Skocz do zawartości
Gość Jajo

Ceny brojlera i jaj wylęgowych tylko dla hodowców

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
a właśnie ile płaci sz.p LANGNER??
Hodowcy wstydzą się pisać po ile oddają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ile sie płaci za pisklę i paszę w Drosedzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oto jutro dzień próby,zobaczymy czu hodowcy są zdolni do zjednoczenia się i stać się partnerem równym ubojniom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jakie ceny na jutro na kaszubach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
jakie ceny na jutro na kaszubach
,jutro 2,65 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na tym forum jest zbyt du|a cenzura to forum jest niewiarygodne i na pewno ten post zniknie, wycieto kilka wypowiedzi!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak się dzisiaj płaci za kurczaka na śląsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystko fajnie - tylko oprócz hodowców i ubojni jest jeszcze handel, który ustawia cenę. A sprzedaż i ceny od października poszły w dół i to trwa. Eksport też siada. Za ćwiartkę chcą teraz płacić 2,80 zł w kraju. Wychodzi więc na to, że kurczaka jest w Polsce za dużo bo ludzi zaczęli mniej kupować - jak będzie mniej to ceny pójdą w górę. Nie wierzę, że drobiarze się zjednoczą - bo dobrzy hodowcy (ci co sami robią paszę i jeszcze mają wylęgarnie) wychodzą na swoje przy 2,50 netto. Jak cena była 3,50 netto to nawet tacy co mają konwersję 3kg wstawiali kurczaka i nastawiali się, że to jest ich życiowy biznes. A teraz jest chwila prawdy - kto ma wysokie koszty chowu musi wypaść.

 

No to jutro się okaże jaką siłą są hodowcy,czy są zdolni przeciwstawić się tej zmowie.

 

Ja , czyli ten , który zawsze wyzywa , przeklina , obrzuca innch inwektywami w końcu jestem usatysfakcjonowany , że zaczynacie pisać i mówić o tym o czym ja grzmię od wielu tygodni!!!

Zacznijmy sznować siebie i swoją pracę . Uważam , że nawet 2,65 netto to jest draństwo , ale na początek może być . Wh mnie minimalna cena dla hodowcy to 2,80 NETTO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ta cena gwarantuje , że jutro mam na chleb i splatę zobowiązań!!! Nie mówię o luksusach tylko o bardzo podstawowych rzeczach związanych z produkcją drobiarską!

