Skocz do zawartości
Gość Jajo

Ceny brojlera i jaj wylęgowych tylko dla hodowców

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ceny na brojlery w okolicach Szamotuł (Wielkopolskie) kształtują się na poziomie 2,50 zł. Ale znam kilku hodowców którzy mają już 8-mio tygodniowe ptaki i chętnie pozbyliby się ptaków za dowolną cenę.

Jak tak dalej pójdzie to do końca roku będziemy sprzedawac poniżej 2 zł.

I faktycznie jest tak, że wszyscy nadal wstawiają, bo też sprawdzałem w wylęgarniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to mamy wielką niewiadomą. Wstawiać czy nie oto jest pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ktoś pisał o forach internetowych,ale te s.k.u.r.w.y.s.y.n.y nie chcą często zamieszczać uspokajających opinii!!Tzn komentarze nie ukazują się w dyskusjach!!Ale faktycznie wszyscy powinni jako przecież to sprawa tym razem naprawdę wszystkich(jak rzadko która)tzn ubojni ,paszarni,wylęgarni i hodowców.To nie jest sprawa wyłącznie hodowców!!Wszyscy umoczą straszną kasę jak tak dalej pójdzie z paniką

[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chciałem napisać ,że wszyscy powinni się zjednoczyć i coś zrobić,wysłało mi jakoś przed poprawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a gdze były media jak ptasia grypa była w 2003 w holandi . co za debilizm z tą paniką przez media . sam jem będę jadł drób . bo ja go gotuję piekę albo wędzę . nie jem surowego .[ konsumęt . zjadacz kurczaków .]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiem, że z Wielkoposlkiego Związku Hodowców, będzie w nadchodzącym tygodniu spotkanie w tej sprawie. Wywierajcie presję na regionalne struktury aby coś zaczeły zadziałać. Wprawdzie trochę późno, ale lepiej coś niż wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na północy Bułgarii znajdywane są coraz większe ilości padłych ptaków-przed chwilą podawali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy komuś udało się wynegocjować niższą cenę piskląt i paszy w związku z ptasią grypą w Europie. Hodowcy dla których nie jest nastawione jajko do wylęgu mogą jeszcze odwołać wstawienia, a co mogą zrobić hodowcy dla których jajko jest już nastawione, lub pisklaczek już się wyklówa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy bywa tutaj ktoś na tyle władny, żeby wytłumaczyc opinii, że drób znajdujący się na półach sklepów nie jest żadnym zagrożeniem. Że fermy drobiu w Polsce nie są niczym złym, bo trzymają ptaki w zamknięciu.

Największym zagrożeniem są Ci wszyscy którzy mają po kilka lub kilkanaście ptaków które spacerują sobie wokół gospodarstwa i mogą miec stycznośc z dzikim ptactwem będącym nosicielem wirusa.

Weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa o zakazie wypuszczania ptaków na świerze powietrze.W moim rejonie (Szamotulskie), nie widze żadnych zmian. Proponuję wszystkim zainteresowanym dzwonienie i zgłaszanie na Policję lub Straży Miejskiej, przypadków nie stosowania się do zarządzeń odgórnych przez "niedoinformowanych rolników" , którzy prawdopodobnie nie rozumieją powagi sytuacji.

Ciekaw jestem czy ktoś uważa podobnie jak ja? Pozdrawiam hodowców oraz wszystkich doinformowanych o istniejącym zagrożeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Popieram.Dzwonić do powiatowego albo do Straży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A pislęta nałożone?Odmóić,życie jest brutalne.A jak za chwilę kurczak będzie po 1.50 to co wtedy?Wylęgarnia się dołoży?Niech opuszczą na 80gr za pisklaka,nie to nie,sorry ale za duże ryzyko.Tak się chwalą nadal że wszyscy wstawiają bez względu na ptasią grypę,jeszcze w kolejkach stoją,to niech sobie sprzedadzą skoro taki zbyt jest[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A pislęta nałożone?Odmóić,życie jest brutalne.A jak za chwilę kurczak będzie po 1.50 to co wtedy?Wylęgarnia się dołoży?Niech opuszczą na 80gr za pisklaka,nie to nie,sorry ale za duże ryzyko.Tak się chwalą nadal że wszyscy wstawiają bez względu na ptasią grypę,jeszcze w kolejkach stoją,to niech sobie sprzedadzą skoro taki zbyt jest[/url]

I to jest największe kuriozum obecnej sytuacji. Póki co nikt, kompletnie nikt nie sprzeda ci piskląt za 0,8 bo czasami więcej trzeba zapłącić za jajko. Poza tym, hodowcy którzy tak jak ty odmawiają pisklęta nawet nałożone, stanowią ułamek procenta, a ich odmowa przyjmowana jest przez wylęgarnie z wielką radością, bo piskląt i tak brakuje. Ja wcale nie chwalę się, że hodowcy w kolejce czekają za pisklętami, bo to jest chora sytaucja. Ja tylko mówię, jakie są fakty. Na koniec jeszcze jedna uwaga, wydaje mi się, że opowieści hodowców o tym że nie wstawiają należy traktować jako blef. Wszyscy wstawiają, ba liczą że jak powiedzą na forum, że nie, to inni się przestraszą, nie wstawią a blefujący będą kosić kaskę. Z tego wynika, że nie zarobi nikt, bo wszyscy wstawiają. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

