Skocz do zawartości
Gość Jajo

Ceny brojlera i jaj wylęgowych tylko dla hodowców

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Lecą kaczki lecą

za nimi łabędzie

niosą ptasią grypę

co to k.u.r.w.a będzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

wszystko sie zgadza media tak ale my sami jestesmy tesz sobie winni zgadzamy sie na sztuczne tak olbrzymie zanizanie ceny . mnie na jutro ubojnia oferuje 1,90 brutto , wiec zadzwonilem z innego aparatu do nich podajac sie za kupca tuszki , uslyszalem cene 3,92 brutto za kilogram wiec co tu jest grane jebia nas jak chca jak tak dalej bedziemy potulni to bedzie koniec a propo nie sprzedalem w takiej cenie targoje na 2,20 zawsze to mniejsze straty nie ulegajcie panice

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

otwieram sezon polowań na kaczki, łabędzie, bociany, żurawie, przepiórki i wszystkie inne. trzeba to wszystko wytłuc.

zaraz zwalę gniazdo bociana na słupie koło mojego kurnika

Lecą kaczki lecą

za nimi łabędzie

niosą ptasią grypę

co to k.u.r.w.a będzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

hodowcy brojlera to niewstawiom i maja spokoj a hodowca stada rodzicielskiego to co ma nic jaj mu nikt nie wezmie magazyn full Katastrofa

Dzike kaczki tylko lataja w poblizu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
wszystko sie zgadza media tak ale my sami jestesmy tesz sobie winni zgadzamy sie na sztuczne tak olbrzymie zanizanie ceny . mnie na jutro ubojnia oferuje 1,90 brutto , wiec zadzwonilem z innego aparatu do nich podajac sie za kupca tuszki , uslyszalem cene 3,92 brutto za kilogram wiec co tu jest grane jebia nas jak chca jak tak dalej bedziemy potulni to bedzie koniec a propo nie sprzedalem w takiej cenie targoje na 2,20 zawsze to mniejsze straty nie ulegajcie panice

O tym wam pisze caly czas !! Ubojnie robia hodowców caly czasw ciula , bo sie sami pchacie i maja w czym przebierac !! a juz za tydzien coraz mniej zywca i cena MUSI isc DO Góry !!Powtarzam zbyt jest normalny !! i gdyby nie panika wsród hodowców bylo by ok.!! A tak ubojnie wam mówia ze nie ma zbytu ze ptasia grypa i nakrecaja wasza panike !! przeciez zyjecie w Polsce i sami wiecie jacy jestesmy ! dorobic sie na cudzym nieszczesciu!!! UBOJNIE WYKOZYSTUJA SYTUACJE !!A WY PANIKUJECIE !!! Oczywiscie nie oznacza to ze nalezy wstawiac piskleta to jest inna sprawa ale spadek cen jest wywolany ptasia grypa w mózgach hodowców . Dzis na TVN WRESZCIE byl krótki reportarz i wypowiedzi fachowców m in. Dr KRUSZEWICZ wypowiadal sie ze zachorowanie na PG w naszym klimacie jest podobnie prawdopodobne jak zajscie w ciaze przez kobiete która plywa w tym samym basenie w którym plywal jakis mezczyzna !!! i wcale nie chodzilo oto ze moze ja bzyknac w szatni!!Jesli ktos chce spokoju NIE WSTAWIAC bo nawet placac kary umowne stracicie np 5000 zl lub dogadacie sie z wylegarnia ale nie liczyc na CUD to bezdennie glupie nie majac zadnego zabespieczenia i dzialajac na wolnym rynku !!! Sami widzicie co robia ubojnie kupujace na wolnym rynku , zdzieraja z was skóre bo nie maja zadnego zaplecza magazynowego ani finansowego przeciez zyja bo WY ich finansujecie wiec za wasze kurczaki kupione jeden tydzien temu od sasiada po 2,80 kupuja od was za 2,00 zl dzis zywiec i chca sie odbic i zrobic na tym interes sprzedajac tuszke od 3,45 do 3,95 lub wiecej netto!!! Wiec nie finansujcie wlasnego zabójstwa!!POZDRAWIAM .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

