Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak jest już kłos to pryskanie siarczanem magnezu lub 7-wodnym siarczanem magnezu coś da. Mam tu na myśli większą masę ziaren większą ich ilość a co za tym idzie polepszenie plonowania

Chyba że ma ktoś inny pomysł na zwiększenie plonów w tym stadium wzrostu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zyto jak do tej pory dostalo 140kgN/ha oczywiscie mowimy tu o czystym skladniku, w dwoch dawkach, pierwsza to saletra wapniowa, druga to mocznik, jeszcze dawka jakosciowa pojdzie jak tylko sie da ja rozsypac, jak nie to omine ten zabieg, jezeli chodzi o wyleganie to pierwsza dawka poszlo CCC bardzo bardzo wczesnie jak tylko ustapily przymrozki w dawce 1,5l/ha + siraczan magnezu jednowodny 5%-roztwor, drugi zabieg MODDUS 0,3l/ha miejscami bylo widac juz osci na wierzchu ale sporadycznie, jesli chodzi o choroby to juz dwa zabiegi zostaly wykonane pierwszy impuls1l/ha- musialem wykorzystac gdyz zostal mi sprzed dwoch lat, drugi zabieg to atak 0,7 + tilt plus 0,8l/ha, i to na tyle, mowimy tu o plonie okolo 8ton/ha co wyjdzie to sie w zniwa okaze.

 

 

Do kolegi ponizej: liczba ziarniakow w klosie ksztaltuje sie bardzo wczesnie wiosna i to wysoka pierwsza dawka azotu na to wplywa przede wszystkim, a jesli chodzi o parametry to azot w fazie kloszenia moze je podniesc, jest wiele innych czynnikow wplywajacych na plon, ale przede wszystkim uregulowac pH i jazda pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to zrezygnowałem z drugiej dawki N bo i antywylegacze by nie pomogły więc ciężko mi przyjąć do wiadomości jak może żyto stać po 140kg.

U mnie na 4klasie. Azotu wyszło mnie 60kg na razie najładniej wygląda na wsi bo wszyscy odpuścili z powodu niskich cen a każdy się dziwił ze i tak dużo azotu.

Na razie stoi a wyległo może z 10m2 z 4 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz-a stoi:) odmiana mieszancowa, nizsza od wzorca-VISELLO F1 no i coz, kolo drzew sie wylozylo okolo 3m2, i to na tyle, aha moj ojciec jak sial zyto to dawal 100kg saletrzaku albo salmagu, i nie pryskal na chwasty takze wiesz, ja mam nawet w domu spora roznice pogladow, mam niewielki areal zyta, i probuje wyciagnac z niego maksimum, jesli bilans wyjdzie dodatnio to bede zawsze sial zyto na intesywnej technologii a jak nie, to dowidzenia, bedzie rzepak i rzepak, pozniej jeczmien i rzepak itdL:_)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosilem w sobotę żyto znajomemu

powierzchnia 1 ha

zbiór 1 t

Na wygląd piękne, gęste, tylko w klosie po 3 ziarenka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w tym roku średnio 2,5 z/ha dało na V-VI klasie, w zeszlym bylo o ponad tone więcej. A cena taka jak w zeszlym roku. Coś mi sie wydaje ze lepszy interes zamiast uprawiac było by kupić w żniwa i potem spzredac po pół roku, wtedy sie zawsze zarobi, a tak .. wiadomo jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas żyto skupują po 380 netto zastanawiam sie jaka będzie cena żyta jak to sie wszystko uspokoi czy stanieje czy jeszcze dziobnie w góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie cena co tydzień inna było 320 - 400 - dziś 420 +vat Provimi Dobropasz

Zebrałem swoje i plon różny na VI i V klasie 3t/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam u was cena żyta? po ile skupują? ja poki co mam kupca na 700zł netto z odbiorem z gospodarstwa. Czekac czy opendzlować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie młynarz daje 600zł netto za konsumpcyjne a 460 za paszówke

