Skocz do zawartości
sana25

AFERA Z OLEJEM NAPĘDOWYM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nie do końca prawda w Twoim twierdzeniu michaił04.Jest jeden OOL który ma słabe parametry smarne,ale inne OOL mają parametry porównywalne do ON.Tylko że spotkanie z Izbą Skarbową może "zaboleć".Skan z danymi http://i56.tinypic.com/23qyrkl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak nie wiadomo o co chodzi,to na pewno chodzi o kasę.Jest grupa olei opałowych lekkich(OOL),które można zastosować zastępczo jako olej napędowy(ON).Ale na przeszkodzie stoi różnica w podatku akcyzowym.W skanie przytoczyłem fragment wyniku badań zamieszczony w książce"Paliwa do silników o zapłonie samoczynnym".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich....

Ja na bioestrze jeżdże od 3 lat... ze 100 tys zrobiłem. Terenowe, 18- letnie Pajero, z przebiegiem 250tys... pompa rotacyjna.. Nic się nie dzieje, a autko chodzi jak burza... Myślę więc że i w traktorach tych starszych nic nie powinno się dziać...

 

Pozdrawiam i zarazem witam wszystkich - jestem na tym forum dopiero od dziś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pojezdzisz za dlugo perkinsem na opale. jest za suche i pompa spuchnie. zatrze sie.

Mój MF 235 idzie na ekotermie 8 lat ostatnio na b100. Piszesz mity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy od pompy paliwoowej czy jest jeszcze dobra czy już ma luzu, sąsiad jeździ na opale juz około 10lat ma c360 3P, ja mam tez takiego i po wlaniu w niego 5 litrów opału pompa u mnie sie zatarła z tym ze pompa u mnie była rok wcześniej wymieniana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale plecieta......sąsiad ma perkinsa i od dawna jezdzi na opale i nie widzi lepszego paliwa.........pozatym ma Audi A4 i tez jeżdzi i chwali wszystko zależy skąd jest opał.......Polecam opał z Orlenu.........Moje zdanie jest takie że opał jest lepszy jak ON.i dwa razy tańszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Nie do końca prawda w Twoim twierdzeniu michaił04.Jest jeden OOL który ma słabe parametry smarne,ale inne OOL mają parametry porównywalne do ON.Tylko że spotkanie z Izbą Skarbową może "zaboleć".Skan z danymi http://i56.tinypic.com/23qyrkl.jpg

 

Jaki to olej Ekoterm Plus ktory sprzedają lokalni ?

W tabelce sa 0,3 ; Ekoterm1; Ekoterm2 ? Co to sie ma do Olejów opalowych jakie wożą lokalni dystrybutorzy do opalania w Piecach grzewczych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Nie do końca prawda w Twoim twierdzeniu michaił04.Jest jeden OOL który ma słabe parametry smarne,ale inne OOL mają parametry porównywalne do ON.Tylko że spotkanie z Izbą Skarbową może "zaboleć".Skan z danymi http://i56.tinypic.com/23qyrkl.jpg

 

Jaki to olej Ekoterm Plus ktory sprzedają lokalni ?

W tabelce sa 0,3 ; Ekoterm1; Ekoterm2 ? Co to sie ma do Olejów opalowych jakie wożą lokalni dystrybutorzy do opalania w Piecach grzewczych ?

 

W tabeli widać ze opal ma 2X więcej siarki i więcej cząstek stalych (jakby brudniejsza )..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.tribologia.org/ptt/kaj/kaj28.htm

 

Kolejny powód aby sie przekonać ze oo jest the best

 

Siarka może mieć lepszy wpływ na pracę silnika, bowiem posiada ona własności smarujące

siarka niszczy silnik powstają kwasy itp. i dlatego odbarwiane paliwo jest najgorsze dla silnika(więcej siarki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat trzeba by podsunąc pogromcom mitów, kolega tankował MF255 opałem ruznymi dziwnymi tanimi paliwami i nic mu się niedziało mój MF255 nigdy niewidział opału ani takich udziwnień jest z 88roku i miał 4 razy pompe robioną i jedną nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opał teraz bez problemu dostanie ja na dzień dzisiejszy płace po 2.80 zł za litr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu ojciec wlał 5l opałówki do ursusa c-360 3p, po 10 minutach pracy pompa sie zatarła koszt naprawy około 500zł. Sąsiad jeździ takim samym ciagnikiem na opale od 10 lat i jest dobrze. To chyba były jedyne 5 litrów opału w moim gospodarstwie. Pozatym teraz 1l ON wynosi mnie około 3zł/l. Szkoda opału wlewac do baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie tak dawno,bo tej wiosny w sąsiedniej wiosce służba celna zatrzymała na drodze ciągnik.I pipetę do zbiornika paliwa.Paliwo miał "prawidłowe",więc go puścili.Więcej nic nie sprawdzali(żadnych dokumentów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to co się ma w baku można dostać mandat. Ale najlepsze jest to, że karani są też sprzedawcy jeśli srzedadzą opał komuś kto nie posiada pieca.

 

Kuriozum..

_________________________

żurawie wynajem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy kontroli ,kiedy okaże się ,że korzystasz z opału możesz stracić część dopłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...