. . . a widzieliście i słyszeliście w panoramie o 18/30 podali że ptasia grypa jest już w miejscowości SCHWEDT w niemczech - jest to na granicy z polską,na odrze tylko że to jest po ich stronie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

czytam to wszystko co tu piszecie i jestem w wielkim szoku.nie za bardzo wiem na czym opieracie swoje tezy i twierdzenia.jasne są ubojnie które próbuja dorobić się na naszym grzbiecie,ale to są wujątki.wy piszecie o jakims spartańskim rynku prywatnym.tam gdzie rzadzi kowalski.wlasciciel ubojni albo ubojenki.ja mam umowe i wsatwiam do sredniej wiekosci zakladu.mam jeszcze ten przywilej ze moge sprawdzic "i robie to" jak finansowo stoi zakład.jest kiepsko.bardzo duzo miesa jest mrozone.zaklady wieksze ograniczaja wstawienia.schodza z wagi koncowej zeby obnizyc tony.w tym tygodniu wiele zakładów biło co drugi dzien.jasne ceny sa jaskie sa mam na mysli tuszke.obnizenie ceny nic nie zmieni.cena w sklepie nie ma nic do rzeczy.ludzie nie kupuja.a handel trzyma bo wie ze nawet zadarmo nie wezma.sprzedaz w poruwnaniu do ubiegłego roku spadła o 30 procent a wstawienia są wieksze o 20%.do tego dochodż wyższe wagi.NIECH KTOS TO POLICZY.A WSZYSTKO TO PSUJĄ TAKIE DUPKI JAK JEDEN TAKI KTÓRY PISAŁ ŻE ON MOŻE STANĄĆ Z PRODUKCJĄ NAWET NA DWA LATA JAK CENA BEDZIE KIEPSKA.A WSTAWI JAK BEDZIE DOBRZE.TEN NASZ RYNEK NIGDY NIE BEDZIE NORMALNY JAK BEDZIE TAKIE DZIAŁANI.KIEPSKA CENA NIE MA TOWARU CENA ROSNIE WSZYSCY WSTAWIAJĄ TO NIE MA BATA MUSI SPAŚĆ.TRZEBA WYKARCZOWAĆ TAKICH PARTYZANTÓW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
. . . a widzieliście i słyszeliście w panoramie o 18/30 podali że ptasia grypa jest już w miejscowości SCHWEDT w niemczech - jest to na granicy z polską,na odrze tylko że to jest po ich stronie

NRD tez bylo za Odra!!! i co Ty byles Niemcem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Maja zbyt trudne testy i wszystkie kaczki oblewaja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

drodzy koledzy nie silcie sie na rady.każdy z nas ma swój rozum i wie co ma robic.każdy z nas ma inną sytuacje.każdy z nas umie liczyc.takie pieprzenie typu "wstawiajcie","nie wstawiajcie" nie jest nam potrzebne.kazdy ma inne koszty kazdy musi sam podjac decyzje.nikt i nic nie wie do kiedy bedzie taka sytuacja.może maj,może czerwiec.spójrzcie tylko na holendrów bnelgów.jeszcze nie wylizali sie z ptasiej grypy sprzed trzech lat.nie pieprzcie ze jest dobrze tylko ubojnie kombinuja.czy ktos patrzy troche dalej jak tylko za wlasny kurnik.spojrzcie jak jest u holendrów.a wiecie ze wlosi wybili wszystkie indyki i zarzucili rynek europejski.taniochą.nasz rynek jest rozregulowany i tak bedzie zawsze dopuki ktos sie za to nie wezmie.słowacy sa w szoku ze w polsce tak skacza ceny.ale tam jest 15 ubojni i koniec.duńczycy mają trzy zakłady wylegowe.tam nie ma przypadków.tam wszystko jest zaplanowane.żadnej nadprodukcji.teraz w polsce pobudowało sie setki kurników.JEST NADPRODUKCJA.I TO MY JESTESMY WINNI.i brak regulacji.i prosze bez rad.każdy ma rozum i każdy niech robi jak uważa.ALE POTZRBNE ŚA INFORMACJE O CENACH.PROSZE PODAWAJCIE CENY SKUPU ŻYWCA.TO JEST POTZREBNE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

