Skocz do zawartości
Gość Jajo

Ceny brojlera i jaj wylęgowych tylko dla hodowców

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jak płacą dzisiaj ubojnie za żywiec???? Zdaję pod koniec tygodnia, a od ubojnistów nic nie mogę sie dowiedzieć konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Lubuskie 2.3 + vat

Jak płacą dzisiaj ubojnie za żywiec???? Zdaję pod koniec tygodnia, a od ubojnistów nic nie mogę sie dowiedzieć konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
cena zależy od tego czy będziesz twardy w negocjacjach i na ile pozwolisz się okraść ,bo cena ,która jest dziś to napewno nie cena ,która zapewnia zwrot kosztów - zima była ciężka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Z rozmów wynika, że bardzo dużo kurników stoi pustych. A mimo to cena nie idzie w górę. Do Polski musi wchodzić mięso z importu - np. Francja, Włochy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Z rozmów wynika, że bardzo dużo kurników stoi pustych. A mimo to cena nie idzie w górę. Do Polski musi wchodzić mięso z importu.

Ja słyszałem, że stoją np. hodowcy z okolic Gizycka. Ubojnia w Suwałkach gwarantuje nawet cenę 2.40 netto i ma problemy ze wstawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Z rozmów wynika, że bardzo dużo kurników stoi pustych. A mimo to cena nie idzie w górę. Do Polski musi wchodzić mięso z importu - np. Francja, Włochy.

,,Brazylia" przypłynęła parę dni temu!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Nie wypisujcie głupot! Po co nam brazylijskie kurczaki, jak włoskie i francuskie są od nich tańsze i bliżej? Tuszka schłodzona z Francji 0,89 €, mrożona 0,75 €

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Nie wypisujcie głupot! Po co nam brazylijskie kurczaki, jak włoskie i francuskie są od nich tańsze i bliżej? Tuszka schłodzona z Francji 0,89 €, mrożona 0,75 €[/quote

to nie głupoty to brazylijski kontygent

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Małopolska ,Śląsk,Kielce 2.60 brutto.Kiedy ta cena wreszczcie wzrośnie??Kurczaka zero ceny nie ma tzn??W.k.u.r.w.ia.mnie to.Chyba sie poświęce dla dobra ogólu nie wstawie ,niech tak tez zrobią inni niech te j.e.b.a.n.e ubojnie nie mają co bić,niech staną i będą musiały ponosić koszty stałe,płacić kredyt to może się nauczą ,bo inaczej nie ma szans