 

ja mam ok 10 ton z opadaniem niecałe 70 i powiedział że mi nie da jak za konsumpcyjne więc poczekam aż mu się skończy. Bo w tym roku nie wiele kupił konsumpcyjnego jak wszyscy w tym roku więc i takie parametry będą niedługo w cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesto młynarze chcą płacic rolnikowi najmniej i to jeszcze trzeba im najczesciej dowiesc na wlasny koszt. Paradoksalnie bardziej im sie opłaca chyba jak rolnik sprzeda pośrednikowi i oni zaplaca temu pośrednikowi wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszłym roku zastosowałem moddusa, tylko dlatego ze go miałem bo patrząc na cene to można go stosować ale nie w życie. Z drugiej strony nieźle na tym wyszedłem bo mi się nie położyło zaraz po zimie tylko po deszczach w żniwa. a obecną ceną zrekompensuje sobie te koszty.

 

Ostatnio słyszałem od znajomego, który handluje zbożem, że może być problem bo zboża a żyta szczególnie może zabraknąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym najlepiej zwalczyć chwasty w życie hybrydowym, dodam, że nie była prowadzona ochrona jesienna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!

utworzyliśmy to forum dla Was, w celu ułatwienia Wam osiąganiu lepszych wyników w Waszej ciężkiej pracy. Forum ppr.pl służyć ma wymianie doświadczeń, poglądów oraz informacji na temat cen oraz rynków zbytu. Niestety, nie wszyscy dojrzeli do tej formy komunikacji. Są to działania nie tylko producentów, ale i naszej konkurencji. Chamstwo i niewybredne treści niektórych "użytkowników" zaszły zbyt daleko. Wiemy kto i z jakiego komputera wypisuje te obrzydliwe treści. Usuwamy bezpowrotnie tych, którzy do nas nie pasują, a konsekwencje będziemy wyciągali bezwzględnie. Prosimy o wszelkie informacje na temat naruszania regulaminu na adres admin@ppr.pl, lub z adresu, napisz do nas który znajduje się na stronach ppr.pl. Żywimy nadzieję, że szybko pozbędziemy się tych, którzy do naszej społeczności nie pasują. Na początek, został usunięty obywatel"przeor", którego dane już poznaliśmy.

Pozdrawiam Was serdecznie i oczekuję wszelkich informacji o ludziach, których z naszego forum należy usunąć.

administrator: admin@ppr.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie.Zauważyłem na allegro środki ochrony dużo tańsze jak w hurtowniach w mojej okolicy, np. taki granstar jest 2,5 razy tańszy. Prosił bym o wypowiedzi jak ktoś wie i kupywał, jaka jest skuteczność, ewentualnie inne problemy z tymi środkami. Pytam się bo chciałbym kupić na chwasty w życie ale myślę o środku Glean.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki antywylęgacz najlepszy?
--ja bym dodał na żyto,i dobry i nie za drogi?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zastosowany po fazie drugiego kolanka w życie hybrydowym regulator antywylegacz płynny 675 w dawce 1l + 0,25l modus, nie wpłynie na obniżenie plonu? dodam, że żyto dostało 120 N/ha. Czy zastosowanie jeszcze modusa w dawce 0,2l w fazie 3 kolanka pomoże utrzymać w pionie rośliny, aż do żniw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CCC lepiej za póżno nie dawać, ja zapodałem 1l CCC (bo zostało mi poł opryskiwacza po pryskaniu pszenzyta)+ 0,75 Retar na tydzien przed pokazaniem sie kłosów i teraz jak wylazły to niektóre mają czubki poprzypalane. Dobrze ze to tylko niecałe 2 ha, no ale zobacyzmy jak to wpłynie na plon.

 

 

czy zastosowany po fazie drugiego kolanka w życie hybrydowym regulator antywylegacz płynny 675 w dawce 1l + 0,25l modus, nie wpłynie na obniżenie plonu? dodam, że żyto dostało 120 N/ha. Czy zastosowanie jeszcze modusa w dawce 0,2l w fazie 3 kolanka pomoże utrzymać w pionie rośliny, aż do żniw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...