Skocz do zawartości
Gość Jajo

Ceny brojlera i jaj wylęgowych tylko dla hodowców

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

nie no tragedia... co tu więcej gadać śląskie 2 zł+vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety informacja o statkach z drobiem brazylijskim jest prawdziwa . Około 100tys. ton skutecznie zapcha nasz rynek na jakieś 2-2,5 miesiąca. Nie liczcie więc na oplacalne ceny sprzedaży bo do momentu kiedy na rynku bedzie tani import nikt wam ceny nie podniesie. Na dzisiaj kupuję import po około 3,00 i dalej będę kupował bo to się po prostu opłaca .I nic mnie nie obchodzą hodowcy . Każdy orze jak może . Chyba , że nie bedziecie wstawiać i zupelnie zabraknie polskiego no to może wtedy cena drgnie . Jak napisałem najwcześniej połowa stycznia . Pomyślcie o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
nie no tragedia... co tu więcej gadać śląskie 2 zł+vat
a sprzedać cza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Niestety informacja o statkach z drobiem brazylijskim jest prawdziwa . Około 100tys. ton skutecznie zapcha nasz rynek na jakieś 2-2,5 miesiąca. Nie liczcie więc na oplacalne ceny sprzedaży bo do momentu kiedy na rynku bedzie tani import nikt wam ceny nie podniesie. Na dzisiaj kupuję import po około 3,00 i dalej będę kupował bo to się po prostu opłaca .I nic mnie nie obchodzą hodowcy . Każdy orze jak może . Chyba , że nie bedziecie wstawiać i zupelnie zabraknie polskiego no to może wtedy cena drgnie . Jak napisałem najwcześniej połowa stycznia . Pomyślcie o tym.

Ale płytki tryb rozumowania. Ale jesteś pusty!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak słyszę słowo 'STATEK " LUB "BRAZYLIA" to mnie poprostu h....j strzela !!!!!!! .Jeśli to prawda, to ja już nic nie rozumiem . K...wa mać, czy naprawdę nikogo nie interesuję, jakie są konsekwencje takich manewrów ??? przecież tracą na tym nie tylko hodowcy ! są jeszcze wylęgarnie, wytwórnie pasz i oczywiście ubojnie, itp .--przecież w każdym ogniwie pracują tysiące , jeśli nie miliony ludzi !!!! Tylko niech mi nikt tu zaraz nie pier...oli , że gówno mnie obchodzą wylęgarnie i mieszalnie !!! jestem hodowcą i czasami sam tak właśnie myślę , ale niestety na dłuższą metę niestety jedni bez drugich poprostu nie istnieją !!! WIĘC SPROWADZAJMY, SPROWADZAJMY I NIECH NASZE POLSKIE RODZINY ŻYJĄ NA POZIOMIE MOZAMBIKU albo czegoś podobnego !!! Niech sobie zarobi kilkaset takich jak ten " handlowiec - hurt/detal " a nasz kraj niech spłynie do kibla --bo " każdy orze jak może" ! Kolego handlowcu --- nie mam nic do ciebie, i naprawde szczeże życzę Ci wszystkiego najlepszego, ale takich jak Ty niech szlag trafi ...... Nie miej mi za złe tej wypowiedzi , -to głos rozsądku ....LUDZIE, ILE Z WAS POSIADA TAKĄ CNOTĘ JAK "PATRIOTYZM LOKALNY " H.U.J. STRZELIŁ STARANIA I WALKI NASZYCH DZIADKÓW O WOLNĄ I NIEPODLEGŁĄ RP !!!!!! POZDRAWIAM . P.S. PANIKA PTASIEJ GRYPY - TO ZAMAŁO !!! WIĘC MOŻE JESZCZE PARĘ STATECZKÓW !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakoś nie wierze w tą Brazylię,bo to się nie opłaca przy cenie naszego kurczaka na poziomie 2zł.Kto wtedy kupi mrożonkę brazylijską,jeszcze jak wogóle nie kupują kurczka bo ptasia grypa.Niepokoi mnie raczej to że dochodzą bardzo poważne sygnały ,że hodowcy nie obsadzają na Święta i to masowo nie obsadzają,nawet w Agrobiznesie podawali ,że spada cena zboża bo paszarnie przestają cokolwiek kupować właśnie ze względu na brak obsad.I wszystko ok,tylko wszyscy obsadzają na początku grudnia,i w połowie stycznia będzie znowu 2zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też nie specjalnie wierzę w tę Brazylię,i też słyszałem ,że wszyscy odmawiają wstawień na początku listopada i przesuwają się na pierwszą połowę grudnia czyli o jakiś miesiąc do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na Wirtualnej Polsce jest artykuł "Doniesienia o ptasiej grypie szkodzą firmom drobiarskim" w którym rzecznik prasowy hipermarketów Geant Polska mówi,że obserwowali przez moment wachnięcie spożycia,ale wszystko już wróciło do normy i sprzedają tyle samo!!!Czy przypadkiem hurtownicy i ubojnie nie robią nas w h....?????Po slepach kurczak specjalnie nie staniał,przejdzcie się i zobaczcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam wrażenie, że hasło Brazylia to jest kolejny pretekst do obniżania cen, a nie realne zagrożenie. Głos rozsądku podpowiada, to co twierdzą poprzednicy. Ten import nie może się opłacać. Z drugiej strony wyobrażam sobie, że statek z Brazylii musiał wypłynąć ok sierpnia. Dopłynął i trafił na katastrofalny rynek i teraz pojawiają się dziwne posty hurtowników. Wydaje mi się, żę nawet jeśli statek jest gdzieś w Europejskim porcie, to brazylijskie kurczaki nie mogą wejść na polski rynek, bo po prostu są za drogie. A co do wstawień, to mimo strachu i przy pewnym ograniczeniu produkcji, hodowcy wstawiają na święta. Tak jest u mnie, chociaż słyszałem, że w niektórych wylęgarniach są kłopoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

