Skocz do zawartości
men2face

jęczmień ozimy

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostało mi ok 15 l Trifsanu 480 ,czy można go użyć podobnie jak Treflan?Niby ta sama substancja czynna ,ale brak rejestracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie będę siał pierwszy raz jęczmień ozimy. Ojciec kiedyś siał, ale to było dawno temu. Boję się właśnie wirusa żółtej karłowatości jęczmienia. Będzie to nie lada eksperyment. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, będzie przeznaczony na paszę. Czy jesienny zabieg na mączniaka jest konieczny? Na co zwrócić jeszcze uwagę, oprócz mszyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zasiałem NATIVAL.no cóż-raz kozie śmierć.

maiłem CAMPANILE i nie miałem problemu z żółta karłowatością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasiałem traminera {znowu}
Jarki a ty czym pryskasz w tym roku ?
zamierzam jak pisałem wcześniej expert+granstar lub glean {helm,maczuga}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku robie próbe i zasiałem na V klasie Lomerita-zobacze co będzie. Podobno dobra odmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa zastosowaniu DFF z IPU (Legato Plus) przy nierównych wschodach jęczmienia? Czy IPU nie uszkodzi kiełków? Wg etykietki można stosować bez względu na fazę rozwojową, jednak spotkałem się z różnymi opiniami,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też fatalne wschody.Są puste łaty,pasy i kij wie co jeszcze.Na pozostałej części ma 2 liście a trzeci zaczyna się pojawiać.Tam gdzie słabo wzeszedł ,nasiona wypuszczają kiełki ,ale znowu robi się sucho im niektóre z nich zasychają,Cześć z tych nasion dopiero szpilkuje.Czekam z IPU jeszcze 2 tygodnie,z nadzieją na solidniejsze opady.Na razie pojechałem z perytroidem na mszycę i czekam na pełne wschody.Takich łat na polu nigdy nie miałem,pszenżyto tez kiepsko wschodzi ,choć lepiej jak jęczmień.Czekam z opryskiem na rozwój sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie wygląda sprawa z pszenicą. Ci co się pospieszyli z siewem to fatalnie to wygląda. I jak tu trafić z herbicydem? Jęczmień wrażliwy i trzeba uważać, żeby go nie przypalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekal tak do polowy pazdziernika. Przede wszystkim musi byc wilgotno, a u mnie dopiero troszke popadalo. A temperatura nie jest tak wazna dla tych jesiennych herbicydow zbozowych- kiedys popryskalem po przymrozku i dzialalo rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym poczekal tak do polowy pazdziernika. Przede wszystkim musi byc wilgotno, a u mnie dopiero troszke popadalo. A temperatura nie jest tak wazna dla tych jesiennych herbicydow zbozowych- kiedys popryskalem po przymrozku i dzialalo rewelacyjnie.
pryskali nawet w czesie mrozów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na polu metamorfoza,po łysinach ,pustych placach ani śladu.Czekam na ocieplenie i jadę po oziminach z protuganem ,w jęczmieniu mam zamiar dodać trochę perytroidu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pytasz.IPU jesienią +granstar z grodylem wiosną powinno wyeliminować większość chwastów.Sam Protugan jest tani i w wypadku wymarznięcia jęczmienia lub wystąpienia żóltej karłowatości i konieczności przesiewu ,koszty nie są tragiczne.Nie widzę w tym nic zdrożnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym sezonie pryskałem KOMPLET 0,35l + 10 g granstaru / 90 zł

nikt inny sie nie chwalił tym kompletem - dlaczego ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym sezonie pryskałem KOMPLET 0,35l + 10 g granstaru / 90 zł

nikt inny sie nie chwalił tym kompletem - dlaczego ??????

pryskałeć tym wcześniej jak z chabrem? bo reszta wygląda siekawie,moja kombinacja cię sprawdziła w jęczmieniu ale w pszenicy został bławatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też pryskałem komplet 0,25+ 1,25l protugan+ 10g granstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym sezonie pryskałem KOMPLET 0,35l + 10 g granstaru / 90 zł

nikt inny sie nie chwalił tym kompletem - dlaczego ??????

pryskałeć tym wcześniej jak z chabrem? bo reszta wygląda siekawie,moja kombinacja cię sprawdziła w jęczmieniu ale w pszenicy został bławatek

 

jak wczesniej ?????????

razem -jeden zabieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HANS pytam czy w poprzednich latach tym pryskałeś{efekt}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...