Skocz do zawartości
men2face

jęczmień ozimy

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzacie się do zabiegu fungicydem w jęczmieniu przy tej ciepłej pogodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zaczyna z lekka żółknąć,mam nadzieję że przyjdzie ochłodzenie.Każdy zabieg to wywalenie kasy ,a w żniwa jakoś nie wierze w cudowne ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie się nie zanosi na to, a zapowiadają przekropną pogodę. Ja dzisiaj poleciałem fungicydem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden kawałek 18 IX a drugi 19IX. Pryskany był dwa razy na mszyce, tydzien po wschodach i 30X .Dzisiaj zauważyłem lekkie żółkniecie najstarszych liści ,ale mszyc nie stwierdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka obsada na metrze ile kg/ha? mój siany 17.09 jest O.K. a siałem 145 kg/ha przy 50g MTZ wychodzi około 290 szt/m2 , azotu dałem 35 kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysiałem 320 ziaren/m2, wyszło to ok. 145 kg/ha. Ja dałem azot tylko po zbożach (15 kg N/ha), po ziemniakach nie dałem. Ogólnie to mam posiany jęczmień po pszenicy ozimej, jarej, jęczmieniu jarym i ziemniakach. Taka zbieranina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na razie się nie zanosi na to, a zapowiadają przekropną pogodę. Ja dzisiaj poleciałem fungicydem.

jakim fungicydem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wysiałem 320 ziaren/m2, wyszło to ok. 145 kg/ha. Ja dałem azot tylko po zbożach (15 kg N/ha), po ziemniakach nie dałem. Ogólnie to mam posiany jęczmień po pszenicy ozimej, jarej, jęczmieniu jarym i ziemniakach. Taka zbieranina.

mój jest po pszenicy ozimej ale na Śląsku cieplej ,po jęczmieniu to najgorsze stanowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siałem ok.175kg.Miałem zamiar siać mniej,ale jęczmień był oryginalnie pakowany w Austrii a na workach była tabela wysiewu.Zalecana obsada to 350 szt/m2 a masa 53 g.Skorzystałem z tych zaleceń i na moje oko wygląda dobrze.Jozef co zastosowałeś na grzyba?Mam jakieś pozostałości Sarfunu i myślę by jutro zmieszać z perytroidem i opryskać dziada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem: Talius i Tebu. Oba środki miałem. Miałem też resztki pyretroidów to też wlałem, do tego jeszcze dałem Insol, Danadim i trochę siarczanu magnezowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zapewnia czyste sumienie"zrobiłem co mogłem"Ja również już po zabiegu.Schowałem opryskiwacz by nie kusił Zastosowałem mieszankę Furry z Sarfunem.A co mi tam,Dałeś konia daj i uprząż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już raz schowałem, ale ostatnio pogoda mnie przekupiła. Jak tak dalej będzie, to jeszcze raz chyba wyciągnę, jak będą warunki to jeszcze opryskam pszenicę po burakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Wam przezimowały jęczmiona

mój Traminer dobrze , niewielkie przemrożenia na górkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skosiłem wczoraj suchy ale bardzo mało z hektara nie wiem dokładnie ile ale nie pełna przyczepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...