Skocz do zawartości
men2face

jęczmień ozimy

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym w tym roku zasiać po raz pierwszy jeczmien ozimy.jakie odmiany polecacie??ile kg/ha siejecie??w jakim terminie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie interesuje jęczmień ozimy a szczególnie na cele browarne. Może ktoś ma doświadczenie z taką uprawą i z chęcią się podzieli uwagami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem traminera- plon podobny do pszenzyta ok 6 ton na IV,V klasie

zasiany 20 wrzesnia- poznan , 160-180 kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem traminera- plon podobny do pszenzyta ok 6 ton na IV,V klasie

zasiany 20 wrzesnia- poznan , 160-180 kg/ha

Też go miałem zasiałem 10 września ale nie opryskałem na mszycę i władował mi się wirus mozajki i była kich może 5 t z ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sieje bąbaja 3 rok rok w ilości 130 kg plonuje w granicach 5-5,5 t

w tym roku sypnoł 7t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiałem jęczmień ozimy fridericus. Jakie opryski powinienem zrobć na zime i w jakim terminie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u Was panowie jęczmień wygląda? U mnie trochę mączniaka się pokazało. Teraz jest zimno, to go przychamowało, ale zapowiadają ocieplenie. Czy warto go opryskać, czy może ruszyć wczesną wiosną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to co napisze bedzie dziwne,ale czy spotkal sie ktos z uprawa jeczmienia jarego zaraz po ozimym ? (zbior w tym samym roku)

Czytalem kiedys o tym w ksiazce,ze powinno sie udac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze to co napisze bedzie dziwne,ale czy spotkal sie ktos z uprawa jeczmienia jarego zaraz po ozimym ? (zbior w tym samym roku)

Czytalem kiedys o tym w ksiazce,ze powinno sie udac

 

Cos mi sie to wydaje jednak nie możliwe a u mnie spotkałem sie z tym że gościu sieje po jęczminiu gorczyce którą w tym samym roku jeszcze młoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wasz jęczmień po zimie mój bardzo zżółkł co z nim zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wasz jęczmień po zimie mój bardzo zżółkł co z nim zrobić?

Nie tylko uciebie. poczekaj az ruszy wegetacja i wtedy zobaczysz co bedzie. jęczmien wypuszcza nowe liscie . o lie nie wymarzł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ruszacie z nawozem w jeczmieniu? Ja planuje 200 kg saletrzaku na pocztku marca jesli pogoda sie utrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś rozsiałem na jednym kawałku sól a na drugim kizeryt. Z azotowymi poczekam jeszcze trochę ale nie dłuzej niż do końca lutego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś rozsiałem na jednym kawałku sól a na drugim kizeryt. Z azotowymi poczekam jeszcze trochę ale nie dłuzej niż do końca lutego.
Pod koniec lutego nie za wcześnie u mnie to leży gruba warstwa śniegu jak nawóz będziesz rosiewał chodzi o azot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie o tym że nawozy można stosować dopiero od 1 marca. Od tego roku nie ma już sentymentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś rozsiałem na jednym kawałku sól a na drugim kizeryt. Z azotowymi poczekam jeszcze trochę ale nie dłuzej niż do końca lutego.
W moim rejonie również masowo wysiewana jest sol.Tyle że nie na pola.No sprzętem,niby podobnym ,lecz na samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[W moim rejonie również masowo wysiewana jest sol.Tyle że nie na pola.No sprzętem,niby podobnym ,lecz na samochodzie.

 

Ty, gargamel możesz to rozwinąć bo jakoś nie kumam, co u ciebie na wsi jeczmień ozimy nie jest siany na polach???? dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przy 20 cm pokrywie snieżnej,nikt nie potrafi wycelować w swoje pola,po prostu zapomnieliśmy wbić na miedzach tyczki.Co do sensu wysiewania nawozu w takich warunkach nawet nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu przy 20 cm pokrywie snieżnej,nikt nie potrafi wycelować w swoje pola,po prostu zapomnieliśmy wbić na miedzach tyczki.Co do sensu wysiewania nawozu w takich warunkach nawet nie wspominam.

 

I tu się mylisz, już coraz więcej gospodarstw nawozi pogłównie P,K, Mg, S. Ja rozsiałem 17 kiedy jeszcze nie było śniegu , teraz jest, to dobrze jask stopnieje to rozpuści nawóz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nawozi pogłównie przy 20 cm pokrywie snieznej jest głupkiem i to totalnym.Odnalezienie granic w takich warunkach jest również nie możliwe.Nawozenie pogłowne PK jest dużo mniej efektywne od nawozenia

przedsiewnego.Nie bardzo rozumiem gdzie sie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami nie zgadzam się z Gargamelem ale tym razem przyznaje mu 100% racji.nawóz jest drogi jak cholera a jak słysze ze ktoś go sypie na śnieg to już wogóle nie wiem po co nawozi czego sie nie zrobiło przed siewem tego sie nie nadrobi wiosna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...