Jezu!!! Jakby to było dobrze gdyby wszyscy w Polsce od jutra żądali minimum 2,7-2,80!!! Może kiedyś dożyję takiej konsolidacji drobiarzy . A wiecie jaki bu się zrobił raban w ubojniach? Po jakimś czasie każda by chciała podpisać umowę z hodowcą NA KONKRETNĄ CENĘ!!!! bo by się bali kolejnych porozumień cenowych hodoców i tego , że np. od jutra cała drobiarska Polska zawoła np. 3,20!!! Oj . ja tak chcę!!! Chcę zobaczyć ich czyli ubojowiczów , miny kiedy muszą prosić hodowców o zawieranie umów z konkretną ceną !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pozwolę sobie w niektórych kwestiach mieć odmienne zdanie . Wg Ciebie dobry hodowca to ten , który sam robi paszę i jeszcze ma wylęgarnię . Przecież wszyscy drobiarze w Polsce nie mogą mieć wylęgarni i zakładu paszowego . Tak rozumując to powinni mieć jeszcze 2000ha i obsiewać pszenicą żeby jej nie kupować . A! I jeszcze olejarnię powinni też mieć no bo olej jest drogi!!! Dla 4-5 kurników nie ma sensu inwestować w wytwórnię pasz bo kiedy niby ona się zwroci? Nie tędy droga . Ja uważam , że w skali makro powinni być producenci paszy , hodowcy , zakłady wylęgowe itd.itd . Tak jest na całym świecie , że jakiś produkt jest składową kooperantów . Nikt sam nie robi wszystkiego . A zresztą jeżeli ktoś chce być uniwersalny to znaczy , że niczego dobrze nie zrobi! Skupmy się na czymś konkretnym i róbmy to dobrze . Z doświadczenia wiem , że tem gdzie hodowli pilnuje sam właściciel wyniki są bardzo dobre . Natomiast tam gdzie jest kilkanaście obiektów i zatrudnieni ludzie wyników NIE MA . Awarie sprzętu są na porządku dziennym , a to oczywiście dodatkowe koszty dla właściciela. Co do handlu to jest już tradycją , że handel tupnie nóżką , ubojnie uszy po sobie bo chcą bić i ZARABIAĆ , a hodowca osoba bez woli , płaci za to tupanie nóżką!!! Handel po prostu wie , że hodowcy są z "plasteliny" i to po prostu wykorzystuje . A wystarczy , że jeden czy dwa dni trochę mniej się sprzeda i już jest to tupanie nóżką . Jak przedmówca słusznie zauważył konsument nawet nie odczuje różnicy 20-30gr. Dla hodowcy to jest być albo nie być czyli jego przyszłość , a dla ubojni czy handlu dodatkowy zysk . Tak ZYSK bo od 1,5 miesiąca handel ma "żniwa" , ubojnie , szczególnie w ostatnim okresie też , a hodowca DOKŁADKI!!! czyli już bardzo duże straty . I nie ma to nic wspolnego z NADMIAREM drobiu bo takiego NIE MA . Powtarzam: dwa dni gorszego zejścia i dawaj , obiżamy ceny hodowcom . NIE MA TU NIC RACJONALNEGO . Po prostu z premedytacją hodowcy są wykorzystywani bo handel dobrze wie , że może to zrobić!!! Mam nadzieję , że hodoecy nie nabiorą się teraz na głupie gadki i po prostu odmówią uboju . Minimum , jak ktoś napisał , to 2,7-2,8 netto . To daje nam możliwość w miarę normalnego funkcjonowania .

No i jeszcze wątek tych , którzy mysleli , że na drobiu szybko zrobią biznes> W dużym stopniu podziękujmy wylęgarniom i wytwórniom pasz . Osobiście znam osoby , które wydzierżawiły kurniki , a wyżej wymienieni dali im na dłuuugie terminy platności paszę i pisklaki . Pod weksel , którym tak naprawdę można sobie tyłek podetrzeć . Z jedenj strony to bardzo dobrze , że jest taka cena bo własnie Ci niedoszli biznesmeni dostali po dupie i sporo stracili . Z drugiej jednak strony uderza to w hodowców , którzy płacą podatki , planują produkcję i podchodzą do niej poważnie .

Nie tylko więc drobiarze żyją dniem dzisiejszym , ale i nasi kontrahenci , tacy niby "w porządku" sami tą branżę dobijają . A najgorsze jest to , że nie widzą swoich błędów .

Uważam , że za kilka dni cena wzrośnie i same ubojnie będą proponować podwyżki żywca . Tylko nie dajcie się podchodzić i nie wierzcie , że rynek jest zasypany naszym żywcem . BO NIE JEST!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Brawo!! Tak to prawda. Zamieszanie na rynku wynika równiez z tego ze tak wielu hodowców pracuje na wolnym rynku bez kontraktacji! Duze zaklady utrzymuja ceny zywca wiedzac ze hodowca to ich zaplecze surowcowe a mniejsze ubojnie lub takie które nie maja nic do zaoferowania oprócz ceny ( nie wazne 2,20 czy 4,20) dyktuja ceny skupu dolujac je lub podkupuja zywiec w okresie gdy go brakuje , ot i cala filozofia. Teraz jest okres kiedy wielu z nas oddaje to co zarobili wiosna i latem czyli srednio i tak wyjda na cene proponowana przez kontrakty lub jesli ta sytuacja potrwa dalej doloza do interesu ale tak juz jest od wielu lat, lubimy ryzyko , a najswiezsi w branrzy dostaja teraz niezlego kopa w ty.... Cena na kontraktacje wydaje sie oczywiscie zawsze za mala ale odzwierciedla równiez prognozy i zapotrzebowanie w przyszlosci i pozwala ocenic czy oplaca sie zrobic np spokojnie 4 rzuty czy zasuwac na 6 rzutów rocznie. Lepiej zrobic mniej i zarobic tyle samo niz wyprodukowac zbyt duzo i czesc produkcji "wyrzucic".

ALE NIESTETY NIE DOGADAMY SIE !! KRD jest dla duzych, zwiazki w rozsypce bo po co sie zapisywac i szkoda nam po 100 zlotych na skladki i tak jakos leci, jak jest dobrze to jest dobrze i cisza, jak zle to larum i placz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Macie rację,ale kurników nabudowało się w h..i jeszcze więcej się buduje.Weżcie wykręćcie numer do jakiejkolwiek np.firmy która montuję urządzenia,chyba każdy taką zna i zapytajcie to wam powiedzą ile kurników się nabudowało a ile jescze buduje czasem pi.e.rd.ol.icie.takie głupoty ,że aż sie słuchać nie chce.I prawidłowo niech będzie 2zł nawet ,wypierdzieli w powietrze znowu parę kurników które są z dużego kredytu i juz.Może wreszcie się nauczą jeden z drugim,że produkcja żywności to nie jest branża w której można się rozwijać bez końca bo jest ograniczona gębami które mogą zjeść co się produkuje.Gra handlu i ubojni to jest napewno i super kasa dla nich a weżcie pomyślcie troche-takiej gry nie dałoby się prowadzić gdyby nie było na rynku za dużo żywca!!Co wy pieprzycie takie głupoty.Teraz dalej.Ci wszyscy co teraz sprzedają i ci co się przesuneli przez grypę obsadzą naraz koło 10 grudnia ,wielu tu o tym mówiło i ja też wspominałem i obdzwoniłem pół Polski bo też miałem wtedy wkładać i wszyscy mówią to samo-masowe obsadzenia koło 10grudnia.To teraz powiedzcie mi do kogo będziecie mieli pretensje po 20 stycznia,że jest 1.80PLN.Dobrze mówicie czasem ale czasem niech niektórzy pomyślą zanim na.p.i.e.r.ol.ą głupot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ty kiedy wstawiasz?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A ty kiedy wstawiasz?????????
10-go grudnia 10 kurników ,bo może się wstrzele w dobrą cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Macie rację,ale kurników nabudowało się w h..i jeszcze więcej się buduje.Weżcie wykręćcie numer do jakiejkolwiek np.firmy która montuję urządzenia,chyba każdy taką zna i zapytajcie to wam powiedzą ile kurników się nabudowało a ile jescze buduje czasem pi.e.rd.ol.icie.takie głupoty ,że aż sie słuchać nie chce.I prawidłowo niech będzie 2zł nawet ,wypierdzieli w powietrze znowu parę kurników które są z dużego kredytu i juz.Może wreszcie się nauczą jeden z drugim,że produkcja żywności to nie jest branża w której można się rozwijać bez końca bo jest ograniczona gębami które mogą zjeść co się produkuje.Gra handlu i ubojni to jest napewno i super kasa dla nich a weżcie pomyślcie troche-takiej gry nie dałoby się prowadzić gdyby nie było na rynku za dużo żywca!!Co wy pieprzycie takie głupoty.Teraz dalej.Ci wszyscy co teraz sprzedają i ci co się przesuneli przez grypę obsadzą naraz koło 10 grudnia ,wielu tu o tym mówiło i ja też wspominałem i obdzwoniłem pół Polski bo też miałem wtedy wkładać i wszyscy mówią to samo-masowe obsadzenia koło 10grudnia.To teraz powiedzcie mi do kogo będziecie mieli pretensje po 20 stycznia,że jest 1.80PLN.Dobrze mówicie czasem ale czasem niech niektórzy pomyślą zanim na.p.i.e.r.ol.ą głupot.

