Skocz do zawartości
robert35

pietruszka - wymiana doświadczeń

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jeśli jest ktoś zainteresowany tematem zapraszam do wymiany doświadczeń w uprawie pietruszki.

 

1. wybór odmiany

2. nawożenie

3. termin siewu

4. ochrona plantacji

5. przechowywanie

 

Pozdrawiam i liczę na Wasze uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę zacząć uprawę pietruszki, ale niewiem jaką mam wsiać odmianę?? Czy ktoś mi może podać dobrą odmianę??? Ale żeby była śnieżno biała Z gury dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Nikt nie uprawia pietruszki???? Napiszcie swoje spostrzeżenia odnośnie jej uprawy. Również chciałbym ją posiać, ale każdy mnie straszy, że jest ona trudna w uprawie. Czy faktycznie tak jest. Od czego zależy powodzenie w jej uprawie, oczywiście poza czynnikami, które wiadomo należy zagwarantować każdej roślinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, co zrobić aby pietrszka nie była rdzawa, pryskać czymś ?? Już niewiem co !! Pomózcie, z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uprawiam pietruszkę, rzeczywiście jest to trudna roślina w uprawie, sam jeszcze nie doszedlem do 100% normy, przede wszystkim bardzo głeboka uprawa, głebosz, orka jak najgłebiej sie da i to przed samym siewem, zeby gleba nie przeschła intensywna uprawa, glebogryzarka jak najglębiej, wraz z glebogryzarką powinno być sprzężone frez do formowania redlin oraz siewnik precyzyjny, nasiona powinny być zakupione również precyzyjne-czyli jednakowej wielkości, nasiona takie sa oczywiscie droższe od zwykłych, zaprawione, najlepiej podkiełkowane, (bardziej wyrownane wschody), ochrona przed chwastami, aha bardzo wazne temat nicieni sa to szkodniki glebowe bardzo male ktore cieżko dostrzec golym okiem, to wlasnie przez nie pietruszka brązowieje, ale nie tylko przez nie. To tylko podstawe, jesli kogos interesuje to napisze jeszcze cos.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kdsz86 powiedz mi czym siejesz i czy robisz redliny czy jakieś pseudo redliny. ja redliny robię agregatem weremczuk AUR i siewnik agricola. w tym roku siałem 70 sztuk na metr a jak wyszło to jest 55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo bardziej kaprysna od marchwi, przy marchwi nie masz problemu nicieni, lepsze sa wschody i efektywniejsza walka z chwastami. choroby tez slabiej pobieraja marchew. trudna w przechowywaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dużo pytań ale dotyczących pietruszki naciwowej . Ktoś z was koledzy uprawia ?? macie jakieś doświadczenia z tą odmianą ?? Czy ktoś wie czy nać można przechowywać w chłodni?? Bo słyszałem że tak ... Dajcie jakiś znak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samej naci na pewno nie mozesz przechowywac w chlodni, jak cos to mozesz zamrozic jedynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...