Skocz do zawartości
wjacek

Pług obrotowy

Rekomendowane odpowiedzi

zobacz czy nie jest zapowietrzony

sprawdz polaczenia w ciagniku mozliwe ze zle podlaczyles przewody pod hydraulike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz poluzować śruby na siłowniku i uruchomić hydraulikę w ciagniku tak aby wypłynął plyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on raczej nie jest zapowietrzony. Siłowik normanie się chowa tylko jak pług dochodzi do poziomu to zawór odbija i siłowik jak się wysuwa to przekręca go z powrotem tak jak był zamiast na drugą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy jakim ciągniku chodzi pług? Bo jeśli z ursusem to także miałem podobny problem ale po wymianie pompy i rozdzielacza wszystko działa jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jesli moge to udziele paru wskazowek co do tego problemu bo posiadam taki sam model fergusona 2625 i mialem ten sam problem jesli ma pan dalej ten problem to prosze o kontakt telefoniczny a napewno pomoge bo ja rozwiazalem w czasie orki ten sam problem telefon 501857549 jesli ktos ma taki sam ciagnik i male problemy prosze o kontakt a moze wymienimy sie doswiadczeniem i jego problemami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum i chciałem zapytać po pierwsze czy 6500 zł za pług lamken opal 105 3 skibowy obrotowy na 1 wężu to dobra cena ???

Pług nie wymaga żadnego wkładu finansowego- gotowy do pracy.

 

I jak się ustawia taki pług bo koło ma z tyłu a u nas wcześniej tylko zagonowe były z kołem z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj pierwszy raz w zyciu orałem pługami obrotowymi. Po dojechaniu do końca pola chciałem obrucić pługi, ale pługi zostały w miejscu, a obróciło ciągnik do góry kołami i musiał przyjechać dżwig. Co zrobiłem źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ales ty niekumaty to mogłes spowrotem obrucić go na koła i po sprawie by było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podniosłeś pług do góry czy w ziemi próbowałeś obrucić:)))))))))))))) Jak nawet w ziemi to dziwne masz strasznie mocny podnośnik że aż ciągnik wywróciło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nie dawno Belarusa 952 na krzyżakowym moście i z monoblokiem.Szukam teraz do niego pługa obrotowego. Cały czas zastanawiam się nad 3 skibowym kvernelandem na resorze,ale po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi na tym forum zaskoczył mnie S-Piotr którego 820 ciągnie Lemkena 4 i teraz nie wiem co zrobić. Czy lepiej kupić 3 skibowego na non-stopie i jechać szybciej na niższych obrotach czy 4 skibowego na ścinalnych i jechać wolniej. Orzę zawsze na 30 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ciągnięcie tylko orka na 25-30cm z szybkością 7,5-8,5km/h i na 1,6m szerokości na ziemiach ciężkich i lekko gliniastych.Teraz mam założone ścinacze ale też mam przedpłużki i ruskie 80koni daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lemken to ma zabezpieczenia kołkowe.Z zabezpieczeniami non-stop rusek miałby trochę ciężko przy podnoszeniu, wietrzyłoby mu przód. Nie wiem ale wydaje mi się,że lepsza byłaby duża trójka z non-stop np. kverneland na resorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. wie ktos moze gdzie mozna kupić cześci do starszego pługa kverneland obrotowego na resorach? chodzi mi o wrzeciono za pomocą ktorego zamocowane sa korpusy do ramy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Znalazłem okazję na kupno pługa 3-skibowego obracanego. Pług jest obracany mechanicznie, jednak sprzedający mówił, że mechanizm obracający jest uszkodzony a dokładniej w środku zębatka. Koszt naprawy oszacował na niecałe 1000 zł. Szukałem, pytałem - nikt nic nie wie w tym temacie. Więc moje pytanie do was: Czy ktoś miał podobny problem i jaki może być realny koszt kupna/dorobienia takiej zębatki ?

Nie wiem czy warto się pakować w to a cena na dzisiaj nawet po naprawie byłaby conajmniej atrakcyjna. Mam nadzieje że w miare jasno opisałem ten problem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...