Skocz do zawartości
wjacek

Pług obrotowy

Rekomendowane odpowiedzi

co do tej hydraulicznej regulacji koła to mysle że jest zbędna bo zawsze można na podnośniku lekko podnieść jak jest jakaś cięższa ziemia [...] pług zaczyna wchodzić coraz głębiej a traktor sie zagrzebuje, i trzeba koniecznie na podnośniku szarpnąć do góry.

 

Kolego - jak podniesiesz pług na cięgłach do góry, to nie zapominaj że podniesiesz najpierw jego przód, a nie koło podporowe, które jest zamontowane na ramie z tyłu pługa. Wiem że tendencja jest taka, żeby na maksa wykorzystać moc traktora, ale w czasie ciężkiej roboty jaką jest orka traktor powinien mieć zawsze 10-20 % zapasu mocy na cięższe kawałki ziemi. Przez takie szarpanie wajhami, to orka wygląda potem tak, że płakać się chce.

Inna sprawa że mało kto umie dobrze ustawić traktor i pług do orki i potem są rekordowe spalania, traktory 100 Km co nie potrafią uciągnąć 4 skib i takie tam, wtedy już tylko za wajhę można ciągać.

Widzę że kolega się zna bardzo dobrze na pługach i traktorach tylko chciałem zwrócić uwagę na dwie sprawy: nie cytuje się bezpośrednio poprzedzającego postu, a po drugie to kolega zacytował kawałki mojej wypowiedzi przez co zniekształcił się sens.

najpierw podnosi się przód pługa to sie zgodzę, ale nie wszystkie koła w pługach sa na końcu ramy, a co do drugiej części cytatu to chodziło mi o sytuacje w której koło idzie po śladzie ciągnika, wydaje mi się że to jasno opisałem. a u mnie są takie kawałki ziemi że ciagnik 100KM nie poradzi sobie z czwórką obrotówką i nie ma tendencji do wykorzystywania na maksa ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuję pouczenie, lepsze to niż mandat , wyrażam skruchę. Co do reszty też się zgadzam, nie ma problemu żeby 4 skiby zatrzymały 100 KM, nawet dobrze ustawionych - 2, 3 klasa gliny może to zrobić bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki pług ( nie koniecznie obrotowy ) polecacie do ciągnika 120 KM ? Ziemia kiepska - glina i sporo kamieni . Myślałem o zakupie Kverneland AB 100 - cztery skiby z zabezpieczeniem resorowym , ale nowy to wydatek około 28 000 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche kaski trzeba wyłożyć, ale mój kolega kupił 4 obrót akpil pilzno i dał 24 000 no to już chyba lepiej dołożyć i kupić coś konkretnego. Wszystko zależy jakie masz pola. Jak nie masz klinów i pola rzczej krótkie to bierz zagonowy bo obrotem sie można zabić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche kaski trzeba wyłożyć, ale mój kolega kupił 4 obrót akpil pilzno i dał 24 000 no to już chyba lepiej dołożyć i kupić coś konkretnego. Wszystko zależy jakie masz pola. Jak nie masz klinów i pola rzczej krótkie to bierz zagonowy bo obrotem sie można zabić.

 

dlaczego uwazasz że tak kiepsko robi sie obrotówka, proszę o konkrety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piepszenie-obrotówka to cudo, pole równe bez zagonów, bruzd i innych niespodzianek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z ciebie za rolnik jak ty sobie nie umiesz z bruzdami poradzić? Wiadomo, że każdy pług ma plusy i minusy. Mój kuzyn ma zetora 12145 i landsberga 4 obrót. Wszystko jest ok. jak orze na swoich 15 hektarowych działkach. Kiedyś pojechał do szwagra na 1,5 ha w kwadracie to aż żal było patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piepszenie-obrotówka to cudo, pole równe bez zagonów, bruzd i innych niespodzianek
popieram , tylko markowy koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam czwórkę obrotową kvernelanda dosyć leciwą, nie mam pakomatu chciałem dorobić sobie jakąś kolczatkę czy ktoś ma zamontowaną taką samoróbkę,prosił bym o jakieś zdjęcia i może uwagi jak to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najszybciej dostane czesci do overum,w agromie tylko na zamowienie,moze ktos juz kupywał ,jak to wyglada ncenowo i gdzie by było najszyciej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pomorskim części do Overuma ma AGROS Subkowy (tel.055 536 82 71). szukaj też u przedstawicieli Lemkena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla znawców tematu dam teraz ciała,ale proszę ich o poradę.Która obrotówka lepiej się sprawuje-na jednym wężu czy na dwóch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla znawców tematu dam teraz ciała,ale proszę ich o poradę.Która obrotówka lepiej się sprawuje-na jednym wężu czy na dwóch?

 

Raczej na dwóch nie trzeba jej Bujać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem z dwoma wężami poprostu obróci na każdym skosie a jak jest sprężyna to są z tym problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osa21 a pracowałeś na takiej z jednym wężem? ja miałem rabe na jednym i obracał wspaniale a że był za mały to zamieniłem na lemkena na dwa węże i też obraca podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy miał jakiegos z jednym wężem i na prostym były problemy aż przyjechał serwis i musiał jedna ramie od podnosnika obniżyć o 2 cm i dopiero obracał a na polu zawsze są jakieś nierównosci i musiał stawać zawsze w jedna strone na pochyłosci i dlatego uważam ze lepsze sa z 2 węzami ale to jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest teraz najlepszy płóg obrotowy 4 skibowy, jaki dziś by ktoś wybrał? Mam ibisa i nie jestem zadowolony.

Polecam overuma ,mam go od nowosci 5 lat,jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam lemkena 4x35 w obrocie i uważam że to super pług.
popieram mam lemkena opala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie mam płóg 4 skibowy kvernelanda obrotowy czy jak dokręce jeszcze jedna skibe i dopne do tego pakomat czy niebędzie miał ciągnik problem tego obrucić?? Jakej mocy ciągnik musiałby ciągnąć taki zestaw??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sąsiad orze piątką z pakomatem NH 165 a w czwórce to chodzi u niego case 120 i oile case to nieźle zasówa to NH pokazuje trochę dymu, chociaż możliwe że to wina traktora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mam pytanie mam płóg 4 skibowy kvernelanda obrotowy czy jak dokręce jeszcze jedna skibe i dopne do tego pakomat czy niebędzie miał ciągnik problem tego obrucić?? Jakej mocy ciągnik musiałby ciągnąć taki zestaw??

To zależy jakie masz gleby. U mnie U-1614 z piątką PHX nie radzi, czasami z 4 obrotową, jak mokrzej też ma trochę problemów bo jak sucho to ok.

Na Żuławach na 1 skibę trzeba liczyć 35-40 KM u Ciebie, na Wielkopolsce może wystarczy 25-30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z obrotem nie mają problemu ale płog tyłem jest podniesiony do góry jak ruska wyrzutnia rakietowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...