Skocz do zawartości
wjacek

Pług obrotowy

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktoś dorobioną kolczatkę do pługa obrotowego, widziałem zdjęcie na "top agra" chciałem też dorobić coś takiego do swojego może ktoś ma zdjęcia czegoś takiego jak zamocować jake ramię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czymć na wzór kverneland-a tak żeby górą obracać ale się boje o obrotnice w lemkenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pług obrotowy NIEMEYER trzy skibowy , mam problem z obrotem w jedną stronę, bardzo powoli obraca lub wcale, w drugą stronę nie ma problemu co to może być?

a obrót masz na jeden wąż czy na dwa? jak na dwa to przełóż odwrotnie i zobacz czy w tą samą stronę nie obraca, albo w inne wyjścia hydrauliczne przepnij, bo może to ci się w hydraulice coś pierdzieli a nie w pługu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wygląda że popsuł ci się ten "rozdzielacz" (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) przy pługu, przy siłowniku. Musisz zobaczyć czy on jest rozbieralny, ale to będą dość drogie części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to wygląda że popsuł ci się ten "rozdzielacz" (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) przy pługu, przy siłowniku. Musisz zobaczyć czy on jest rozbieralny, ale to będą dość drogie części.

 

Chodzi ci o siłownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeżeli masz hydraulike w ciągniku dobrą, a tak chyba jest skoro mówisz że w jedną stronę ci obraca bez problemu, to wina pługa. przypatrz się może czy na obrocie jest wytarte bardzo, albo gdzieś się przyciera. ewentualnie możesz jeszcze wyjąć siłownik lub tylko dolny bolec od siłownika i wtedy go podłączyć pod hydraulikę i zobaczyć czy sam siłownik dobrze chodzi w jedną i w drugą stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, jak oceniacie pługi Rabe Werk? myślę nad kupnem takiego, niestety nie wiem jaki to typ, 2-skib. obracalny, na jeden wąż, nie wiem czy nie lepiej poszukać lemkena, tylko tych z kolei mało, więcej jest trójek lemkena, a tej z kolei c-360 raczej nie podniesie....co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie, jak oceniacie pługi Rabe Werk? myślę nad kupnem takiego, niestety nie wiem jaki to typ, 2-skib. obracalny, na jeden wąż, nie wiem czy nie lepiej poszukać lemkena, tylko tych z kolei mało, więcej jest trójek lemkena, a tej z kolei c-360 raczej nie podniesie....co o tym sądzicie?

myśle że 360-ka poradzi sobie z Lemkenem opalem 090 2-skibowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z 2-skibowym na pewno ale z 3-skibowym juz raczej nie...próbował ktos?

jeden gość ma 3-obrotową przy zetorze 7211 jak obraca to przodem do bruzdy wjeżdża bo haczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. posiadam fendta 308 ci roczny i zastanawiam sie do kupna pługi 4 skibowego nowego obrotowego lub zagonowego.. co sądzicie o pługu kverneland 4 skiby zagonowy ab 100 Czy ten ciągnik da sobie z tym pługim rady?? a co sądzicie o pługach vogel-ot oraz pottinger 4 skiby obrotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim odkręciłem trzecią skibę w 090 to pojechałem C360 na próbę i na ugorze z zielskiem po pas i gliniastej ziemi 360 dawała radę aż miło było patrzeć.Ten Lemken był na ścinaczach bo z przedpłużkami to był by problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanim odkręciłem trzecią skibę w 090 to pojechałem C360 na próbę i na ugorze z zielskiem po pas i gliniastej ziemi 360 dawała radę aż miło było patrzeć.Ten Lemken był na ścinaczach bo z przedpłużkami to był by problem.

orałeś 360 na 3skiby opalem 090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jakieś 15a tylko na próbę i C360 szła bez problemu .A następnie przełożyłem trzecią skibę do opala 110 4X40 ciąga go MTZ820.Ale można zawsze zmniejszyć szerokość orki .Opisywałem jak to zrobić w Lemkenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-Piotr możesz mi jeszcze powiedzieć, czy obrót miałeś mechaniczny czy hydrauliczny? czy prawdą jest, że do c 360 lepszy jest mechaniczny? jeden koleś tak mi mówił, i nie wiem czy kupić na hydrauliczny czy na mechaniczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM mam pytanko zamierzam kupić pług obrotowy 3 skibowy i nie wiem jaki jest lepszy obrót na jeden czy na dwa węże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z tym pługiem (Landsberg 4-skibowy obrotowy). Jak go kupiłem to ładnie się obracał,a teraz przestał i za nic w świecie nie da się go przekręcić. dojdzie do połowy i odbija go z powrotem. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem z tym pługiem (Landsberg 4-skibowy obrotowy). Jak go kupiłem to ładnie się obracał,a teraz przestał i za nic w świecie nie da się go przekręcić. dojdzie do połowy i odbija go z powrotem. Proszę o pomoc.

daj zdjecie mechanizmu obracajacego, bo ja miałem podobny problem w moim fraudge i problemem była za słaba sprężyna, ale nie wiem jak wygląda to u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem z tym pługiem (Landsberg 4-skibowy obrotowy). Jak go kupiłem to ładnie się obracał,a teraz przestał i za nic w świecie nie da się go przekręcić. dojdzie do połowy i odbija go z powrotem. Proszę o pomoc.

daj zdjecie mechanizmu obracajacego, bo ja miałem podobny problem w moim fraudge i problemem była za słaba sprężyna, ale nie wiem jak wygląda to u ciebie.

 

http://img685.imageshack.us/img685/2303/sam0648.jpg to jest zdjęcie mojego mechanizmu. Jest taki jak Twój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie między tłokiem a wierzyczka jest taka dzwignia która podczas obracania zachacza o pręt i jak tłok sie wcześniej wysuwał to po zachaczeniu o ten pręt, tłok sie chowa do cylindra, podczs jednego cyklu obrtu, u mnie słaba była sprężyna która jest koło tej dzwigni i tłok sie tylko wysuwał a nie chciał sie chować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie jestem pewien ale mam takie pytanie,w tej części poziomej gdzie są przykręcone węże czy niema zaworu który reguluje ciśnienie?Jeżeli z jakiejś przyczyny(np.pęknięta sprężyna)przekierowuje olej na drugą stronę siłownika.Ale to jest tylko moja sugestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Nie jestem pewien ale mam takie pytanie,w tej części poziomej gdzie są przykręcone węże czy niema zaworu który reguluje ciśnienie?Jeżeli z jakiejś przyczyny(np.pęknięta sprężyna)przekierowuje olej na drugą stronę siłownika.Ale to jest tylko moja sugestia.

 

Zawór jest. Sprężyna nie jest pęknięta. Może sprężyna jest już za bardzo ściśnięta (czy coś takiego) i dlatego tak się dzieje? Jak myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...