--------------------------------------------------------------------------------

 

Czy komuś udało się wynegocjować niższą cenę piskląt i paszy w związku z ptasią grypą w Europie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak myślicie.Czy osoby które wstawiły pisklaka jak była wysoka cena zbytu żywca , płaciły za pisklaka i paszę gotówką, czy teraz też planują wstawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobry znajomy ubojnik(kolega z ławki)który zawsze mówi mi co jest grane,powiedział że już niedługo hodowcy wogóle nie będą pytać o cenę bo problem będzie nie w tym za ile się sprzeda,tylko czy wogóle się sprzeda.On np. jak tak dalej pójdzie zamyka zakład na 2 miesiące i z tego co rozmawia z innymi też biorą taką możliwo[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobry znajomy- ubojnik(kolega z ławki)który zawsze mówi mi co jest grane,powiedział że już niedługo hodowcy wogóle nie będą pytać o cenę bo problem będzie nie w tym za ile się sprzeda,tylko czy wogóle się sprzeda.On np. jak tak dalej pójdzie zamyka zakład na 2 miesiące i z tego co rozmawia z innymi ubojnikami też biorą taką możliwość pod uwagę-idą po prostu na urlop.Może dojść do sytuacji że kury będą miały 8tyg,wagę 2.80 i będzie dylemat co dalej z nimi robić,czy je karmić czy podusić bo sprzedać się nie będzie dało.Jeśli znajdą jednego dzikiego ptaka zarażonego ptasią grypą to taki scenariusz jest niemal pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a wylęgarnie wypuszczą wtedy pisklaki do lasu bo napewno ich nikt nie kupi po 1,18 zł/sz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady , handluje i będe handlował drobiem , a ludzie będą kupować choćby z powodu ceny , jak ktos chce niech zamyka ubojnie , kupie gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bedzie dobrze w Małopolsce brakuje kurczaków:))) może cena bedzie zwyżkowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pozamykac kur.a najpierw dziennikarzy z TVN do sadu ich podac!!!! Ale chickoka zrobili !!! Ludzie czy ktos moze wyjasnic spoleczenstwu ze grypy w Polsce NIE MA !!!! Niech jakis autorytet powie kto i w jaki sposób moze sie zarazic !!? To jest totalna psychoza !!! Przeciez zniszcza ta branze w jeden tydzien a co z ludzmi zatrudnionymi na kurnikach ,mieszalniach itd. Ludzie juz nie kupuja wedliny drobiowej !! Niech ktos to odkreci do KU W.!!@!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Próbowałem zciągnąć instalatora pewnej znanej firmy montującej urządzenia dla drobiu,żeby usunął mi awarię na kurniku.I nie udało mi się bo gość powiedział że ludzie od jakiegoś czasu budują tyle obiektów, i to po kilka naraz ,że oni nie mogą nadążyć z montażem!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Pozamykac kur.a najpierw dziennikarzy z TVN do sadu ich podac!!!! Ale chickoka zrobili !!! Ludzie czy ktos moze wyjasnic spoleczenstwu ze grypy w Polsce NIE MA !!!! Niech jakis autorytet powie kto i w jaki sposób moze sie zarazic !!? To jest totalna psychoza !!! Przeciez zniszcza ta branze w jeden tydzien a co z ludzmi zatrudnionymi na kurnikach ,mieszalniach itd. Ludzie juz nie kupuja wedliny drobiowej !! Niech ktos to odkreci do KU W.!!@!

Nie ma i być może nie będzie. Chodzi jednak o to, że jeśli człowiek słyszy coś podejrzanego o ptaku, woli zrezygnować ze zjedzenia go, nawet jeśli wie że nic mu z tego powodu nie grozi. Poza tym ja myślę, że każdy kto choć raz dziennie ogląda tv wie, że Polska jest wolna od ptasiej grypy. Wie, ale woli "dmuchać na zimne". Trzeba pamiętać, że identyczna sytuacja była z BSE. Polska była bezpieczna, a mimo to spożycie wołowiny spadało. Teraz produkcja bydła mięsnego, to jeden z najbardziej rentownych kierunków produkcji rolniczej. Z drobiarstwem będzie identycznie, tylko że nie wiadomo kiedy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W zeszłym tygodniu cena w ubojni z którą współpracuje wynosiła 2.50 netto. Jak od poniedziałku ? proszszę o informacje z łódzkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

P.S. Myślę , że powoli ludzi zaczyna nudzić ta ptasia grypa. Kto mądrzejszy zasięgnął nieco więcej wiadomości na jej temat i tyle ! Znam kilka hurtowni z drobiem i kurczak sprzedaje się u nich tak jak wcześniej ! A znajomi hodowcy, także wstawiają ptaszki w/g harmonogramu ( tak naprawdę nie ma mądrego , który jest w stanie przewidzieć co ędzie za dwa dni, lub kilka tygodni ),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...