Skocz do zawartości
FarmerBorys

UGmax lub inne tego rodzaju preparaty?????

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów stosuje i jak oceniacie efektywność działania tych preparatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja się spisują pdobno jest już 50 różnych preparatów zarejstrowanych w tej branży - słyszłem od przedstawiciela UG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosowalem swego czasu przez 2 lata pryskalem tym scięta slome w dawce zalecanej przez producenta i szczerze mowiac nie wierze zeby to cos pomoglo .....troche to jednak kosztuje wole za ta kase kupic jakis konkretny nawoz nalistny wtedy chociarz widac wymierny efekt....co do UG max to moze zle mysle ale naprawde ciezko cos pozytywnego o tym napisac bynajmniej nie jest to cos co niesamowicie poprawia plony i strukutre gleby....a slome zeby sie rozlozyla i tak najlepiej pryskac mocznikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez próbowałem na 1ha i tylko chwasty lepiej rosły...... może coś w tym jest ale według mnie troche szkoda kasy lepszy jest obornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem Użyźniacz [wtedy jeszcze nie był max] kilka lat temu. Powiem tak: żeby to dało efekt trzeba spełnić kilka warunków - pryskać najlepiej przed lub w czasie deszczu na wilgotną glebę, i niedługo wymieszać z glebą, inaczej nic to nie da, i najlepiej użyć wody ze studni lub ze stawu, gdyż chlor delikatnie mówiąc, nie służy takim preparatom...

 

Co do zabiegów: ja dodatkowo zrobiłem gnojówkę z pokrzyw i pryskałem razem z UG:

Jeden oprysk zrobiłem po żniwach na rozrzucony obornik, podorałem i zasiałem gorczycę. Urosła bardzo ładna i dodatkowo zauważyłem że obornik i słoma już jesienią były rozłożone - nie można było ich tam znaleźć.

 

Drugi zabieg zrobiłem też po żniwach na 5 klasie na ściernisko. Zawsze po roku wyorywałem na tym piachu resztki słomy z poprzednich żniw, po użyźniaczu w kolejnym roku ich nie było.

 

I to były jedyne widoczne efekty, które mogę UG przypisać, reszta zależy od warunków, opadów itp, trudno mi jednoznacznie powiedzieć że plon wzrósł lub nie po UG. Ja zastosowałem go jednorazowo, może gdyby go regularnie stosować dałby wyraźniejsze efekty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam krotkie pytanie....co konkretnie daje oprysk siarczanem magnezu bo juz wiele opinii slyszalem ...prosze o odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie mam krotkie pytanie....co konkretnie daje oprysk siarczanem magnezu bo juz wiele opinii slyszalem ...prosze o odp

dziwne pytanie jak sama nazwa wskazuje-dostarczasz roslinie magnez i siarke nie traktuj mgso4 jako nawozenie podstawowe lecz tylko jako dodatek

dolistne podanie magnezu i siarki wpływa pozytywnie na krzewienie,fotosynteze a w nastepstwie na jakosc(mtz) i wielkosc plonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rośliny stają się bardziej zielone (chlorofil) i lepszy transport składników w roślinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na suszę jest też dobry UGmax. Na tych polach gdzie był stosowany rośliny lepiej przetrwały i jest nadzieja na przyzwoity plon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po jednym roku stosowania już są takie rezultaty?,na jakiej ziemi był zastosowany w jakich terminach?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napalajcie sie tak na te cuda max policzcie lepiej czy się to opłaca czy może lepiej gdzie indziej tą kasę zainwestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to po jednym roku stosowania już są takie rezultaty?,na jakiej ziemi był zastosowany w jakich terminach?.

 

Najlepiej stosować na resztki pożniwne, zamiast azotu (żeby nie przedrażać).

Według producenta UGmax na każdym rodzaju gleby przyspiesza rozkład słomy i podnosi zawartość próchnicy.

A wiemy, że wzrastająca ilość próchnicy poprawia strukturę gleby, pojemność wodną, dostępność składników, itp. jednym słowem poprawia warunki rozwoju roślin.

Na wielu polach widziałem dobre efekty działania tego preparatu, również w prasie spotkałem się z interesującymi wynikami badań jak i opiniami rolników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej stosować UG właśnie na rozdrobnioną słomę, obornik, lub poplon typu gorczyca, gdyż próchnica nie spada z nieba z czegoś musi powstać i bakterie też muszą mieć na czym żerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda do rozcieńczenia może być z wodociągu czy ma być bez chloru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casper masz rację bakterie muszą na czymś żerować, muszą też pobrać azot do rozkładu słomy, to podstawy biologii. Jak im go nie podasz to zgadnij skąd go wezmą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Woda do rozcieńczenia może być z wodociągu czy ma być bez chloru?

może być z wodociagu ale lepsza by była deszczówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Casper masz rację bakterie muszą na czymś żerować, muszą też pobrać azot do rozkładu słomy, to podstawy biologii. Jak im go nie podasz to zgadnij skąd go wezmą

 

z powietrza???? wiec nie mozna gleboko przeorywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dobrze by było gdyby z powietrza

Jeśli nie podasz azotu na słomę, wtedy mikroorganizmy wyczerpią zapasy azotu z gleby normalnie stopniowo uwalniane w trakcie wegetacji. Skutkiem będzie jego niedobór dla roślin następczych [zwłaszcza ozimin] i obniżka plonu.

 

Ad. wody: jak już pisałem, lepiej wziąć wodę ze studni lub rzeki itp, u mnie np czasami tak chlorują wodociągówkę że śmierdzi jak płyn dezynfekcyjny - taka się na pewno nie nadaje...

 

Ja w tym roku chce wysiać wszędzie gorczycę po żniwach [oczywiście daję bakteriom trochę azotu ] i mam zamiar poeksperymentować opryskiem gnojówką z pokrzyw zamiast UG, w końcu to nic nie kosztuje a może dać niezłe efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś na próbę na 10 hektarów UGmax.

Na ich stronie widnieje cena 129 zł za 0,9l kupując bezpośrednio u nich.

A ja kupiłem dziś w sklepie z srodkami ochrony roslin czyli przez pośrednika który też musi zarobić za 116zł a jeszcze miesiąc temu miał po 105zł

A wy ile za to płacicie?

 

Ale sucho na polu strasznie do tego słońce piekło gdy pryskałem i jeszcze wode z hydrantu wziałem nie było czasu na odchlorowanie...zobaczymy co z tego wyniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja spryskałem 2 hektary ścierniska gnojówką z pokrzyw [pojechałem zaraz po deszczu ale potem też słońce nieźle dopiekało....] i podrapałem kultywatorem.

 

Niestety miałem opryskać jeszcze 2 ha gdzie wywiozłem gnój, ale taka posucha była i upał że dałem sobie spokój i wolałem szybko podorać niż czekać na deszcz, może jeszcze pojadę w deszcz powierzchownie, a jak nie to jesienią na gorczycę. Ciekawe czy mój specyfik też coś da

 

Nie znam obecnych cen UG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orientujecie się może, ile mocznika rozpuszcza się na opryskiwacz w celu rozkładu słomy ?

 

W Top Agrar Polska ( nr 6/2008 str. 123 w artykule "Sposób na zwiększenie zawartości próchnicy aktywnej w glebie" są opublikowane wyniki badań Katedry Chemi Rolnej UP w Poznaniu wpływu azotu i UGmax na rozkład słomy. Są to podobne koszty stosowania, z tym że UGmax powoduje dodatkowo zwiększenie ilości próchnicy w glebie.

 

Warto wziąć to pod uwagę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...