statek to bujda. w zeszlym roku caly import drobiu do polski to 100 tys. ton. a tu cwaniak pisze ze w tych 3 statkach tez przywieziono 100 tys. ponadto podpisala sie glupio. tak jakby specjalnie chcial nas przestraszyc. cienki numer. mysle ze stali bywalcy tego forum wiedza juz kiedy ktos pisze prawde a kiedy blefuje. w sumie zaczyna mi sie forum podobac coraz bardziej bo zaczynamy sie poznawac. A ten stefan na forum to hyba wylegarnia od ktorej biore kura le jeszcze nie jestem pewien. poobserwuje dalej.

Ruch jest calkiem calkie powiedzmy o 5-10% nizszy od tego z przed info o ptasiej grypie. ale cena tuszki niestety zaczyna znow lekko spodac. a razie tylko o 10 gr ale zawsze w dol a nie w druga strone. no coz nadwyzka jest chyba jeszcze spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rozmawialem z wylegarnia z której biore piskleta mówia ze nic sie nie dzieje wszystko ok nikt nie odmawia cena 1,10 za piskle ,........ po chwili dzwoni inna wylegarnia i mówi " moze wie pan czy ktos potrzebuje pisklaki na jutro? bo tak jakos sie porobilo??"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

100tys ton importu to dane oficjalne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
100tys ton importu to dane oficjalne....
No własnie i ty jest pies pogrzebany Gdyby nie było importu to i nie było by ceny 2PLN za żywiec!!! Po prostu handel ma alternatywę i czym szntażować ubojnie . A mnie się marzy tak żeby na 3-4 dni wstrzymać sprzedaż w całej Polsce żywca . Wiecie jak by była reakcja rynku??? Zwyżka cen żywca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm....czy ktoś może mi wyjasnic cene tuszki Kurczaka w skłepach np. w Warszawie tam cena wacha sie w granicach 6.50zł/kg a filet 14.99zl/kg A wiec kto zarabia jeban.......Hurtownicy i Detaliści

 

Załóżmy jakis konkretny zwiozek Drobiarzy w tym chorym kraju [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Łódzkie na dziś 2,10 + vat- piszcie ceny !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr. No Name,