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Nasi hodowcy są twardzi,zadałem sobie troche trudu i sprawdziłem to oczym ktoś tu pisał ,że po 18kwietnia masowe obsady.Wygląda na to ,że tak faktycznie jest.Wielu hodowców którzy staneli na chwile,wymyśliło sobie ,że czerwiec to już będzie spoko i wstawiają.Nie pomyśleli tylko chyba jak wielu oprócz nich pomyślało to samo i zapomnieli ,że to okres po świętach kiedy wszyscy którzy mielio na święta też wstawiają.No cóż tak bywa u nas najczęsciej z tymi wstawieniami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Małopolska ,Śląsk,Kielce 2.60 brutto.Kiedy ta cena wreszczcie wzrośnie??Kurczaka zero ceny nie ma tzn??W.k.u.r.w.ia.mnie to.Chyba sie poświęce dla dobra ogólu nie wstawie ,niech tak tez zrobią inni niech te j.e.b.a.n.e ubojnie nie mają co bić,niech staną i będą musiały ponosić koszty stałe,płacić kredyt to może się nauczą ,bo inaczej nie ma szans
A co myślisz kolego że wszyscy dostają 2.6zł \kg w całej Polsce.Zobacz ile płacą w lubuskim ,na północy kraju, zapytaj ile teraz płacą na kontraktacji.Sam jestem z południa i dzisiaj kończyłem rzut.Byłem akurat na ubojni i rozmawiałem z właścicielem ,zadzwonił telefon [Droset] przywizą mu tuszkę o 20 gr taniej niż on sprzedaje ,za chwile 2telefon ,podobna rozmowa z inną ubojnią z północy.A ubojniom to pasuje .Na południu mało ptaka jeszcze przez 2tyg.nowięc by cena nie skoczyła szybko to mniejsze ubojnie dobierają sobie towar z północy i tak wychodzą na swoje a u nas cena stoi i wciskają kit że towar marnie schodzi.W sklepach tuszka od 4zł [ ciekawe skąd tak tanio kupują] do 4, 8 zł .Pewnie masz racje żeby nie wstawiać . Wstawiać zamiast 20 tyś.mniej np.15tyś. na hale ,może wydłużuć przerwy między wstawieniami . Lepiej żeby brakowało 10% brojlera niż go było 3% więcej .Ale żeby tak było to by wszyscy musieli tak zrobić . Wszystkim by to wyszło na zdrowie.Ciąg cenę do góry i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Co wy ludzie,zostawcie te kury w spokoju i nie hodujcie,przecież to jest paranoja żeby w interesie nie zarabiać,cena 2,5 czy 2,6 to jest nic ,a w około wszyscy zarabiają, ubojnie,wytwórnie pasz,wylęgarnie,weterynarze,i najwięcej handel,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ja przeciez juz pisalem ze drobiarstwo to biznes nieczynny przez jakies 10 lat niestety tak jak z wolowina teraz dopiero wraca do lask po 10 latach!!! mysle ze mozna sie przebranzowic na jakis czas a na co? zalezy od nas , niestety kilku panów juz odejdzie na emeryturke! ale tak juz jest w przyrodzie , czy zauwazyliscie ze mieszalnie nas nie niepokoja i nie oferuja nizszych cen lub "lepszej" paszy ? rynek sie kurczy i to na stale niestety, europa tez tego nie wchlonie skonczyla sie pewna epoka ! kto nie zarobil na mesia trudno , trzeba spróbowac w innej grze!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Niestety wstawienia teraz to wielkie ryzyko !! sa hodowcy którzy jeszcze ryzykuja ale zlicytowac mozna zawsze, ja pasuje az nie bedzie wyraznego sygnalu ze mozna wstawiac , ato dopiero za jakies x czasu!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

przestac rzucac kostka to jedyne wyjscie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

moze po kurniczku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ja przeciez juz pisalem ze drobiarstwo to biznes nieczynny przez jakies 10 lat niestety tak jak z wolowina teraz dopiero wraca do lask po 10 latach!!! mysle ze mozna sie przebranzowic na jakis czas a na co? zalezy od nas , niestety kilku panów juz odejdzie na emeryturke! ale tak juz jest w przyrodzie , czy zauwazyliscie ze mieszalnie nas nie niepokoja i nie oferuja nizszych cen lub "lepszej" paszy ? rynek sie kurczy i to na stale niestety, europa tez tego nie wchlonie skonczyla sie pewna epoka ! kto nie zarobil na mesia trudno , trzeba spróbowac w innej grze!!

A ja mam kilku znajomych ktorzy wala obiekty po 30,50tys jeden

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

A ja mam kilku znajomych ktorzy wala obiekty po 30,50tys jeden

A ja mam kilku znajomych,którzy mają małe sklepiki,mają równe dochody przez cały rok,nie przeżywają ptasiej grypy i się ze mnie śmieją hodowcy murzyna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Jest tu jakas wylegarnia ?Dajcie maila lub telefon potrzebuję 51tys między 24 a 28 kwietnia obsadzić i nie mogę załatwić pisklaka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Jest tu jakas wylegarnia ?Dajcie maila lub telefon potrzebuję 51tys między 24 a 28 kwietnia obsadzić i nie mogę załatwić pisklaka

Ty chyba sam jesteś wylęgarnią

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ty chyba sam jesteś wylęgarnią

Albo ubojnią

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Moge byc czym chcecie tylko poco mam to pisac jak jestem ubojnia czy wylegarnia bo zupelnie nie kumam???Do poważnych uczestników forum-gdyby ktoś miał pisklęta do odbioru na 24-28kwiecien to prosze o podanie jakiegos kontaktu.Po prostu mialem zamowione i jakims cudem się "rozmyly" a z tego co zdążylem sie dowiedziec to kto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

cos za wcześnie samo sie zapisało na forum.A wiec kontynuujac mialem zamowione i ktos chyba dal calą gotówkę i 3grosze więcej tak sie pokątnie dowiedzialem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi