Skocz do zawartości
makler222

Młody rolniik - płatność.

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Czy wiecie jak długo trzeba czekać na kase po złożeniu wniosku o płatność? Po jakim czasie przysyłają na konto? Wiem ze maja chyba 60 dni, ale czy dostane wczesniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej to nie masz o czym marzyć. A jeśli wyrobią się w 60 dni to powinieneś skakać z radości. Nie chce mi sie teraz znowu ropzporządzenia studiować, ale nie wiem czy ten okres nie został jeszcze wydłużony. Pozdrawiam i miłego czekania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest 60 dni na rozpatrzenie wniosku i 180 na zrealizowanie wszytkich wynogów i dopiero po tym okresie kasa idzie na konto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest 60 dni na rozpatrzenie wniosku i 180 na zrealizowanie wszytkich wynogów i dopiero po tym okresie kasa idzie na konto

 

zgodzę się z tym ale to dotyczy nowego naboru a nie poprzedniego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[guote]zgodzę się z tym ale to dotyczy nowego naboru a nie poprzedniego

 

Własnie ja już dostałem decyzję z poprzedniego. najgorsze to czekanie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[guote]zgodzę się z tym ale to dotyczy nowego naboru a nie poprzedniego

 

Własnie ja już dostałem decyzję z poprzedniego. najgorsze to czekanie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minął już miesiąc jak złożyłem wniosek o płatność i nic - cisza...

u mnie mineły ju zprawie 2 miesiace i spokój, pewnie na urlopy wyjechali, ale mam nadziej ze w 60 dni sie wyrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minął już miesiąc jak złożyłem wniosek o płatność i nic - cisza...

u mnie mineły ju zprawie 2 miesiace i spokój, pewnie na urlopy wyjechali, ale mam nadziej ze w 60 dni sie wyrobią.

 

@osa21 jak poradziłes sobie z śr karjową dokupiłes ziemi czy jakoś dzierżawe brałeś...ja chce składać wniosek na wiosne ale brakuje mi 3 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kase na konto otrzymałem po miesiącu od momentu złożenia wniosku o płatność. Wydałem już wszystko i prawie zapomniałem troche za mało te pięć dyszek, ale co zrobić cierpliwości dla oczekujących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kase na konto otrzymałem po miesiącu od momentu złożenia wniosku o płatność. Wydałem już wszystko i prawie zapomniałem troche za mało te pięć dyszek, ale co zrobić cierpliwości dla oczekujących

a z jakiego województwa jesteś? czy wszytkie warunki spełniłes na starcie? i na co przeznaczyłeć 70% premi? i czy składałeś wniosek przed 1 lipca czy po 1 lipca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Łódzkiego. Wniosek składałem przed pierwszym lipca, a dokładniej 6 marca 2008. Do spełnienia w ciągu trzech lat od momentu dostania gospodarstwa mam kilka warunków w zakresie ochrony środowiska, a mianowicie dostosowanie zbiornika na gnojowice pod określoną liczbę zwierząt(mam trochę za małe szambo), podpisanie umowy na wywóz śmieci i uzupełnienie wykształcenia. I chyba tyle co do warunków a za kasiore kupiłem pług zagonowy 4-skibowy unii grudziądz, opryskiwacz nowy 400l i wóz asenizacyjny srednio jestem zadowolony z tego zakupu bo za taką kase porządnej maszyny nowej nie da rady kupić pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szłyszeliście co się dzieje. Okres uzupełnienia wykształcenia liczą od momentu przejęcia gospodarstwa a nie podpisania umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARiMR - jedyny sprawiedliwy,

 

rolnik - zawsze złodziej i nierób dla .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wniosku na MR jest taki zapis że wnioskodawca zobowiazuje sie: "przejęcie na własność gospodarstwa wskazanego w biznesplanie w terminie 180 dni od doręczenia decyzji o przyznaniu pomocu" czyli jak rozumiem 180 dni od wydania pozytywnej decyzji o przyznani premi przez ARiMR czy 180 dni od dnia w którym wniosek złożyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma ktos sposób na ominiecie uzupelnienia wyksztalcenia z umowy?bo słyszalem że można w krusie zapłacic do tyłu za 3lata że sie niby było domownikiem i wtedy wystarczy wykształcenie średnie luw wyższe nierolnicze to prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beneficjent może spełnić wymagania dotyczące kwalifikacji rolniczych poprzez podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników jako domownik czyli staż pracy w rolnictwie (co najmniej 3 letni), także jeśli PT KRUS ubezpieczy Cię wstecz na 3 lata to warunki zostaną spełnione oczywiście o ile już nie zobowiązałeś się do uzupełnienia wykształcenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale długo mnie tu nie było i namieszaliście trochę

 

Szłyszeliście co się dzieje. Okres uzupełnienia wykształcenia liczą od momentu przejęcia gospodarstwa a nie podpisania umowy.

 

ja mam napisane w decyzji, ze należy uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat od momentu otrzymania niniejszej decyzji

 

ARiMR - jedyny sprawiedliwy,

 

rolnik - zawsze złodziej i nierób dla ...

 

zgadzam sie

 

PostWysłany: Sro Lis 19 19:44 GMT 2008 Temat postu:

we wniosku na MR jest taki zapis że wnioskodawca zobowiazuje sie: "przejęcie na własność gospodarstwa wskazanego w biznesplanie w terminie 180 dni od doręczenia decyzji o przyznaniu pomocu" czyli jak rozumiem 180 dni od wydania pozytywnej decyzji o przyznani premi przez ARiMR czy 180 dni od dnia w którym wniosek złożyłem?

 

prawdo podobnie tak jest, ale nie pamiętam dokładnie, ja swój wniosek składałem podczas tej wczesniejszej tury tj 6 marca 2008 i gospodarstwo juz miałem od 8 miesięcy, a Ty jak dostałeś juz prmie i spełniłeś warunki?????

 

beneficjent może spełnić wymagania dotyczące kwalifikacji rolniczych poprzez podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników jako domownik czyli staż pracy w rolnictwie (co najmniej 3 letni), także jeśli PT KRUS ubezpieczy Cię wstecz na 3 lata to warunki zostaną spełnione oczywiście o ile już nie zobowiązałeś się do uzupełnienia wykształcenia

 

prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się mądrzysz Nikt nie namieszał. No może jedynie Grześ pomylił Prow 2007-13 z SPO 2004-2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Grześ To makler222 pomylił programy. Masz rację w SPO liczą od przejęcia gospodarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berenika a ja Ci mówię, ze od momentu otrzymania decyzji ma się 3 lata na ukończenie szkoły rolniczej !!!!!! NIE MAM RACJI ????? [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miał ktos kontrole programu młody rolnik 2004-2005 jesli tak to na co zwracali uwage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje pytanie do dyrektora arimr w szczecinie co planuja zrobic z faktem ze w naszym województwie z premii dla młodego rolnika wykorzystano 25% wiec on powiedział ze agencja wypracowała dwie propozycje azeby ta kase wykorzystac obecnie dali je do opiniowania (zrozumiałem ze dla organizacji rolniczych czyli chyba Izb) opracowane propozycje 1. podjecie staran do obnizenia tych nieszczesnych ha 2. aby pozostała kwote przeniesc do innych działan np. modernizacja efektów nalezy spodziewac sie na wiosne. o 3. mozliwosci czyli zwiekszeniu wielkosci dotacji nie wspomniał a było by to równiez wyjscie bo jesli nie zmniejszenie wymogu sredniej to moze zwiekszenie dotacji przeciez np75 to nie 50tys czyli zwiekszenie atrakcyjnosci 1 i 3 rozwiazanie było by idealne bo np dlaczego pieniadze z młodego maja trafic do obszarnikow czyli rozwiazanie 2. czyli za pieniadze dla młodych rolnikow z zachodnopomorskiego bedzie zwiekszany dystans miedzy małym i młodym ktory dotacji nie moze dostac a duzym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...