Związek istnieje,ale nie ma chętnych wśród hodowców do partycypowania w kosztach utrzymywania związku. Polski Związek Hodowców i Producentów Drobiu ma siedzibę w Warszawie a przewodniczącym jest Danielak Andrzej. Kiedy ceny na drób są satysfakcjonujące to wszyscy siedzą cicho i nikomu związek jest nie potrzebny, gdy na rynku robi się bryndza to nagle zaczyna drobiarzom brakować mocnego związku który by ich reprezentował. Związek ponosi koszty niezależnie od koniunktury na rynku. W chwili obecnej jego sytuacja finansowa jest opłakana, a mimo wszystko pan Andrzej (dokładając z własnej kieszeni) stara się jak może żeby nam wszystkim poomóc. Między innymi ostatnio prostował nieżetelne nformacje dotyczące ptasiej grypy. Płaćmy wszyscy regularnie składki na PZPIHD bierzmy w nim aktywny udział, a będziemy mieli siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaka jest cena w małopolsce

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie jedzmy malin!!W Danii znależli w malinach mrożonych z Polski wirusa ktory może nawet spowodować smierć!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cena powyżej 2 zł jest to cena jest jeszcze do przyjęcia, ale poniżej 2zł ,należy się zastanowić to już katastrofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, cena powyżej 2zł jest do przyjęcia np 3zł.Sama pasza i kurczak po 1.20PLN to już jest prawie 2.10 głupku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam Mr. dfarmer

 

 

Dobrze ja wiem ze taki związek istniej nawet dziś widziałem tego pan przewodniczącego w tv. Ale tak naprawdę kto wie cos konkretnego na temat tego związku!!!! Bo ja tak naprawdę nic nie wiem!!!!!!!!! A nie jestem tak małym hodowcą!!!!!!!!!!!

 

 

Ps. A wy ty pisaniem cen na tym forum nic nie zrobicie!!!!!!!!!!

 

Ludzie weźmy się do jakiś działań, bo ktoś na po prostu k......wa okrada, ba i to legalnie okrada!!!

 

A tak po za tym to niecisnijcie taniego tandemu, ze nikt nie wstawia piskląt bo 95% hodowców na bank wstawi!!! Skąd to wiem bo oddzwoniłem dziś bardzo dużo wylęgarni!!!

 

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jasne,że wstawi ale myślę ,że 60% a nie 95% i zarobią bo święta to będzie jedyny moment w tym roku gdzie cena wzrośnie.mam 4 obiekty i tak fatalnie mi się układa ,że 2 wyjdą po15 stycznia i 2 kolo 30 stycznia.Też obddzwoniłem wylęgarnie i paszarnie i ludzie nie wkładają i najgorsze jest dla mnie to że wszyscy zanosi się ,że wlożą w pierwszej połowie grudnia(a najlepsze że 2 obiekty kończe budować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przeczytajcie na Wirtualnej Polsce o protestach włoskich hodowców przeciw drastycznym spadkom cen drobiu w wyniku paniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jasne,że wstawi ale myślę ,że 60% a nie 95% i zarobią bo święta to będzie jedyny moment w tym roku gdzie cena wzrośnie.mam 4 obiekty i tak fatalnie mi się układa ,że 2 wyjdą po15 stycznia i 2 kolo 30 stycznia.Też obddzwoniłem wylęgarnie i paszarnie i ludzie nie wkładają i najgorsze jest dla mnie to że wszyscy zanosi się ,że wlożą w pierwszej połowie grudnia(a najlepsze że 2 obiekty kończe budować)
Jakoś wcale Ciebie nie żałuję!!! Takich "przedsiębiorczych" co wybudowali albo budują kurniki w skali Polski jest bardzo dużo . A ja mówiłem i powiem to raz jeszcze: Polska nie jest z gumy . Kto będzie jadł te kurczaki? Czy pomysałeś jeden z drugim , że każdy rynek w konću się nasyca? Do tego trochę kontrabandy legalnej czy nie , trochę paniki pt. ptasia grypa i mamy cenę 2 PLN za kilogram przy kosztach zerowych około 2,60 . Pięknie prawda??? Ja wiem , żę każdy myśli a co tam jeden kurnik więcej nikomu krzywdy nie czyni . tylko tak myślących jest w Polasce dużo . ZA DUŻO . Stara prwda o łyżeczce i chochli jest tu jak najbardziej na miejscu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...