Skocz do zawartości
men2face

jęczmień ozimy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja skosiłem wczoraj suchy ale bardzo mało z hektara nie wiem dokładnie ile ale nie pełna przyczepa

 

Tylko przyczepy są różne, ile tam weszło zbiorników i od jakiego kombajnu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja skosiłem wczoraj suchy ale bardzo mało z hektara nie wiem dokładnie ile ale nie pełna przyczepa

 

Tylko przyczepy są różne, ile tam weszło zbiorników i od jakiego kombajnu.

dwa zbiorniki claas mercatorem kosiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dobrze zeby nie powiedzieć ze bardzo dobrze.liczę ze ósemke złamałem.oby tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałeś NATIWAL-a

koledze strasznie przemarzł a obok miał MAYBRIT-a i O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój po pszenicy , Capallo , Artea , Modus {miejscowo} , siarczan+insol+tytan * 2 ,

trochę przemarzł i teraz susza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

W tym roku pierwszy raz będę siał jęczmień ozimy. Doradźcie mi, jakimi środkami najlepiej zwalczyć chwasty i kiedy ( wiosna, jesień)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Wam plonował w tym roku natival? chce go zasiać w tym roku, znajomy go miał i sobie chwali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę nad campenile , meybritem i oczywiście sprawdzonym traminerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!

W tym roku pierwszy raz będę siał jęczmień ozimy. Doradźcie mi, jakimi środkami najlepiej zwalczyć chwasty i kiedy ( wiosna, jesień)?

Bezwzględnie jesień. Co do chwastów to zależy jakie przeważają. Kilka lat dawałem glean i dawał sobie radę (miotła i dwuliścienne), praktycznie bez poprawek na wiosnę. Dwa sezony do tyłu zawiódł całkowicie (miotła) i rok temu popryskałem mieszanką poleconą przez dostawcę ŚOR: IPU + expert met + pelikan plus. Skuteczność 100 %, w tym roku pryskam to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodził glean jęczmieniowi? bo nie ma na etykiecie ze mozna stosowac w jęczmieniu. W jakiej dawce dałes??

 

 

Ja do tej pory dawałem Tolurex, co prawda dziala na miotle ale nie łapie wszystkich dwulisciennych. Dlatego chętnie bym dał coś takiego :

Glean 75 Wg 15g+Tolurex 2l , ale boje sie zeby glean nie zaszkodził? A taką kombinacje sprawdzielem w pszenzycie i pszenicy z rewelacyjnym skutkiem (czyste pole od chwastów). Co Wy na to?

 

 

Witam!!

W tym roku pierwszy raz będę siał jęczmień ozimy. Doradźcie mi, jakimi środkami najlepiej zwalczyć chwasty i kiedy ( wiosna, jesień)?

Bezwzględnie jesień. Co do chwastów to zależy jakie przeważają. Kilka lat dawałem glean i dawał sobie radę (miotła i dwuliścienne), praktycznie bez poprawek na wiosnę. Dwa sezony do tyłu zawiódł całkowicie (miotła) i rok temu popryskałem mieszanką poleconą przez dostawcę ŚOR: IPU + expert met + pelikan plus. Skuteczność 100 %, w tym roku pryskam to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zaszkodził glean jęczmieniowi? bo nie ma na etykiecie ze mozna stosowac w jęczmieniu. W jakiej dawce dałes??

 

 

Ja do tej pory dawałem Tolurex, co prawda dziala na miotle ale nie łapie wszystkich dwulisciennych. Dlatego chętnie bym dał coś takiego :

Glean 75 Wg 15g+Tolurex 2l , ale boje sie zeby glean nie zaszkodził? A taką kombinacje sprawdzielem w pszenzycie i pszenicy z rewelacyjnym skutkiem (czyste pole od chwastów). Co Wy na to?

 

 

Witam!!

W tym roku pierwszy raz będę siał jęczmień ozimy. Doradźcie mi, jakimi środkami najlepiej zwalczyć chwasty i kiedy ( wiosna, jesień)?

Bezwzględnie jesień. Co do chwastów to zależy jakie przeważają. Kilka lat dawałem glean i dawał sobie radę (miotła i dwuliścienne), praktycznie bez poprawek na wiosnę. Dwa sezony do tyłu zawiódł całkowicie (miotła) i rok temu popryskałem mieszanką poleconą przez dostawcę ŚOR: IPU + expert met + pelikan plus. Skuteczność 100 %, w tym roku pryskam to samo.

Ja kiedyś pryskałem samym Glean tylko nie pamietam w jakiej dawce i jęczmieniowi nic nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad trzema odmianami; Laverda, Merle i Metaxa. Siał ktoś te odmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!

W tym roku pierwszy raz będę siał jęczmień ozimy. Doradźcie mi, jakimi środkami najlepiej zwalczyć chwasty i kiedy ( wiosna, jesień)?

Bezwzględnie jesień. Co do chwastów to zależy jakie przeważają. Kilka lat dawałem glean i dawał sobie radę (miotła i dwuliścienne), praktycznie bez poprawek na wiosnę. Dwa sezony do tyłu zawiódł całkowicie (miotła) i rok temu popryskałem mieszanką poleconą przez dostawcę ŚOR: IPU + expert met + pelikan plus. Skuteczność 100 %, w tym roku pryskam to samo.

 

W jakich dawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IPU + expert met + pelikan plus.

W jakich dawkach?

Protugan 0,8 l

Pelikan Plus 1,0 l

Expert met 75 WG 180 gram (miało być 150 gr. ale coś "przeważyłem")

Koszt w ubiegłym roku blisko 100 zł/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie zamierzacie siać odmiany?

Siał ktoś Lomerita lub Maybrita?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieję lomerit od kilku lat i jestem zadowolony, w poprzednich latach plon na poziomie pszenżyta w tym roku około 1 t z ha więcej niż pszenica.

Być może inne odmiany też są dobre ale nie mam zamiaru nic zmieniać i w tym roku też lomerit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie zamierzacie siać odmiany?

Siał ktoś Lomerita lub Maybrita?

Maybrit.,wydajna odmiana, a jedyną wadą jest stosunkowo duża wysokość co wiaze się z wyleganiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...