Skocz do zawartości
wjacek

Pług obrotowy

Rekomendowane odpowiedzi

Lemiesze 20" można spokojnie kupić.Otwory przerobisz na kopycie słupicy i powinno pasowac.Gorzej będzie z odkladniami,jeśli już takich nie produkują to lipa,trzeba kombinować na własną ręke,zaspawać,wstawic podobny profil itp.Płoza to najmniejszy problem.Ktoś wspominał ze cena zakupu jest ważna ale liczy sie również dostępność częsci.Dla przykładu odkładnie t66 do Kongskilda widziałem po 1150 zł/szt ,a to boli.Mam nadzieję że sobie poradzisz ,ale najpierw musisz określić markę pługa.W przypadku braku częsci pozostaje robota kowalska.Ale nie ma rzeczy niemożliwych ,dasz sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no trochę jest, ale za taką cenę i tak się opłacało.

Jeśli zapłaciłeś za niego jak za złom w skupie to rozumie twoje zadowolenie. Moim zdaniem skórka nie warta wyprawki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wszystkie lemiesze, tylko wytarte, to moze zamiast kupowac nowe, załatw na szrocie resor z dużego fiata albo malucha i odbuduj wszystkie pod jeden wymiar. Moze to troche pracy pochłonie ale napewno wyjdzie duzo taniej niz nowe. Koszt zakupu lemieszy bedzie przynajmniej 100zł za szt, wiec inwestycja spora. Włożysz kupe kasy a okaze sie ze pług np. zle ora. a tak na początek polecam pokombinowac. Ja tak robiłem w rabewerku i super to zdaje egzamin, resor jest twardy i nie ściera sie szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o pługach RUMPTSTAD 3-skibowy obrotowy,model RSP2000

Jakiej są one produkcji i co z częściami zamiennymi???Może ktoś ma proszę o info jak sie sprawuje?Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś zmierzyłem lemiesz i jak się okazuje ma on 50cm. Nigdzie na necie jeszcze nie znalazłem lemieszy z takim rozstawem otworów na śruby.

Ja swojego lemkena przerobiłem na części z ibisa unii grudziądz, troszkę wiercenia było ale teraz nie mam problemu z częściami i cena za remont całego wyniosła lekko ponad 2 tys zł a za oryginalne części lemkena zapłaciłbym ponad 9 tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś zmierzyłem lemiesz i jak się okazuje ma on 50cm. Nigdzie na necie jeszcze nie znalazłem lemieszy z takim rozstawem otworów na śruby.

Ja swojego lemkena przerobiłem na części z ibisa unii grudziądz, troszkę wiercenia było ale teraz nie mam problemu z częściami i cena za remont całego wyniosła lekko ponad 2 tys zł a za oryginalne części lemkena zapłaciłbym ponad 9 tys zł.

To już nie Lemken tylko kundel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś zmierzyłem lemiesz i jak się okazuje ma on 50cm. Nigdzie na necie jeszcze nie znalazłem lemieszy z takim rozstawem otworów na śruby.

Ja swojego lemkena przerobiłem na części z ibisa unii grudziądz, troszkę wiercenia było ale teraz nie mam problemu z częściami i cena za remont całego wyniosła lekko ponad 2 tys zł a za oryginalne części lemkena zapłaciłbym ponad 9 tys zł.

To już nie Lemken tylko kundel.

S-Piotr masz racje.

tony a co z kontami odkładni przerobienie mocowania to nie wszystko. Cena którą podajesz za oryginały myślę że jest sporo zawyżona a nie policzyłeś kosztów jakie poniesiesz np. w paliwie bo pług jestem pewien że idzie znacznie ciężej i pole już nie wygląda jak po lemkenie w oryginale. Z dwojga złego zrobiłeś jeszcze o tyle ,,dobrze" że wymieniłeś wszystkie elementy bo ja już widziałem aparata co zakladal tylko jedną odkładnie i lemiesz z UNI do Kvernelanda zagonowego i ten dopiero mial fale na polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy blisko 20 letniej maszynie nie bardzo mnie obchodzi czy to lemken, unia czy kundel( ). Ważne jest to że pole ładnie zaorane, tanio(zwiększenia spalania nie zauważyłem) i na czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje informacji jakiej firmy jest ten pług. Zdjęcia w linku poniżej.

