Skocz do zawartości
wjacek

Pług obrotowy

Rekomendowane odpowiedzi

szczerze żadnym specjalista nie jestem, ale jak mogą być ograniczniki luźne w pługu obrotowym? myślałem że je trzeba ustawić w miarę sztywno tak aby pług był na środku. to wniosek taki że ograniczniki mają być luźne w obrotówce i on sam się ustawi na środku i będzie git?? mądrze to napisałeś o tej linii ciągu, skąd to wiesz, czytałeś gdzieś o tym czy sam tak wymyśliłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lemkena opala,kiedyś znalazłem w internecie takom reklamówkę na niej była komputerowa symulacia jak to się ustawia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to dobrze opisane w instrukcji od lemkena (przywiozłem kiedyś z jakiś targów ale po fakcie najpierw pół dnia mi zeszło aby ustawić wszystko). miałem 2 różne obrotówki. zwykły pług ustawić to pikuś ale w obrotowych jest trochę zabawy szczególnie jak jeszcze masz luzy na ramionach (tzn. jedno ramię pod obciążeniem wysuwa się do tyłu z 2-3 cm i jest jazda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam instrukcję od lemkena i stosując się do jej zapisów to na polu tylko poprawiałem aby prost ciągnik ciągną i to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam macie może jakieś namiary na regulacje pługa Kverneland 3-skibowego obrotowego na resorach???

 

Z góry dziękuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz mało kamieni a jest markowy to O.K. wdodatku pompa ma lżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pługi takie idą lzej niż normalne tak wiec ciągnik ma lżej... mósisz szukać piórek w dobrym stanie bo sa dośc drokie chociaż sąsiad ma 5 skibowego rabewerka na ażurach i zrobił juz na nich hohoho i ciut jeszcze... ok 300 albo i ponad;p ale ogólnie plugi godne polecenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fachowców od pługów obracanych.Ile waży Krone Mustang vario 5 skib z 90 roku.Czy to dobre pługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam plug 4 skibowy obrotowy krone mustang 180/4 i moge go pochwalic praca nim jest bardzo lekka bardzo maly opor stawia w porownaniu do uni lub vogla a mam ciezkie ziemie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam Valtrę A92 (ok. 90km na kołach, waga ok. 4,3 tony) chcę kupić do niej pług obrotowy na kołki ścinające Kuhn 102 (waga ok 1,1 tony, szerokość robocza na korpus 40cm) zastanawiam się nad 3 lub 4 skibowym, ziemię mam różną od 3 do 5 klasy są też kawałki gliny. Pytanie czy da radę z 4 skibowym?

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!

Mam Valtrę A92 (ok. 90km na kołach, waga ok. 4,3 tony) chcę kupić do niej pług obrotowy na kołki ścinające Kuhn 102 (waga ok 1,1 tony, szerokość robocza na korpus 40cm) zastanawiam się nad 3 lub 4 skibowym, ziemię mam różną od 3 do 5 klasy są też kawałki gliny. Pytanie czy da radę z 4 skibowym?

Dzięki za odpowiedzi.

 

Rade da ,ale po co męczyć traktor....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kup 3 skibowy bedzie miał ciągnik lżej i bedzie lepiej zaorane i mozesz do tego jeszcze kupic jakiś pakomat lub kolczatke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie posiada ktoś pług z hydrauliczną regulacją koła podporowego?? jak się ona sprawuje, plusy i minusy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!

Mam Valtrę A92 (ok. 90km na kołach, waga ok. 4,3 tony) chcę kupić do niej pług obrotowy na kołki ścinające Kuhn 102 (waga ok 1,1 tony, szerokość robocza na korpus 40cm) zastanawiam się nad 3 lub 4 skibowym, ziemię mam różną od 3 do 5 klasy są też kawałki gliny. Pytanie czy da radę z 4 skibowym?

Dzięki za odpowiedzi.

Moim zdaniem kupujesz 3+1, startujesz z 4 skibowego i jak dobrze idzie to zostaje, a jak kiepsko to musisz sporadycznie odkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na glinie 90 konny ciągnik ma co robić w trójce obrotówce! nie pójdzie w 4x40.

uważam że optymalny to 3x40, w ostateczności jeżeli masz równe pole to 4x35 więcej nie pociągnie.mówię o orce głębokiej- 30cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na glinie 90 konny ciągnik ma co robić w trójce obrotówce! nie pójdzie w 4x40.

uważam że optymalny to 3x40, w ostateczności jeżeli masz równe pole to 4x35 więcej nie pociągnie.mówię o orce głębokiej- 30cm

 

OK, to w takim razie kup 3 do rozbudowy, zależy co lepiej wychodzi - 3 do rozbudowy czy już rozbudowana 4 i demontaż w razie konieczności ostatniego korpusa.

 

A co do hydraulicznej regulacji to wygodny bajer, ale chyba tylko bajer, bo w praktyce to ile razy zmieniasz głebokośc orki w obrotówce? Jeszcze w zagonowym jak zaczynasz, jak rozorujesz i klin wychodzi i takie tam, ale w obrotówce jak raz ustawisz to jazda do końca pola na tej samej głębokości - chyba że masz mocno mozaikowate działki i pług się będzie "topił".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz glinę i w dodatku podmokłe tereny to szukaj szerokie koło podporowe żeby nie wpadało, i najlepsze chyba gumowe. a co do tej 4 lub 3+1 to zaleta jest taka że może by ci brała po ciągniku całym ale znowu jest duża różnica w cenie i znaleźć używane 3+1 w dobrym stanie jest bardzo trudno.

co do tej hydraulicznej regulacji koła to mysle że jest zbędna bo zawsze można na podnośniku lekko podnieść jak jest jakaś cięższa ziemia.

a i jeszcze jedna sprawa, a mianowicie jak bym teraz kupował pług do swojego ciągnika to bym szukał takiego żeby koło podporowe od pługa nie szło po śladzie ciągnika bo jeżeli ciągnik ma ciężej i zaczyna się trochę kopać to jak koło idzie w koleinie to pług zaczyna wchodzić coraz głębiej a traktor sie zagrzebuje, i trzeba koniecznie na podnośniku szarpnąć do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do tej hydraulicznej regulacji koła to mysle że jest zbędna bo zawsze można na podnośniku lekko podnieść jak jest jakaś cięższa ziemia [...] pług zaczyna wchodzić coraz głębiej a traktor sie zagrzebuje, i trzeba koniecznie na podnośniku szarpnąć do góry.

 

Kolego - jak podniesiesz pług na cięgłach do góry, to nie zapominaj że podniesiesz najpierw jego przód, a nie koło podporowe, które jest zamontowane na ramie z tyłu pługa. Wiem że tendencja jest taka, żeby na maksa wykorzystać moc traktora, ale w czasie ciężkiej roboty jaką jest orka traktor powinien mieć zawsze 10-20 % zapasu mocy na cięższe kawałki ziemi. Przez takie szarpanie wajhami, to orka wygląda potem tak, że płakać się chce.

Inna sprawa że mało kto umie dobrze ustawić traktor i pług do orki i potem są rekordowe spalania, traktory 100 Km co nie potrafią uciągnąć 4 skib i takie tam, wtedy już tylko za wajhę można ciągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację!

Pług ma regulację mechaniczną szerokości orki 35 lub 40 cm. Kupię jednak 3 obrotową z możliwością rozbudowy, koło podporowe oczywiście gumowe. Po jesiennych orkach napiszę jak sobie ciągnik radzi z pługiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...