 

Coś takiego Kiedy pisałem , że Polska to nie kraj z gumy i gęb do jedzenia drobiu nie przybywa w takim tempie jak produkcja drobiarska , to jakieś (słowo zostało usunięte)y nakrzyczały na mnie , zę przecież mamy WOLNY RYNEK i ponoć zazdroszczę tym przedsiębiorczym!!! Wtedy się uśmniałem i dalej się będę śmiał jak jeden z drugim bedą się pozbywać bud zwanych kurnikami bo nie będzie ich z czego splacić!!! Tyle już napisałem o tzw. wolnym rynku , że już mi obrzydło nawet myslenie o tym. Również obzrydło mi przekonywanie kogokolwiek i udowadnianie , że kluczem do sukcesu jest PLANOWANIE , PLANOWANIE I PLANOWANIE!!!!! Kto się (słowo zostało usunięte)em urodził to i takim umrze . Chociaż ja skłaniam się do poglądu bąbelkowego czyli: WODA SODOWA UDERZYŁA DROBIARZOM DO ŁBÓW . Oczywiście nie wszystkim , ale jest ich na tyle dużo żeby s---rdolić życie innym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jle kurczaka po 10 grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

małopolska 2,40 brutto - znowu dokładka !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nic już z tego nie wiem ,jestem ciekawy jak uda się mi ten rzut ,zdaje przed świętami ,odrobię straty czy nie? niech to szlag trafi, jestem hodowcą już 30 lat,ale to co wyprawiają z nami to paranoja ,dawniej hodowca to był ktoś a teraz robią z nami co chcą.Gdybym miał z czego utrzymać rodzinę to wypiąłbym na ten interes swoje cztery litery.Zadnego szacunku nie mają dla nas ci dzisiejsi biznesmeni ,robią co chcą te ubojnie ,ciekawe jak się czują ,gdy wiedzą że wzięli kurczaki z zyskiem tylko dla siebie a hodowca liczy straty.Chyba nie mają sumienia i żadnych skrupułów.Może ktoś z nich czyta to forum ,dlaczego tak wykorzystujecie hodowców?Wy nie wiecie jak to jest ,gdy zdajesz piękne ,duże kury za darmo lub dużo poniżej kosztów, na to wszystko żyć się nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy to szanownyEKODRÓB tak płaci jeszcze się nie nachapał darmochy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To po kiego wała sprzedajesz po tyle?I tak wtopa i tak to zaryzykuj,powiedz nie sprzedaje,najwyżej pomęczysz się trochę z 3 kilową kurą i trudno.Może być ,że stracisz więcej ale moze być też tak jak słyszałem że nie w nadchodzącym tygodniu tylko jeszcze następnym zaczyna się duża dziura na ok 2 tygodnie i cena powinna pójść w góre,a wtedy nawet ponad 3kg będą brać bo to będzie rarytas bo same małe gdzieś tam po trochu będą wyrywać.Pomyśl odsuń sprzedaż z przyszłego tygodnia wogóle i zmów ubojnie na następny tydzień od wtorku od 6grudnia, ryzyk fizyk ale może się opłacać bo podobno zero kury wtedy tak do 15 grudnia.Mnie nawet ubojnia pytała czy bym im od 6 grudnia nie zostawił kury bo podobno ,tak mi powiedzieli nie będą bić przez 1.5 tygodnia bo nie będzie co.Ale niestety nie mogę bo na dziś mam 2.90 wagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przestanmy wstawiać,to te piękne ubojnie za nasze pieniądze niedługo

pozamykają krwiopijcy jedni!!!!!!!!!! a guldeny(Holendrzy)budują kolejną

wciskając kolejne farmazony-jak to zrobić interes na głupich polaczkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

byłem na spotkaniu z nimi i uważam że jeszcze żaden Szkot nie dał zarobić tylko oszwabić,jak właża do Polski to niech łachy nauczą sie polskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zżarłeś obiad jaki szkoci postawili i dostałeś szaliczek to sie ciesz zaraz przejmą

nasze kurniki i będziemy tym h..... buty czyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...