 

http://fotohub.pl/view/b28e0c3a4968ff645b0390e04285fa50

 

 

Podbny jest tak mis ie wydaje Charlier ale niezgadza mi sie jego regórlacja... Napisz ile za ten pług dałeś skoro to taka okazja jeśli niechcesz na forum to na gg 3977820 jak na moje nie mistrzowskie oko (specjalistą tak bardzo nie jestem) ale zainwestujesz w ten pług i to ładnie.... kto wie czy Ci sie bardzie nie opłacało kupić cos drozszego... pozatym nie wiem czy sobie nim porzesz poniewaz o obejżenu tych (już 17 fotek) to on mi wygląda, ze jest krzywy między 2 a 3 skibą... moze tylko złudzenie pozatym dośc mocno wybity... dwa węże to nie wszystko bo to wygląd na jakąś przeróbke z jednego... powodzenia... aha ale i tak do mnie napisz bo mam kilka pytań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zmierzyłem lemiesz i jak się okazuje ma on 50cm. Nigdzie na necie jeszcze nie znalazłem lemieszy z takim rozstawem otworów na śruby.

 

Ja swojego lemkena przerobiłem na części z ibisa unii grudziądz, troszkę wiercenia było ale teraz nie mam problemu z częściami i cena za remont całego wyniosła lekko ponad 2 tys zł a za oryginalne części lemkena zapłaciłbym ponad 9 tys zł.

 

Tu sie zgodze, że to kundel... widziałes oryginalne odkładnie do lemkena a do uni? Polskie to zwykła blacha sztuka oryginalne z lemkena podobnie jak z rabe np mam kilku warstwowe najczęściej 2 lub 3 co powodóje, ze na oryginalnych zaożesz pwoiedzmy po 50ha na korpus a na polskich 20np podobnie jak na lemieszach i każdym innym elemęceie roboczym.. równie dobrze móżesz kupic podróbke za 1/3-1/4 ceny ale na jedno Cie wyjdzie później jak oryginalne bo mósiz kupić pare zestawów żeby zaorać tyle co na oryginalnych... i po co kombinowac? zawsze mozna też zrobić tak, zęby elemety robocze sie tak szybko nie wycierały... np. napawać jakoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze do lemkena części kosmos ja płaciłem za odkładnice 900 zł za pierś odkładnicy 200 zł lemiesz 300 zł wszystko razy 4 bo mam 4 skibowy razy 2 to jest 11200 zł poraszka z tymi cenami te ceny są z ubiegłego roku a teraz jak euro po 4,7 zł to niewiem jaka cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on weźmie tylko z 1m jest na małej odkładni. cena do przyjęcia musisz obejrzeć co ma do wymiany i czy idzie kupić nie wierz sprzedającemu na słowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pług bardzo mały ok 1m i b cięzki ok 600kg jak na takie "gówno" to za dużo..;/ gdzie mój lemken 4 waży 780kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pług bardzo mały ok 1m i b cięzki ok 600kg jak na takie "gówno" to za dużo..;/ gdzie mój lemken 4 waży 780kg

Do tej wagi się nie będe spierał ale jeśli chodzi o tą szerokość to nie dokładnie, da się go ustawić na 1,2m orki. jesienią takim orałem bo wujek taki kupił.Zetor 8441 plus taka trójka ustawiona na 1,1m. ten co ja orałem lemiesze ma kiepskie ale pług wchodził dobrze. szybko i sprawnie się obraca, tylko on tam jeszcze powinien mieć dwie sprężyny ściągające przy siłowniku, przynajmniej u wuja są. Ja uważam że ten pług można polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam chciałem sie dowiedzieć czy opłaca sie taki pług kupić. proszę o szybką odpowiedz http://www.allegro.pl/item555546684_rabewerk_plug_obrotowy_3_skibowy.html

Miałem podobnego rabe, tez bez sprezyn przy siłowniku, tylko ze mój miał grubsza rame i wieksze odkladnie. Cena do przyjęcia, ładnie będzie przykładał bo ma przedpłużki, tylko nie ma zabezpieczenia na kamienie. Moim zdaniem do ciągnika 60-70KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on niema regulacii konta skiby więc zapomnij o rozszerzeniu popieram damian9871

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
on niema regulacii konta skiby więc zapomnij o rozszerzeniu popieram damian9871

dlaczego mówisz że nie ma regulacji konta skiby?? jak według mnie ma. pierwsza śruba taka długa ułożona poziomo jest od regulacji pierwszej skiby a 30cm do tyłu jest druga śruba takiej samej wielkości od regulacji konta skiby, tylko tej drugiej za bardzo nie widać bo kółko zasłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zmieni się kont pługa to wtedy trzeba każdom skibę osobno ustawić bo płozy trą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego tą drugą śrubą ustawiasz linię ciągu( chodzi o to żeby nie ściągało ciągnika albo jeszcze prościej można wytłumaczyć żeby ograniczniki ramion były luźne jak orzesz i na prawo i lewo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...