COS WAMO POWIEM.PTASIA GRYPA JEST OD DAWNA .zdjagnozowana była w 189..którymś roku.i jest.ma ją prawie kazda dzika kaczka.jak bedą chcieli znalźć to żaden problem.mądrzy lerze powiatowi radza żeby samemu patrolować okolice kurników.szukać padłych ptaszków.i zakopywać.każdy idiota chcący się wykażać poleci z tym do badania a wtedy ferma do kuracji.mądry lekarz wie że to bzdura z tym zagrożeniem dla ludzi.organizacja zdrowia kazała to musza sie dostosować i robią co każą ale mysla inaczej.trzymajcie się w czerwcu lipcu bedzie lepiej.ceny pójdą w górę do 2,5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
COS WAMO POWIEM.PTASIA GRYPA JEST OD DAWNA .zdjagnozowana była w 189..którymś roku.i jest.ma ją prawie kazda dzika kaczka.jak bedą chcieli znalźć to żaden problem.mądrzy lerze powiatowi radza żeby samemu patrolować okolice kurników.szukać padłych ptaszków.i zakopywać.każdy idiota chcący się wykażać poleci z tym do badania a wtedy ferma do kuracji.mądry lekarz wie że to bzdura z tym zagrożeniem dla ludzi.organizacja zdrowia kazała to musza sie dostosować i robią co każą ale mysla inaczej.trzymajcie się w czerwcu lipcu bedzie lepiej.ceny pójdą w górę do 2,5
a ja bym nie zakopywał ,tylko powiadomił odpowiednie służby - wtedy dostane odszkodowanie od państwa - a jak to ukryje to za spadek ceny nikt mi nic nie wyrówna - - podsumowując : jesli ma być ptasia grypa u nas,to najlepiej w mojej miejsowości ( nie dalej jak 2 km i 900 metrów od mojego kurnika ), bo wtedy może ktoś mi częściowo zrekompesuje straty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

racja w 100%. rynek jest rozlegulowany. i teraz słabi co mają wysokie koszty niech wypadną. normalnie cena dla hodowcy powinna być np. koszty produkcji (dobrego hodowcy ! - konwersja 1.85 max, etc.) + 5%. I koniec. Za pobudowcne kurniki nikogo bym jednak nie winił - Polscka od paru lat jest na wzroście produkji - eksport do EU (spadek produkcji w EU), wzrost konsumpcji w Polsce więc do tej pory rynek (kraj+eksport) spokojnie to wchłaniał. Ale wystarczyło jakieś zawirowanie popytu (konkurencja z Brazylii etc.) żeby ceny skakały. PGrypa to już jednak nie zawirowanie - to czynnik którego wpływu nie dało się przewidzieć (panika, spadek konsumpcji o 30% i więcej). Więc nie było narmalnie a tu jeszcze PGrypa walnęła i jest katastrofa.

drodzy koledzy nie silcie sie na rady.każdy z nas ma swój rozum i wie co ma robic.każdy z nas ma inną sytuacje.każdy z nas umie liczyc.takie pieprzenie typu "wstawiajcie","nie wstawiajcie" nie jest nam potrzebne.kazdy ma inne koszty kazdy musi sam podjac decyzje.nikt i nic nie wie do kiedy bedzie taka sytuacja.może maj,może czerwiec.spójrzcie tylko na holendrów bnelgów.jeszcze nie wylizali sie z ptasiej grypy sprzed trzech lat.nie pieprzcie ze jest dobrze tylko ubojnie kombinuja.czy ktos patrzy troche dalej jak tylko za wlasny kurnik.spojrzcie jak jest u holendrów.a wiecie ze wlosi wybili wszystkie indyki i zarzucili rynek europejski.taniochą.nasz rynek jest rozregulowany i tak bedzie zawsze dopuki ktos sie za to nie wezmie.słowacy sa w szoku ze w polsce tak skacza ceny.ale tam jest 15 ubojni i koniec.duńczycy mają trzy zakłady wylegowe.tam nie ma przypadków.tam wszystko jest zaplanowane.żadnej nadprodukcji.teraz w polsce pobudowało sie setki kurników.JEST NADPRODUKCJA.I TO MY JESTESMY WINNI.i brak regulacji.i prosze bez rad.każdy ma rozum i każdy niech robi jak uważa.ALE POTZRBNE ŚA INFORMACJE O CENACH.PROSZE PODAWAJCIE CENY SKUPU ŻYWCA.TO JEST POTZREBNE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
racja w 100%. rynek jest rozlegulowany. i teraz słabi co mają wysokie koszty niech wypadną. normalnie cena dla hodowcy powinna być np. koszty produkcji (dobrego hodowcy ! - konwersja 1.85 max, etc.) + 5%. I koniec. Za pobudowcne kurniki nikogo bym jednak nie winił - Polscka od paru lat jest na wzroście produkji - eksport do EU (spadek produkcji w EU), wzrost konsumpcji w Polsce więc do tej pory rynek (kraj+eksport) spokojnie to wchłaniał. Ale wystarczyło jakieś zawirowanie popytu (konkurencja z Brazylii etc.) żeby ceny skakały. PGrypa to już jednak nie zawirowanie - to czynnik którego wpływu nie dało się przewidzieć (panika, spadek konsumpcji o 30% i więcej). Więc nie było narmalnie a tu jeszcze PGrypa walnęła i jest katastrofa. >>>>> JESTEŚ P..A..L..A..N..T POLICZ KOSZTY......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
racja w 100%. rynek jest rozlegulowany. i teraz słabi co mają wysokie koszty niech wypadną. normalnie cena dla hodowcy powinna być np. koszty produkcji (dobrego hodowcy ! - konwersja 1.85 max, etc.) + 5%. I koniec. Za pobudowcne kurniki nikogo bym jednak nie winił - Polscka od paru lat jest na wzroście produkji - eksport do EU (spadek produkcji w EU), wzrost konsumpcji w Polsce więc do tej pory rynek (kraj+eksport) spokojnie to wchłaniał. Ale wystarczyło jakieś zawirowanie popytu (konkurencja z Brazylii etc.) żeby ceny skakały. PGrypa to już jednak nie zawirowanie - to czynnik którego wpływu nie dało się przewidzieć (panika, spadek konsumpcji o 30% i więcej). Więc nie było narmalnie a tu jeszcze PGrypa walnęła i jest katastrofa.

