po ile wy sprzedajecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaka cena na jutro w innych regionach polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...