Skomentuję to co napisałeś! : 1,85 przy jakiej wadze ptaka? rozumiem , że wylęgarnie i paszarnie zagwarantują Ci taki materiał żebyś mógł taki wynik uzyskać. A co jak dostaniesz kiepskiego ptaka , albo złą partię paszy ? A co z amortyzacją obiektów i sprzętu? Jakoś te 5% do tego o czym piszesz mnie nie przekonują . Obiekt np. 20tys. , koszt stricte produkcyjny 120tys i od tego 5 % to jest 6tys . na 2 miesiące!!! Dolicz inne koszty stałe , amortyzację i wyjdzie , że z tych 5 % robi się minus 5% . A co z hodowcami , którzy wzięli 7-8 lat temu kredyty na budowę kurników bo taki był trend i potrzeba rynku , i teraz splacają , i teraz mają dodatkowe koszty bankowe , i teraz , i teraz..... Takich i ... jest bardzo dużo . A może jesteś z ubojni ? Cos tak trącisz!!! Miałem już w przeszłosći rozmowy z ubojniami , które chciały nam narzucić pewne ceny minimalne nie uwzględniając wielu naszych kosztów . Sami oczywiście liczyli różne amortyzacje itp . Mówili: do ceny paszy , pisklaka doliczamy prąd , weta , opał + 20 gr. i to powinno hodowcy wystarczyc . Tak słyszałem takie kretyństwa to chcialem w duchu takiego s.k.u.r.w.i.e.l.a udusić , albo dać mu kurnik i niech produkuje gnojek. Ale cóż . Jeżeli są wśród hodowców tacy , którzy podpisują umowy na ceny minimalne grubo poniżej kosztów to ubojnie myslą , że chyba nie mają jeszcze Ci hodowcy tak źle .!!!!!! Ijuż wiadomo dlaczego taki Ligocki proponuuje 1,80 brutto .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

CHlopy piszcie jakie sa ceny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
a ja bym nie zakopywał ,tylko powiadomił odpowiednie służby - wtedy dostane odszkodowanie od państwa - a jak to ukryje to za spadek ceny nikt mi nic nie wyrówna - - podsumowując : jesli ma być ptasia grypa u nas,to najlepiej w mojej miejsowości ( nie dalej jak 2 km i 900 metrów od mojego kurnika ), bo wtedy może ktoś mi częściowo zrekompesuje straty

Tak napewno.Dostałbyś po 1.60za kg za 2 lata.Rekompensata strat jak cholera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
. . . a z ubojni to dostaniesz może 1.59 - też pięknie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
. . . a z ubojni to dostaniesz może 1.59 - też pięknie

PRZY WYBICIU KUR PRZEZ PAŃSTWO DOSTANIESZ ZA KILOGRAM CENE USTALONĄ JAKO ŚREDNIA CEN Z TRZECH OSTATNICH LAT, WIĘC O JAKIM 1,60 TY MÓWISZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

co z cenami naprzyszły tydzień ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

jesli ktos dzisiaj sprzedaje kurczaki na slasku lub w malopolsce to prosze podac jaka cena

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

a co to nie ma żadnych cen ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi